arrow
profile_image
kuha
od 22. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, zdravím vás všechny! Jsem přírodní zrzka a tak nějak se vám vyzpovídám se svýma zkušenostma. Jako malá jsem se kvůli tomu trápila a mrzelo mě to..ostatní se mi, dá se říct, posmívali.. Byla jsem prostě jiná.. Když to přirovnám (nechci znít nějak rasisticky nebo tak), tak jako černoch mezi bílýma.. V té době jsem to brala jako svůj "handicap". Už od necelých 12let jsem se začala barvit na fialovo. Líbilo se mi to tedy mnohem více.. Dnes už se mi ta zrzavá barva i docela líbí, ačkoliv si i na jednu stranu vážím, že jsem prostě "jiná", nějak odlišitelná od ostatních, jsem na sebe i pyšná. Říkám si, že to co vlastně mám, bych teď třeba ani neměla.. Vzhledem k mému věku - je mezi mnou a manželem trošku větší věkový rozdíl, a tehdy ta zrzavá byla mou výhodou, že si mě vůbec manžel všiml.. Jinak si jsem jistá, že by dvacetiletý kluk ani prstem nezavadil o holku, který ještě nebylo ani těch 15let! Najednou se to všechno otáčí, začínám to brát jako svou výhodu. Své vlasy mám ráda, i když si je opět barvím na fialovo.. Ale barva už mi vybledla a já asi někdy za dva týdny půjdu znova ke kadeřnici a to s prozbou o další změnu.. Chci si tam nechat i tu fialovou, takže jsem rozhodla, že si je nechám fialově podbarvit a vršek na odstín zrzavé až zlaté blond, nebo nějaké jiné teplé blond.. Rozhodně ne platinu, i když se mi líbí, nešla by ke mě.. Dále mám kamaráda, který mě taky furt ujišťuje, jak jsem krásná a já i vím, že má pro zrzky slabost.. Najednou jsem na sebe fak pyšná, že jsem se tak povedla..
A co vy? Berete to jako výhodu nebo handicap? Jaké máte zkušenosti? Podělte se o své zážitky prosím se mnou....

kuha
U zrzavých lidí vlasy jdou obarvit,ale co je "handicap" je jejich světle růžová kůže.Jasně,že žádné neštěstí,jen tak trochu celoživotní potíže.Kvůli kůži bych nechtěla být zrzek ač vlasy se mi na holkách líbí.
Například "táta Honza se synem" z "Hledá se táta,máma" ukázka zrzavého chlapa brrrr,tak s ním bych děti nechtěla.
A na druhé straně třeba Markéta Hrubešová.... hezká zrzka.
Tobě to taky sluší .

arrow
profile_image
Helmut
od 23. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsem hnědovlasá a barvím se na zrz. Prostě mi ta barva sluší. Přemýšlet nad tím, že člověk přírodně zrzavý je nějak handicapovaný nebo naopak mě teda opravdu nikdy nenapadlo. Je pravdou, že od přírody zrz nebo blond je malé množství lidí, ale dneska už se beztak tohle kolikrát ani nepozná. Znám holčinu přírodní zrzku. Má nádherné pihy a barvu vlasů ještě umocňuje zrz obarvením. Navíc se opaluje dohněda, takže ta světlá kůže také nemusí být pravidlem.

arrow
profile_image
Kakula
od 18. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

nejsem zrzka, ale strašně se mi líbí
nevýhodou spatřuju v pigmentaci kůže-jak už jste zmínily, kamarádka je zrz a na této planetě neexistuje nic co by ji opálilo a pižky úžasný, když je nechce,zamaskuje makeupem..

brala bych být zrzkou, tobě to moc sluší a žádnej mindrák ze sebe mít nemusíš

..u chlapů na to mám opačnej názor, jsem na jižany ne na hoří brandejs

arrow
profile_image
beliveme
od 17. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

...já taky nejsem zrzka,ale děsně se mi to líbí...můj bratr má zrzavé vlasy zanedlouho mu bude 18,když byl menší,tak se mu někteří posmívali,ale můžu vám říct,že se z něj stal,nádhernej chlap a holky se o něj perou a těm,co se mu posmívali dává dnes na drž**i moje sestřička (7 let) je zrzička a je naprosto překrásná....a já mám spíš handicap v tom,že sem se našim nepovedla a sem hnědovlasá..ale můžu říct,že oba mají pihy,ale né moc a opalují se krásně do hněda...

