Smazat

Postižený člen rodiny

Jedna diskuze mě přiměla zamyslet se více nad porody postižených dětí. Máte někdo doma postižené dítko, sourozence, nebo jiného člena rodiny? Kdy k postižení přišel? Od narození, nebo hrou životních osudů? A jak jste se s tím smířili? Změnilo vám to nějak život?
 
arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já byla na praxi s postiženými. A musím říct že jsou to ůžasní lidé, ale záleží hodně na stupni postižení.Ti co byli lehce tak mi přišli bezstarostní, pořát mněli dobrou náladu hrozně moc byli hodní a někteří i talentovaní.Jeden kluk mi nakreslil kamion koukala jsem na to jak může někdo tak rychle a tak krásně něco takového nakreslit.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

A taky nám pak kreslili takové pohledy kde psali jak nás mají rádi atd...Myslím že je hodně těžké se o někoho takového starat, ale když vidíte jejich lásku k vám tak je to něco ůžasného.

lucinkaf
Máme v rodině retarda...je to bratránek(syn bratra mého otce),je mu 36 let,tenkrát nebyly takové možnosti k vyšetření těhotných.Narodil se s rozštěpem rtu i patra,zkrácené achylovky(chodidla otočená palci k sobě,paty ven) a poškozením mozku.
Nohy mu operovali,není to vidět,chodí normálně,ret i patro má taky spravené,jen křivé zuby,ale mozek mu bohužel vyměnit nešel.Takže chodil do zvláštní školy,vyšel ze šesté třídy a je v péči střediska Arkadie....tam dochází "pracovat",dělají různé věci z těsta a podobně.Je na úrovni tak cca 8mi letého dítěte.Neumí počítat,nečte,nepíše,je nesvéprávný a jeho rodiče stárnou....on sám bydlet nemůže,klidně podpálí byt.Tím pádem jednou půjde do ústavu.Pro rodinu je to neštěstí,bo on je spokojený,ale oni na prášcích na nervy.
V dnešní době by toto poškození testy odhalily.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: V dnešní době by toto poškození testy odhalily.

Tak to je otázka. Genetické vyšetření se dělá pouze malému procentu těhotných a většinou pro to musí být nějaký důvod (vyšší věk, gegetická zátěž v rodině)a navíc se většina dědičných chorob žádnými testy zjistit nedá, myslím že je to možné pouze u chromozomálních vad.

Evelyn
rozštěpy...nekrytá místa vyšetření odhalí.Je to vidět i na ultrazvuku.

arrow
Neprodává v Bazaru

Laky
Tak pokud má na to doktor podezření a zaměří se na to tak asi jo, i když ta patra a rty asi spíš ve vyšším stadiu těhotenství, kdyby to bylo tak stoprocentní tak by se žádní postižení s rozštěpama nerodili.

arrow
profile_image
CAT_LADY
od 16. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mám mentálně postiženého brášku,je mu 19 .. Má tzv. downův syndrom,trpí vadou srdce...

CAT_LADY
a žije s vámi? jaké máte plány do budoucna (až jednou nebudou rodiče, kdo se o něj postará?).

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

astmatik, alergik, roštěp patra a částečná hluchota - což asi není až tak úplné postižení,

arrow
profile_image
noranora
od 25. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám doma už 12 let ochrnutého tátu, život to změnilo komplet celé rodině. Je to náročné fyzicky, ale ještě víc dostává zabrat psychika....

arrow
profile_image
CAT_LADY
od 16. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji linsdaylohan: žije s vámi? jaké máte plány do budoucna (až jednou nebudou rodiče, kdo se o něj postará?).

Ano,prozatím s nami žije,co se týče budoucnosti,zatím jsme to až zas tak moc neprobírali,nejspíše se budu starat buď já a nebo muj mladší bratr,přinejhorším střídavě s ústavem.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Alca

ohledně rozštěpu - když sestra dítě porodila, tak už v porodnici jí řekli, že se to dá operovat ještě v těhotenství, pokud by mimino bylo dobře otočené a vadu viděli, tak že je prý ta možnost, neteři je 12, a je pravda, že k tomu má tu hluchotu na jedno ucho, nepříjemný je, že pořád jezdí na nějaké operace a není ji rozumět, co povídá, proto píšu, že dnes už to ani není postižení

Cituji Alca: rozštěp patra a rtu sám o sobě není takový problém

Ne to až takový problém není,to je pravda.Ale jako miminko vypadal hrozně.Díra nosem až do krku,zkroucená chodidla.....žalostný pohled na něj i na zklamaného otce...matka se s tím nějak smíří,ale otec narození poškozeného syna nesl hodně špatně.
Dnes jsou z něho opravdu na prášky.Něštěstí,jinak se to popsat nedá.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Alca

jinak úplně hotová bude až v 18 - to dělají poslední operace, takže teď to vidět je

 

Téma Postižený člen rodiny je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené