arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: Tak to je nastavené veškeré dávky dostává od věku 18ti let studující "dítě" včetně třeba i přídavků.Jde to na jeho jméno.

Zákon je jasný, jenže dospělé "dítě" si pak myslí, že tohle je JEHO. Ať si celou částku nechá, když bude bydlet samo, studovat, dělat brigády. Jinak je to příspěvek na domácnost, ve které žije.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Silvestra:
Jde o to jak to má dospělé dítě nastavené výchovou
V případě zakladatelky bych s dcerou udělala krátký proces nedáš peníze?Nebydlíš u nás.Jsem založením docela charita,ale tohle chování dítěte vůči matce mě zvedá ze židle.Jsem pro dát dětem první poslední,ale dětem,které si to uvědomují.Ne dítěti,které předhazuje vyživovací povinnost a samo si užívá svůj příjem sobecky jen pro sebe a nechá se vydržovat i když ví,že rodina strádá.
Vzhledem k tomu,že dcery mají většinou podobný život jako jejich matky se dá předpokládat,že toto děvče jednou zazvoní u dveří matky s nemanželským děckem v náručí a doufám,že se jí pomoci nedostane.

Cituji Silvestra: Tak tohle mi taky "hlava nebere".

Dle mého rozumu: dcera má trvalý pobyt u matky a studuje = peníze mají být poukazovány matce a slečna co si hraje na dítě (nebo dítě na slečnu?) by neměla dostávat nic.

Myslím že by se tu mnohé měly držet tématu a nepitvat kdo v dětství trpěl a kdo koho opustil a podobné.... To není předmětem šetření a ani to není omluva pro fakt, že slečna cítí povinnost se nechat od matky vyživovat, ale klidně shrábne důchod, který jí dle mého soudu nenáleží.
A omlouvat ji tím, že si kompenzuje absenci otce, atd., tudíž má na svůj postoj právo, no to je úsměvné.

A nebo také nezazvoní. A zařídí sobě i poté vlastním dětem šťastné dětství než měla to své.

Já osobně jsem VŠ studentka, žiju pouze s mamkou a 2 sourozenci, otec zdrhl i s penězma, alimenty neplatí, PČR to "řeší" ale nic se v podstatě za rok a půl nevyřešilo a nikdo z nás už nepočítá s tím, že by se i vyřešilo.
Kdybych byla v situaci, že bych jen tak bez jakékoliv námahy obdržela měsíčně 6tis.Kč, tak bych rozhodně a to i sama dobrovolně přispívala. Což v podstatě i teď dělám, jen mě to stojí tu námahu a práci, když se namane nějaká prac.příležitost. Ne že bych vzala peníze a dala je na stůl, ale koupím si co potřebuji já osobně ke svému fungování a pak třeba jedu a udělam za zbytek peněz velkej nákup.
Něco jiného by bylo, kdyby si dcera všechny peníze šetřila a vše ostatní si financovala z toho, co si vydělá. To bych jako rodič naznala, že je dostatečně chytrá a s penězama jen tak neplýtvá.

Cituji Tiakia: veškeré dávky dostává od věku 18ti let studující "dítě" včetně třeba i přídavků.Jde to na jeho jméno.

Dcera je dost plnoletá na to, aby shrábla dávky od státu, ale zároveň moc malá na to, aby matce zanikla vyž.povinnost. A ještě se připomene.
Seřezat! Nezanikla totiž ani výchovná povinnost. V minulém století to zabíralo.

Reaguji na 5Peta: Takže když to řeknu hloupě, je na tom matka s dětma líp, když její ex zatřepe cvičkama, protože sir.důchod dělá víc něž alimenty a nemusíš ho z nikoho soudit.
(maximálně se o něj prosíš "dospělého dítěte")

arrow
profile_image
Nicadezuria
od 29. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem se tedy v 19ti od našich odstěhovala a po střední začla vydělávat, ale protože moje výdělky nepokrejou všechny důležitý výdaje tak mi máma přispívá, ikdyž bych byla radši, kdybych všechno dokázala poplatit sama. Ale pokud bych byla v situaci jako tvoje dcera, tedy studentka a stále ve tvé domácnosti, automaticky bych mámě přispívala, ikdyby řekla že si peníze mám šetřit, občas bych alespoň udělala větší nákup, zaplatila benzín apod. Předpokládám že dceři vaříš, pereš, žehlíš.. full mama-servis.. Ikdyby peníze spořila. Měla by i normálně vydělávat a ne jen využívat sirotčího důchodu. Já sama se těšim až jednou budu moct rodičům peníze začít vracet.

To jsou kecy. Výživovací povinnost mají oba rodiče. Sirotčí důchod patří pouze dítěti a to do doby, až bude mít vlastní příjem, končí to v 26 letech jeho věku. To přispívá otec. Dále přispívá nebo by měla mít vyživovací povinnost i máma. Ta žije a vydělává. Tak si děti nepořizujte, když Vám dělá problém mu platit vzdělání, ne válení v posteli, ale studium!
Ano, nejlépe je to seřezat, uzavřít kohoutek vody, sebrat finance a poslat do práce, aby přispívalo na domácnost.

Cituji prskafka: Takže když to řeknu hloupě, je na tom matka s dětma líp, když její ex zatřepe cvičkama, protože sir.důchod dělá víc něž alimenty a nemusíš ho z nikoho soudit.
(maximálně se o něj prosíš "dospělého dítěte")

Vím, že to bude znít hnusně, ale v našem případě by to byla naprosto ideální situace, protože já bych se mohla naplno věnovat studiu a moji mladší sourozenci by mohli dělat sporty, které sice dělají,a le na úkor společenského života naší matky a to jen proto, že ona celý život vše platila, fotr si naspořil a zdrhl....Takže ano, v našem případě by to bylo zcela ideální a já osobně bych se o tento důchod dělila nebo (pokud by o to mamka neměla zájem), tak bych spořila.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na prskafka:
Ona dostává ty peníze protože ji zemřel otec. To není žádná renta ze sportky! To že starší sestra nedostávala peníze je úplně JEDNO. Spravedlivost jsou stejné podmínky potažmo přispívání na "bydlení" v době studia. Pokud starší nepřispívala nemůže se matka ohánět "stejnými podmínkami".

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lenushe:

Přesně tak, taky si nedovedu představit že bych dávala rodičům peníze. Taky jsem při střední chodila pracovat o víkendech za bar ale nikdy po mě nic nechtěli. Byli ráda že si hradím šatník jelikož jako věčná dietářka jsem toho stejně moc nepojedla

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Hanka Doll:
Kdyby otec žil, dostávala by alimenty, protože otec by plnil vyživovací povinnost. Teď tuto vyživovací povinnost nahrazuje sirotčí důchod. Pokud dcera doma bydlí, v domácnosti se vaří, pere, žehlí, nakupuje atd., měla by na domácnost přispívat. Vyživovací povinnost k dítěti mají oba rodiče. Dále je třeba mít na mysli, že vyživovací povinnost NEMÁ k dceři nový partner/manžel matky.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Silvestra:
Vezmu to v bodech:
1: Výživa dítěte stojí rozhodně víc než 1200kč, pokud víc matka nedala tak nebyla dobrou matkou. Takže jestli zaplatila z těch 1200kč její kosmetiku a hygienu,ošacení, pomůcky do školy i cestování do školy byla dobrá. Následně platila ZE SVÉHO zbytek jako je jídlo, bydlení a energie.

2: Chlap věděl že má děti, věděl do čeho jde a měl s tím počítat. Spočítej si náklady na prváky a na středoškolačku co si svoje "blbosti" hradí sama. VELKÝ ROZDÍL.

3: Do jaké míry má holčina servis tady NIKDO nemůže vědět protože nevidí "pod pokličku". Už mi vůbec přijde divné že "milující matka" nechá někde na diskuzi takhle šlapat po vlastní dceři.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tedy z toho co čtu se fakt nestačím divit.... tedy některé příspěvky.
K Tvé dceři... ta vyživovací povinnost je vzhledem k uvedenému studiu celkem relativní, ale ok, je poměrně normální podporovat dítě, když studuje. Nicméně ona má povinnost přispívat na domácnost, od toho totiž ten sirotčí důchod má. Je to její příjem, v podstatě jako ze zaměstnání a kdo vydělává tak si také musí platit.

Čili osobně bych dceři řekla, že bude dávat na domácnost 3 tisíce, to je fér a pokud se jí to nelíbí, může klidně jít bydlet jinam a živit se sama s mojí částí výživného maximálně a to by v Tvé situaci moc nebylo.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené