Nejlepší beauty tipy na léto

Sluneční žár, pláže, moře – letní období si žádá určité změny v kosmetických návycích. Poradíme vám, jak i v létě vypadat úžasně.

Používejte správně ochranný krém na opalování

Číslo SPF určuje dobu, po jakou můžete strávit čas na slunci. Takže čím delší pobyt plánujete, tím vyšší by mělo být SPF vašeho ochranného přípravku. Čili ani SPF 60 vás neochrání po celý den a krém je potřeba nanášet opakovaně, zvláště pokud přijdete do kontaktu s vodou. Ujistěte se, že krém na opalování blokuje jak UVA tak UVB paprsky a naneste dostatečné množství krému i na opomíjené oblasti, jako jsou podkolenní jamky či za uši.

Vsaďte na kvalitní kosmetické přípravky

V létě dejte přednost nekomedonním produktům, které neucpávají póry, předejdete tak podráždění pleti a pupínkům. Horké a vlhké klima vede k nadměrnému pocení a pot v kombinaci s krémovou kosmetikou není zrovna to pravé pro vaše póry. V létě se raději zaměřte na přípravky bez obsahu oleje nebo nekomedonní výrobky. Letní krém by také měl dostatečně hydratovat, pokožka vysušená od slunce, mořské soli a chloru vám za to poděkuje.

Pořiďte si krémové oční stíny a voděodolnou řasenku

Krémové oční stíny vám, na rozdíl od těch pudrových, déle vydrží a neslijou se v nevzhlednou směs potu, kožního mazu a očních stínů.  Voděodolná řasenka je na léto k nezaplacení, ale přesto byste neměla v letních měsících aplikovat řasenku na spodní část řas, protože pot a maz mohou zafungovat jako účinné odličovadlo i pro voděodolnou řasenku. Výsledkem jsou pak nevzhledné černé fleky pod očima.

Peelingujte ve správnou dobu

Obrušování pokožky je v létě obvzláště důležité. Pravidelný peeling pomáhá k déletrvajícímu opálení a jemná peelingová masáž obličeje zabraňuje zanášení pórů a vytváří lepší podklad pro makeup. Nicméně mějte na paměti, že peeling odhalí novou citlivou pokožku, která je náchylnější ke spálení. Proto byste zvláště v létě měla provádět peeling večer před spaním nebo několik hodin před plánovaným pobytem na slunci.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Úklid má zelenou!

Úklid má zelenou!

Životní styl komerční článek

Na každém našem kroku na nás číhají varování před chemickými přípravky. Říkají nám, co používat a co zase ne, co škodí životnímu prostředí. Jde tedy uklidit domácnost a přitom nepoškodit naši přírodu?

DOPORUČUJEME
Pravda o liposukci očima odborníka

Pravda o liposukci očima odborníka

Plastická chirurgie

Liposukce je metoda, při které se odstraňují ložiska tukových buněk z problematických partií. Patří k nejoblíbenějším zákrokům plastické chirurgie vůbec, což ale neznamená, že je vhodná pro každého a pro všechny části lidského těla. Jaká je realita?TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.