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přírodní zrzky jsou většinou krásné a netuctové holky s kouzlem.Mám zrzečku kamarádku a je na to hrdá a musím říct,že kam vejde je středem pozornosti,mužský z ní nemůžou spustit oči.Pleť má hezkou a je pihatkav létě jde její kůže do krásné bronzové barvičky.
Musím říct,že když jsem nedávno zkoušela být zrzka,ohlas byl jen kladný,ale já osobně se v tom moc necítím,jsem prostě blondýna jako poleno

arrow
profile_image
Tamarka
od 30. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já jsem taky zrzka...jen nemám pihy..ale barvu mám vlastní a nikdy jsem se nebarvila.Jinak se dobře opaluju a pokožku nemám svetlou,ale dohneda.

Jsem zrzka, když jsem byla malá, tak se mi stejně jako kuha smáli, byla jsem prostě zrzavá a pihatá. Taky jsem to nesnášela, a to mi každá dospělá ženská říkala, že jednou mi to ty holky, co se teď smějou, budou závidět, a klukům,co se teď smějou, se budu líbit. No, a měly pravdu Jinak nejsem takový ten "echt" zrzavý - ryšavý typ, moje barva je taková zrzavě hnědá, nevím, jak to popsat. S kůží to mám tak, že jsem hodně světlá, špatně se opaluju (dočervena a když mám štěstí, tak trošku zhnědnu, ale bledost převládá celým rokem ), ale nejsem taková ta průhledně nezdravě bílá.

Jinak si nechávám dělat blond melír, nebo i měděný přeliv, ale vždycky kadeřnici zdůrazňuju, že mi může vymyslet cokoli, jen ať jsem pořád zrzavá Jsme na to, že jsem zrzka, pyšná, a neumím si představit, že bych byla blond nebo bruneta, těch je jak máku.

arrow
profile_image
Goldenhair
od 25. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj všem, dneska už považuju svoje dlouhé kudrnaté zrzavé vlasy za přednost, ale v dětství jsem si užila "svoje", byla jsem jiná než ostatní a někteří posměváčci mi to dali "sežrat". Ale nelituju toho, aspoň jsem získala do života "ostré lokty".
Dneska je zrzek jak máku, ale většinou obarvených, před 20 lety jsem znala v našem docela velkém městě pouze 4 přirozené zrzky a za těmi se otočil skoro každý chlap ve městě. Pihy mám jenom decentně v obličeji, kůži světlou "neopálitelnou" ale mně to neva, stejně se nerada vypékám na sluníčku.
Souhlasím s názorem, že zrzavá barva vlasů lépe vynikne na ženách, u muže se mi moc nelíbí, ale na vlasech zase tolik nezáleží...
Moje zrzavé vlasy se strašně líbí kadeřnicím a kosmetičkám, ty jsou z mých vlasů úplně unešené, když někam přijdou, tak že tak krásnou barvu by nenamíchaly a kolik Kč ušetřím za trvalou...a bla bla no bylo i období, kdy jsem kudrny žehlila, ale to už je za mnou...

Cituji Laky: co je "handicap" je jejich světle růžová kůže

s tím souhlasím. Celkově bych řekla, že zrzavé vlasy sluší víc holkám, které nejsou přírodní zrzky, a jen se barví, protože k tomu mají hezky odstín kůže. Ten nepěkný odstín kůže většiny přírodních zrzek, spolu s tím, jak je kůže posetá velkými světlými pihami, mi nepřijde hezký, a myslím, že ani většině mužů ne. A taky souhlasím s tím, že zrzka-žena je OK, zatímco zrzek-muž je pro většinu žen nepřijatelný. Celkově bych nepovažovala za výhodu, že je holka zrzka, protože se jistě najdou muži, kteří jsou na ně ulítlí, ale přece jen je ještě spousta mužů, kteří by zrzku nechtěli ani zanic - neboli myslím si, že blondýnky, brunety, černovlásky to mají s muži snazší. (mají větší výběr, zatímco u zrzek je spektrum mužů, kterým se líbí, značně omezené)

Zrzky mají šmrnc, nesplynou s odbarveným davem a mají něco do sebe

arrow
profile_image
kuha
od 22. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Takže vidím, že je vás tu víc, kterým se v mladších letech posmívali, v té době jsem to proklínala, ale také mi starší dámy a kadeřnice říkali, že mám nádhernou barvu a hlavně jsem mívala hodně husté vlasy, což už se teď říct nedá.. Já mám svojí takovou medovou, světlou... A k tomu mám oči hnědé, hodně tmavé.. To je kombinace.. Mamka je zrzka se zelenýma očima, můj bratr je taky zrzavej, ale taky se mi to na klukách moc nelíbí, neboť jsem asi ani ještě neviděla takovýho, kterej by mě zaujal. Mám modrookýho blonďáka, ale líbí se mi i kluci tmavovlasý a s tmavýma očima, takže já ani nemůžu říct, že bych měla vyloženě nějakej typ.. Jo, opalování.. To je silnej problém.. Většinou se hned spálím, jsem "růžová", ale taky teď v poslední době bílá.. Nějak teď nemám čas, ale už se těším, až dáme malou hlídat a pojedeme s manželem pěkně k vodě. Jinak musím říct, že jedno léto, co jsme jeli do Chorvatska jsem byla taky nádherně hnědá a to si myslím jen díky tomu, že jsem delší dobu dlabala Betakaroten.. A pih mám teda požehnaně. Obličej, ruce celé, ramena, kolena... Ale manželovi se to líbí.. Taky jsem se setkala s klukem, co mi řekl, že jsem zrzka, a že to se mu nelíbí.. Ale taky už znám plno chlapů, co mi řekli, že se jim to líbí a ať už se nebarvím.. A manžel vždycky když k nim přijde nějakej novej kolega se nezapomene pochlubit, že má zrzku.. Snad všichni se ptali, že se říká, že zrzky jsou vášnivý, atd.. A jeden mu dokonce odpověděl, že on taky..

arrow
profile_image
Vercam
od 28. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak opět mi to nedá a přispěju do klubu zrzek. Taky jsem přírodní zrzka, mám vcelku sytou barvu, ale přibarvuji si je hennou. Dneska mi už pomalu nikdo nevěří, že jsem přírodní, obarvených je hodně, ale jakmile dcerce (20měsíců) sundám čepičku, tak je přesvědčím o opaku. A všichni jsou unešeni a kolikrát mi to říkají i cizí lidi, že to je kouzelné, jak má zrzavoučké vlasy. A přesně jak píšete, kdysi bych jim nevěřila. Teď jsem na své vlasy pyšná. Kdysi jsem si taky vychutnala své, ale kupodivu bylo i hodně kluků a holke, kterým jsem se líbila. Nikdy jsem ale nedošla k tomu, abych si je nějak překrývala. Vždycky se mi povedlo povznést nad to, ale chápu, že někdo se přebarví, děti dokážou být hodně kruté. Na jednu stranu jsem moc ráda, že dcerka je zrzečka, zároveň se ale i bojím. Mám dojem, že dnešní děcka jsou někdy ještě krutější.
Mám dvě sestry, které jsou zrzky a chlapy se po nich můžou uslintat...
Taky musím souhlasit s tou pletí. Spíš mi ani nevadí to, že jsem bledá, ale že se musím pořád chránit silným opalovákem a nesmím zapomenout se pravidelně natírat. Sice chytnu MÍRNĚ do bronzova, ale hodně se chráním, rakovina kůže je pro mě dostatečný strašák. Někdo mi řekne, ať se opálím, že vypadám nezdravě a někdo mi zas řekne, že bílá pleť ej krásná, že vypadám francouzky, aristokraticky.... Prostě sto chutí..

Cituji Julinda: Celkově bych nepovažovala za výhodu, že je holka zrzka, protože se jistě najdou muži, kteří jsou na ně ulítlí, ale přece jen je ještě spousta mužů, kteří by zrzku nechtěli ani zanic - neboli myslím si, že blondýnky, brunety, černovlásky to mají s muži snazší. (mají větší výběr, zatímco u zrzek je spektrum mužů, kterým se líbí, značně omezené)

To je sice pravda, ale záleží jak zrzka taky vypadá a to samé u brunetek, blondýnek... Může být ošklivá zrzka, pěkná zrzka, i krásná zrzka....

arrow
profile_image
kuha
od 22. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Vercam: dcerce (20měsíců)

jéé, to musí bejt hezuuu, já mám 8 měíční dcerku, ale (zatim) je celou dobu blonďatá po tátovi, pouze, když zasvitne sluníčko, tak malá má odlesky zrzavého nádechu..

mě se zrz líbí, a je fakt, ze taková holčina má šmrnc.. ale s čim souhlasim, že nevýhoda je jejich kůže, světlá trochu narůžovělá.. to se mi nelíbí,,:/

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené