arrow
profile_image
Verush
od 2. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, které studejete nebo jste studovaly VOŠky, podejte reference, zda jste poté našly uplatnění třeba líp, než ti, kteří šli na Bc.?
Dcera mojí známé letos maturuje a rozhoduje se, co dál. Na VŠ podle mě nemá (učím ji), zbytečně by se tam trápila, přijde mi pro ní jako dobrá možnost VOŠ - i vztažmo k tomu, že se víc setká s praxí. Ona zase zastává názor, že to je na nic, že to je jak druhá maturita, což mi rozhodně nepřijde. Já se jí snažím vnuknout, že pokud si udělá Dis., že poté si už jen během jednoho roku může dodělat Bc. To už bude snadnější, než tam jít rovnou...Díky za názory.

No, já studuju sice na VŠ, ale v okolí mám pár známých, kteří studují na VOŠ. Všichni na ni šli proto, že buď se nedostali na VŠ, nebo se jim ještě nechtělo do práce. Zastávám taky názor, že je to jako druhá maturita, což mi studující potvrdili.

Také mám ve svém okolí lidi, kteří na VOŠ studují, protože se na VŠ nedostali nebo ještě nechtějí pracovat - tenhle přístuo musí úroveň VOŠ zákonitě snižovat.

Proč by neměla na studium VŠ? Jakému oboru by se chtěla věnovat?

arrow
profile_image
Verush
od 2. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tesz: Proč by neměla na studium VŠ? Jakému oboru by se chtěla věnovat?

Protože nezvládá matematiku, účetnictví atd. Ale naprosto nezvládá. Studuje SŠ bankovnictví, chtěla by v tom pokračovat, humanitní větev na VŠ bych ji ani nedoporučila. Je také omezena teritoriálně, musí to být škola v místě bydliště a veřejná, nikoli soukormá...

Verush
Tak zkusit to může, proč ne, ale z VOŠ toho opravdu moc nezíská. Ono když bude žádat o práci, budou tam mít ji, která má VOŠ a holku, která má jen střední, tak vezmou ji s VOŠkou. Trochu zvýhodněná asi bude, ale s Bc. se to srovnávat nedá.

Co vím já, tak VOŠ taky není zrovna jednoduchá záležitost, je tam spousta povinností i učení, mnohdy srovnatelně s bakalářským studiem. Bc. titul je ale prestižnější než Dis.

Na druhou stranu, praxe je tam opravdu víc, takže některým povoláním se to může dost hodit. Například zdravotní sestry si tak můžou zvýšit kvalifikaci a tím i možnost vydělat si v budoucnu víc peněz.

Verush:
Po absolvování VOŠ je možné si za rok dodělat Bc.? O tom jsem neslyšela...můžete mi napsat více? Děkuji

Teď studuju VOŠ a popravdě úroveň škol se dosti liší ..
Jedna může být na úrovni bakaláře a jiná spíš jako druhá maturita (což je i můj případ, ale možná taky kvůli tomu, že už mám za sebou SOŠ ze stejného oboru).
Rozhodně je to dobrá alternativa, když se na VŠ nedostane - nicméně bych ji nechala zkusit přihlásit se, pokud na to nemá, tak se tam zřejmě nedostane a i kdyby, z VŠ se dá po půlroce přestoupit na vošku - jedna spolužačka to tak udělala.
Na vošce získá víc praxe - my máme dokonce jeden půlrok v celku a pokud by chtěla jít pak do zaměstnání tak ve státním sektoru jí to zvýší platovou třídu.
A s těmi zaměstnavateli je to taky jak kde - na konkurzu můžete potkat holku s VŠ a je naprosto k nepoužití a se SŠ která toho zvládne dvakrát tolik, tak neznamená, že nutně přijmou tu s vyšším vzděláním

Cituji lasye: Po absolvování VOŠ je možné si za rok dodělat Bc.? O tom jsem neslyšela...můžete mi napsat více?

Taky by mě zajímalo kde, zatím vím jen o jedné, ale je soukromá a za rok chtějí 40000,- což jako student nemám a rodiče ždímat odmítám .

arrow
profile_image
Verush
od 2. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lasye: Po absolvování VOŠ je možné si za rok dodělat Bc.

Ano, jde to, nevím jak státních školách, ale u soukromých VŠ to jde. Bohužel je to znevýhodněné tou cenou... Ten rok placení by si mohla dovolit, ale bohužel tři roky placení studia ne, proto by pro ni bylo dobré volit asi tuto kombinaci, aby ten Bc. získala. Co jsem se koukala na rozvrh jedné VOŠ u nás, tak mě překvapilo, že měli dost nabitý rozvrh, pátky sice volné, ale jinak v kuse od rána do půl páté, myslím, že to až tak úplně jednoduché nebude, jako SŠ, samozřejmě je to individuální, co člověk od člověka.

arrow
profile_image
pettulka
od 9. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Studovala jsem VOŠ, obor cestovní ruch. Úroveň byla přibližně stejná jak na střední škole, učení se dalo lehce zvládnout, jenom jsou náročnější seminární práce. VOŠ má výhodu v tom,že je tam hodně praxe,což se v budoucnu určitě hodí. Teď si dodělávám Bc. v Praze na soukromé škole, je to pouze roční studium. Ať si dá přihlášku na VŠ a zkusí přijímací zkoušky, když se nedostane na VOŠ berou i v září, některé i v říjnu.

Já můžu porovnávat, protože studuji paralelně VOŠ a VŠ. Musím říct, že učení na VOŠ se musím někdy věnovat více, za to tam nemáme skoro žádné seminárky,. Oboje dělám dálkově, takže to je docela hoňka, protože přejíždím z jedné školy do druhé, tak jako například dnes - 2 zkoušky na VŠ, šup do auta a za hodinu další 3 zkoušky na VOŠ

VOŠ je oficiálně středoškolské vzdělání. Kdyby pak měla možnost dodělat si Bc, tak by to asi bylo OK...ale tedy platit by se mi za to nechtělo. A věř mi, pokud si zvládne někde dodělat Bc a udělat státnice, pak jistě zvládne i prvák a druhák na Vš...Státnice jsou na každé určitě těžší než celý prvák

Na gymnáziu jsme měli holku, která rozhodně nebyla matematický genius, často skončila i se čtyřkou..a na ekonomce teď zatím stále slušně studuje a školu zjevně dodělá....Chce to trochu vůle, to ano...ale na logiku tam ta matematika zase tak moc těžká není, je to spíš o naučení se

arrow
profile_image
ryamara
od 6. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám vystudovanou VOŠ - potvrzuji to, co se zde již psalo. Jediná výhoda je v tom, že se více zaměřuje na praxi. Pokud by potom pracovala ve státní sféře, má po nástupní praxi 9. platovou třídu, což je víc než středoškolák. VOŠ není středoškolské vzdělání, uznává se jako mezistupeň VŠ.
Teď studuji dálkově VŠ, je snažší - jediný rozdíl je v tom, že musím psát nekonečné množství seminárních prací.
Pokud si myslíte, že zvládne VOŠ, zvládne i VŠ - když bude chtít.
Ať zkusí nejdříve VŠ, když se nedostane, nebo to nebude zvládat, může přejít i během roku na VOŠ (pokud to bude stejný nebo hodně příbuzný obor).

Prosím o kontakt na školy, které nabízejí dodělání Bc. po absolvování VŠ. JE TO MOŽNÉ I DÁLKOVĚ? Díky

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené