arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, koukala jsem, že tu žádné takové téma není. Mám takový dost zapeklitý problém. Dcera - 11 let je po operaci chlopně a užívá Warfarin. Zatím je to celkem bez problémů, jen by mě zajímalo, jestli užívání tohoto léku ovlivní sílu a délku menstruace. Našeho hematologa jsem se zatím neptala. Mám z toho opravdu vítr, myslela jsem, že máme tak ještě 2 roky čas, ale v rodině jsou ženské, co to dostaly už v deseti letech. Prosím poradíte mi? Velice děkuji i za zprostředkovanou odpověď. H.

arrow
profile_image
Smirny
od 17. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já jsem brala warfarin rok a půl kvůli tromboze, měsíčky mi to totálně rozhodilo, trvalo rok po vysazení, než se mi to srovnalo. V podstatě jsem krvácela asi tak dvě třetiny v měsíci.. dostala jsem to třeba po šestnácti dnech od poslední menstruce, měla jsem to jedenáct dní, takže těch dní bez krve bylo 5 A tak furt dokola, jen ty dni byly plus mínus nějakej den. Měsíčky pořád po 15, 16,18 dnech, jednou jsem jásala, když to bylo po 21..ovšem délka menstruace byla pořád fakt těch 10 až 14 dní.. sice třeba pár dní jen špinění, ale otrava.. chjo. Zrovna nedavno, jsem si tu psala s jednou slečnou, co ho bere, že je moc unavená, jak furt krvácí, přesně vím, jak jí je Nevím, jestli je to tak u všech, ale mě to teda potrápilo dost..

arrow
profile_image
Mistress
od 28. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, já jsem brala warfarin (ten růžový) asi 8 měsíců, rovněž kvůli tromboze a menstruaci jsem měla taky rozhozenou, ale úplně naopak, než píše Smirny. Perioda tak kolem 40ti dnů, někdy i 1 x za dva měsíce. Doktorka mě upozornila na možnost silnějšího krvácení, ale u mě se to teda nepotvrdilo. Jinak jsem nepociťovala ani žádné jiné vedlejší účinky..

arrow
Neprodává v Bazaru

Moc děkuju za info, jsem fakt vděčná, přežily jsme operaci, přežíváme neustálou úpravu Warfarinu, páč kočička dost roste a sílí. Vím, jak děsný jsem to měla já v začátcích a opravdu se toho děsím. Někdy jsem na Bohnice, strachy bez sebe, nechci z ní dělat květinku, ale ty modřiny furt všude, jen někde o něco zavadí jsou jen špička ledovce.. Tohle bude teprve horor.. No snad mám před sebou ještě aspoň rok kdy se můžem připravovat a pak nebýt zaskočené. Nebo snad jsou nějaké prášky, aby to snad radši vůbec neměla. Ještě jednou díky H.

hradecanda
ja osobne jsem je nebrala,ale mamka jo. Menstruaci vždy bezproblémovou jí to rozhodilo, ani ne nepravidelnost nebo tak, ale délku ano a hlavně jak tu krev měla zředěnou, tak prý z ní cituji "teklo jak z vola"...Kolegyně ho brala po embolii a prý o měla bez problému 14 dní a musela používat takové ty vložky super maxi, tampony prý na tu hodinu neměly cenu...

arrow
Neprodává v Bazaru

Luci - opět díky za zprávu, no tak nějak to čekám.. pak že krev není voda - u nás to teda neplatí.. H.

arrow
profile_image
adria02
od 21. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj, já si myslím, že je to hodně individuální, taky jsem po léčbě warfarinem a neměla jsem to až tak šílené souhlasím s tím, že ta krev byla řidší, ale jinak to bylo stejné jako před warfarinem

arrow
Neprodává v Bazaru

Jste tak hodné, děkuju za ty povzbuzující zprávy. No tak počkáme, pozeptám se na možnosti omezení mentruace v tomhle věku, pokud by to mělo být šílené a počkáme tedy, co na nás matička příroda chystá.. představa antikoncepce od 13 let mi přijde dost hrozná, na druhou stranu třeba kortikoidy jsou o dost horší.. jsme na tom ještě relativně dobře.. mějte se líp a dikec.. H.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené