arrow
profile_image
tara123
od 4. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Potřebovala bych vědět, do jaké výše zodpovídá pracovník za způsobenou škodu (manko v pokladně), pokud nepodepsal hmotnou zodpovědnost.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na tara123: škoda způsobená zaměstnavateli - do 4,5 násobku HRUBÉ mzdy, píší v Zákoníku práce

arrow
profile_image
tara123
od 4. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na farahh:
Dík, toto jsem také četla. Jen jsem nevěděla, jestli se to týká i peněz. A co v případě, že zaměstnavatel nezajistí řádné podmínky, např. místo trezoru jen šuplík na klíček apod? Děkuji

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já žila v domění, že pokud nemám podepsanou hmotku, tak po mě nemůže nic chtít, navíc když to tam nemá zabezepčené.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji indulona: Já žila v domění, že pokud nemám podepsanou hmotku, tak po mě nemůže nic chtít, navíc když to tam nemá zabezepčené.

Čož je, samozrejme, blbosť.
Zákon hovorí jasne, ako napísala Reaguji na farahh:
§§250 a 257 odst. 2.
Je to zodpovednosť za škodu spôsobenú zamestnávateľovi.

"hmotka", reps. "dohoda o odpovědnosti" je upravená samostatne, v §252.

(zdroje napr. http://business.center.cz/business/pravo/zakony/za konik-prace/cast11h2.aspx)

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A to platí i pro DPP?

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji indulona: A to platí i pro DPP?

Platí, §77 tamtiež.

"Není-li v tomto zákoně dále stanoveno jinak, vztahuje se na práci konanou na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr úprava pro výkon práce v pracovním poměru;", a v nasedujúcom taxatívnom výpočte nie je náhrada škody uvedená.

arrow
profile_image
vanilla12
od 12. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na indulona:
A nevíš, jak je to se situací, kterou psala Tara123? Případy, kdy zaměstnavatel nezajistí pořádné podmínky?

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na vanilla12:
Vec dokazovania na súde..
Niekde je tam uvedené, že na nevhodné podmienky by mal zamestnanec zamestnávateľa písomne upozorniť a vyzvať k náprave (a tak bude z obliga...)

Pracko nerobím, možno sa vyjadrí iný právnik (Falcon?)

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lulamae: já můžu potvrdit jenom to, co píšeš ty, pracko taky nedělám

arrow
profile_image
Scoooby
od 6. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na indulona: Já jsem žila v tom stejném. Pokud podepíši hmotnou odpovědnost, tak je tam pouze rozdíl v tom, že je požadovaná náhrada v celé výši škody? Díky za vysvětlení.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Scoooby: ano, výše náhrady škody není ničím limitovaná, jinak jen do 4,5x hrubé, což je zhruba 6-7 platů čistých

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

proto se taky sepisuje ta pojistka na škody zaměstnavateli, běžně 400-600 Kč/rok, pokud se jezdí služebním autem, tak víc.
Cena té pojistky závisí na stanovaní výše spoluúčasti (min.1000) a pak tou max. částkou plnění. Psala jsem pojistky na tu částku 4,5x plat, víc nemá smysl.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené