janis
na to pečení koláčů či buchet používáš bílý cukr?

arrow
Neprodává v Bazaru

sarra
V knihách dr. Jonáše Tajenky života I a II se lze dočíst o tragédii, kterou pro dětský organismus představuje krmení kravským mlékem. Vřele doporučuji všem maminkám, které v otázce kojit-nekojit jen trochu zakolísají. Mléčné kaše jsou jen otázka zvyku, já sama si je dělám na vodní bázi. Jestliže bude osud natolik nemilosrdný, že kojit nemůžete, zkuste se nejprve obrátit k jiným zdrojům výživy, jako je mandlové (oloupané mandle - 10 g na 100 g vody - se nadrobno nastrouhají, smíchají s vodou a přecedí, přičemž tuhý zbytek z mandlí už se dítěti nedává, jenom tekutina) nebo rýžové mléko. Mandlí se nebojte, zase až tak častý alergen nejsou. Vězte, že operování "velmi častou alergií na ořechy" dokládanou hojně rozšířenou reakcí arašídy je nesmysl, ty jsou totiž luštěnina. Se sójou se musí hodně opatrně, je to velmi častý alergen a ani dospělým nefermentované výrobky z ní příliš neprospívají (viz Regenerace 3/2007) až škodí (Magazín WM). Hotové bio mandlové mléko firmy Nutriops lze zakoupit na internetu (200 ml cca 27 Kč, 1 litr do 100 Kč). Movitější rodiny mohou zvážit nákup přístroje na výrobu rostlinných "mlék". Pokud mléko živočišné, pak raději kozí, má významně nižší obsah laktózy i kaseinu, což jsou hlavní problémotvorné složky. Pro malé děti je potřeba ho ředit vodou. Běžné instantní "mléčné" přípravky nejsou pro kojence vhodné, obsahují totiž fosfáty, ale uvedené náhrady zvládnete připravit i doma. Antroposofie mléko velmi doporučuje batolatům, což mě nejdřív dost zaráželo. Pak mi ale došlo, že je tím myšleno nepasterované nehomogenizované opravdové mléko a ne dnešní do bezvědomí zpracované prefabrikáty. O jejich "prospěšnosti" si můžete počíst zde.

Nevím jestli je to až tak pravda nebo ne, jen vím, že jsem tento článek už četla. Zdroj zde: http://zdenka.psenickova.sweb.cz/maminky2.htm#up

Cituji sarra: na to pečení koláčů či buchet používáš bílý cukr?

za sebe můžu říct: med nebo třtinový cukr

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

sarra
Já také jedl sunar a hodně. O tom zda mi to něco provedlo nebo ne nevím. Nějaké obtíže tu jsou, je dost dobře možné, že je to z toho, ale nemusí. Každopádně, je lepší to nedělat a minimálně do šesti měsíců (lépe rok) kojit a náhražky nepoužívat vůbec. Je víc dětí které mají nějaké potíže než těch které je nemají.
A s tím kojením a alergiemi. Ono také záleží na tom co jí matka před těhotenstvím, v těhotenství a v době kojení. Pokud se stravuje nevhodně, tak se to také projeví.
Docela jsem se pobavil nad názorem jedné lékařky, která prohlásila, že mateřské mléko je pro dítě vhodné. Občas jednomu zůstává až rozum stát.

Cituji PardGalen: Ona je totiž otázka zda skutečně nemá potíže s jeho trávením. Některé potíže se s tím totiž vůbec nemusí spojovat a nebo, že nebude mít potíže někdy v budoucnu. Ono to nefunguje tak, že když si někdo dá sklenici mléka, tak že se mu musí udělat hned špatně. Může to trvat roky než se to projeví, dokonce se to nemusí projevit vůbec a skutečně s tím nebude problém, ovšem má cenu riskovat zda budu patřit do té skupiny bez rizika? Mně to přijde zbytečné.

Hm, stejně tak našemu organismu "pravděpodobně" škodí cizokrajné ovoce, neboť na něj nejsme evolucí připraveni. S větou - může to trvat roky, než se to projeví - bychom nejedli nic. Protože zítra se můžeme dočíst, že špenát je vlastně škodlivý.
Nechci hanit odpůrce mléka, ani podporovat jeho pití, ale prostě - komu chutná a neškodí, tak ať si ho dá.
Co se týče bolení hlavy - měla jsem období, kdy jsem pila až litr mléka denně a hlava mě nebolela. Ono lékaři nemají ještě zcela jasno, co přesně bolest způsobuje, ale při vyšetřeních u častých bolestí hlavy se na mléko neptají...

Co se týče vloček s mlékem - prostě jde o jakousi teorii. Pro mě za mě, ať si každý dělá co chce. Ale plést lidem hlavu, že jedině takto je to spávně, není nejlepší. Neslyšela jsem jediného lékaře, případně chemika, který by tuto teorii potvrzoval a tvrdil by, že vločky v kombinaci s mlékem v žaludku zkvasí (za cca 3hodiny).
Maso může ve střevech zahnívat - nemáme ho jíst?

arrow
profile_image
vevyka
od 19. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj, môj otec si kúpil asi pred 3 rokmi kozu. vidím ho len občas, ale keď som ho asi po roku videla, čo kozie mlieko denne konzumoval, mala som pocit že sa mu úžasne vyhladila pokožka na tváry, akoby omladol. fakt nekecám! (...netvrdím že to nemohlo byť niečím iným). mával i problémy s trávením, ktoré už vôbec nemá, a hovorí, že nie je nič lepšie než si dať denne šálku čerstvého kozieho mlieka (na jeho žalúdok). ja keď som u našich na dedine (čo nie je veľmi často), tak si tiež kozie mlieko užívam... je mi samozrejme ľúto, že chudinka koza každý rok rodí, aby mohla mať mlieko a malé kozľatá sú po čase odobraté a skončia na pekáči... to je cena za mlieko

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Jeanette: Neslyšela jsem jediného lékaře, případně chemika

Tak to nevím, protože já tohle mám od lékařů, biochemiků, dietologů a dalších. Ti takovéhle věci tvrdí, jinak bych je sem nedával.
Ono jde o teorii dělené stravy. Nekombinovat sacharidy a bílkoviny. Tato teorie tu už je nějaký ten pátek a dosti lidem pomohla.

Cituji Jeanette: Maso může ve střevech zahnívat - nemáme ho jíst?

Ano i tento názor se razí. Proto je na světě tolik vegetariánů a veganů a dalších. Což doporučují i lékaři, dělají se výzkumy a tak podobně. Stejně jako mlékem.
Například americká pediatrická společnost doporučuje, aby děti s dědičným sklonem k cukrovce nedostávaly kravské mléko minimálně do jednoho roku věku.

Na jedné straně je tu mléčný průmysl se svým výzkumem, na straně druhé odpůrci mléka a jejich prohlášení. Problém je v tom, že dokázat se dá všechno. Jak škodlivost mléka, tak i jeho přínos. Najít skutečně nějaké objektivní výsledky je občas dost složité.
A samozřejmě každý má právo na to jíst co chce a dělat si se svým životem co chce. Třeba si ho i ničit, je to každého věc, ale za tím co jsem napsal si stojím. Alespoň teď než budou další informace o mléku, či pokud se mléko nezbaví těch problematických látek. Například mléčná syrovátka je bílkovina s nejlepší biologickou využitelností a její použití je více než vhodné a její používání jenom podporuji. Samozřejmě delaktózovaná a odtučněná, což bohužel obyčejné mléko skutečně není.

arrow
profile_image
bourec morusovy
od 21. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem vyřadila úplně pšenici a výrobky z kravského mléka. Bílý cukr v podstatě taky nekonzumuju. Držím to takhle dva roky a efekt na zdraví je úžasnej. Dřív jsem byla dost nemocná, průjmy téměř na denním pořádku a nikdo si nevěděl se mnou rady. Doktoři pořád říkali že je to syndrom dráždivého tračníku a že se s tím nedá nic dělat.Pak jsem zkusila tohle.
Plus tedy ještě nejím v podstatě žádné maso. Jen zřídka drůbež a čas od času ryby.
Po půl roce mi začalo být dobře, spravila se mi pleť i vlasy a nejsem už pořád nemocná. Celkově se cítím o 200% líp.
Ale je to těžký...najít teď jídla bez pšenice je nadlidský úkol když člověk nechce jíst jen rýžový suchary a neutratit majlant.
Nicméně se to vyplatí.

Cituji tkanicka: Jím naprosto všechno, alergie mě nepotkaly, nemocemi netrpím. A po samotný šunce s vajíčkem bych umřela hlady. Přikrmovaná jsem byla hodně brzy. Jo a ještě navíc jím uzeniny. BYch řekla, že ta škodlivost je asi hodně individuální.

nabízí se říct, že jsi z těch šťastnějších, ale neřeknu to, protože to tak necítím. Také jsem jedla všechno a myslela si kdovíjak mi je fajn. FAJN mi je až teď co jím zdravě, jen jsem to tehdy nevěděla. Myslím, že stejně, nebo aspoň podobně to cítí spousta lidí, kteří žijí jako já.

arrow
profile_image
Luci222
od 21. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji bourec morusovy: Já jsem vyřadila úplně pšenici a výrobky z kravského mléka. Bílý cukr v podstatě taky nekonzumuju. Držím to takhle dva roky a efekt na zdraví je úžasnej. Dřív jsem byla dost nemocná, průjmy téměř na denním pořádku a nikdo si nevěděl se mnou rady. Doktoři pořád říkali že je to syndrom dráždivého tračníku a že se s tím nedá nic dělat.Pak jsem zkusila tohle.
Plus tedy ještě nejím v podstatě žádné maso. Jen zřídka drůbež a čas od času ryby.
Po půl roce mi začalo být dobře, spravila se mi pleť i vlasy a nejsem už pořád nemocná. Celkově se cítím o 200% líp.
Ale je to těžký...najít teď jídla bez pšenice je nadlidský úkol když člověk nechce jíst jen rýžový suchary a neutratit majlant.
Nicméně se to vyplatí.

A můžu se zeptat, jak vypadá tvůj jídelníček? nedokážu si představit, co jíš.

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

sarro
....já dám jen pár kostek - cca 4-5 do kvasnic, aby vykynuly a pak už do buchet nic nedávám.
Ale když jsem měla otevřenou melasu, tak melasu. Ta je super do kvasnic do chleba, podle mne se moskevský zadělává melasou, ptž můj muž mně chleba vozí z Ruska a cítím ji tam.
Ale obecně buchty minimálně sladím, takže děti brblou....ale já i muž to máme takto rádi.
No vidíš připoměla jsi mně ten hnědý cukr...mně vydrží balíček cukru krupice snad na rok....ale jak mám hnědý jde to rychleji....zajímavé.
janis

Janis, mám bílý cukr pro návštěvy a nebo když peču vyloženě pro sladkomilné návštěvy a na cukřenku jsem si napsala, kdy jsem dosypávala naposled. Už je to rok a pořád tam je tak 1/2 kila . Popravdě řečeno, raději to přeslazené cukroví návštěvě koupím, než peču. Tmavý cukr kupuji jednou za 4 roku a to z něj i peču. Kávu nepijeme, čaje nesladíme . tedy popravdě řečeno, čaj sladím, ale jenom černý, který si občas dám, abych zahnala začínající bolest hlavy. V podstatě do všeho co je potřeba trochu dosladit, dávám med. Melasa mi nechutná

arrow
profile_image
Seema
od 5. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nejlepší je, jak jsme z mládí zvyklé na naučené kombinace...chleba se sýrem, rohlík s marmeládou, apod. a málokterá má takové štěstí, že jí naopak chutnají knackebroty a podobné věci..a pak nám tu právě vznikají ty dotazy ´tak sáákryš, co mám teda jíst?´...mám to stejně..přestože je internet plný receptů, tak na svačinu, když si jí teda stihnu udělat, si nic jiného než chleba (i když celozrnný...doufám...píšou) se sýrem a se šunkou nepředstavím...víte, co myslím?

arrow
profile_image
bourec morusovy
od 21. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Luci222

Tak většinou si vařím sama a to jde úplně v pohodě.
Kuchyně velké části světa se skládá hlavně z rýže a zeleniny, to jen my tady v evropě se pořád cpeme moukou
Existuje spousta jednoduchých asijských jídel, spousta afrických, kde na pšenici ani mlíko nenarazíš.
Obvykle jím asi takhle
Snídaně: kaše z ovesných vloček (dělám jí bez mléka, pokud je člověk na mléko zvyklý asi by mu nechutnala, ale já jí mám ráda), nebo z rýže, občas jáhlová kaše.
Když nemám moc času tak si vezmu třeba žitný chleba s medem, ale to moc často ne.
Oběd: když mám čas tak si vařím doma, dělám si třeba rýžový těstoviny se zeleninou, nebo nějaké bramborové jídlo, občas rybu s rýží
Večeře:Většinou salát, nebo něco jako oběd. Dost jím různé polévky a luštěniny.

Nicméně nejsem žádnej hubeňour ikdyž to vypadá, že toho moc nejím, mám normální váhu, teď v létě vyšší než obvykle. Čas od času se cpu oříškama a čokoládou (ale tu jím jen tmavou).

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Dainty bílým cukrem nesladím a jak ty, medem ale půl lžičky. Všeho prostě "půl"....nedá se...pro návštěvy mám cukr balený. Dřív když byly děti malé byla spotřeba cukru větší, i já byla mladší a tak jsem to nějak neprožívala, ale nyní je to nebe a dudy jak se říká. Když si koupím a mám chuť na džus, tak i ten ředím. Sladké limonády absolutně nekupuju....možná i proto když jsem všecko akhle sladké vyřadila, tak si můžu jednou denně něco sladkého dopřát. Mám ale raději domácí, protože fakt je všecko přeslazené....j.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené