Smazat

Rozdělování věcí (například potravin) ve společné domácnosti na moje a tvoje

Ahoj, obracím se na Vás s otázkou jak to máte doma vy. Bydlím s přítelem a poslední dobou se často "hádáme" kvůli jedné věci. Uvedu příklad: v obchodě koupíme dva jogurty, přítel okamžitě po příchodu svůj jogurt sní zatímco já si jej nechám na později/druhý den/prostě až budu mít chuť.A teď příchází onen "problém" - přítel večer sedí u tv a jí můj jogurt. Když se ho zeptám tak mi řekne, že jsem ho měla snít hned, že si myslel že ho nechci. A tak je to se vším, něco koupíme on svoje sní//vypije hned a pak se pustí do mého. Není to žádný obří problém nebo tak. Jen mě zajímá zda to tak je i u jiných a jak se na to díváte. Děkuji
 

U nás to není tak. že by to byl můj jogurt a já bych šílela, kdyby manžel snědl svůj a pak můj. Prostě koupíme jogurty, kdo chce si vezme a když náhodou na mě nezbyde nebo si ho manžel bude chtít vzít dřív, tak mu ho prostě nechám a jogurty se koupí další den nové. Nemáme moje a tvoje, vše je naše a v tomto případě prostě platí kdo dřív přijde, ten dřív žere.

arrow
profile_image
male-jelito
od 23. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Monus: Samozřejmně toho kupujeme víc Psala sem to jen jako příklad. Myslím to prostě tak, že on ví, že si to šetřím a i přesto mi to sní a ještě si hraje na uraženého on.

arrow
profile_image
male-jelito
od 23. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na JančaOcet: U ná sje to trochu složitější s penězi a tak jsem z domu zvyklá si to "křečkovat". Přítel ten by nejradši všechno snědl najednou a pak bude týden na suchu. Zatím co já si to prostě "rozdělím" ať mám na celý týden. Ten jogurt byl takový příklad. Rohlíky, salámy a podobně neřešíme.

arrow
profile_image
male-jelito
od 23. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Wild Paula: S ovocem to je u nás klasika. Z kila jablem,banánu,hroznů a čehokoliv mám vždy jeden kus zbytek nestihnu prostě.

Reaguji na male-jelito: Tak na to je jediné - domluva. Aby sis to podepisovala, to je podle mě trochu hloupost a já bych mu normálně řekla, ať mi na to nesahá, že nemusím vše zpucovat hned

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tak mu rovnou řekni, když to kupuješ/dáváš do lednice, že to nesníš hned, ale až později, ať ti to nejí, nebo si to podepisuj, nic jiného se asi poradit nedá

arrow
profile_image
male-jelito
od 23. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na JančaOcet: Říkala jsem to už tisíckrát a stejně mi to vždycky vyžere. Neberu to nijak katastrofálně ale když pak třeba večer dostanu na něco chuť, jdu do kuchyně a zjistím, že mi miláček totálně všechno vyžral a ani mi o tom neřekl tak to dokážu pěkně vyvádět. :X

Reaguji na male-jelito:
Tak kup plato jogurtů,hromadu ovoce ať je vidět,že nemusí vše sníst hned ono logicky když je týden prázdná lednice a jeden den se nakoupí,tak se sní vše,protože člověk má po týdnu strádání na vše chuť.

Pokud by to nepochopil,tak mu na rovinu řekni,že není doma sám a tím pádem nemůže vše sobecky sám "sežrat" a když najde v lednici něčeho jeden kus tak ať se laskavě zeptá jestli to nechceš taky.

Cituji male-jelito: Říkala jsem to už tisíckrát a stejně mi to vždycky vyžere.

Promiň,ale on má nějak nižší IQ nebo jak?Něco tisíckrát řečené pochopí i pes

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To chápu, že naštve.. Ale po mnohaletém soužití s muži už jsem na vysvětlování těhle věcí rezignovala... Dám trochu jiný příklad z domácnosti mé kamarádky..Ona se o toho svého stará, vaří, pere, uklízí... A on si přišel s nějakou nóbl šunkou, jakože si to koupil jen pro sebe. Je to jen trocha jídla, ale já bych asi v tu chvíli měla chuť zabalit mu kufr.

Můj přítel je v tomhle naštěstí zlato, myslí na mě a nakupuje dost... Platí ten, kdo má víc... )) Asi trochu častěji přítel, ale když mám zrovna dobré příjmy, tak mu to vynahrazuju.

arrow
profile_image
male-jelito
od 23. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Laky: Nemáme týden prázdnou lednici, máme v ní jídlo normálně celý týden, pořád. Když nakupujeme kupujeme toho víc, jenže přítel žrout to prostě i tak sní. Den dva třeba moje nechá na pokoji ale pak zfutruje i to. Kupuju třeba do zásoby čipsy atd ať máme něco na stůl kdyby přišla nečekaná návštěva a on potajnu sní i to. I když jsou koupeny třeba balení tři. Když mu řeknu, že je to moje a že svoje si už snědl tak se naštve, začne se hádat, vymýšlet kraviny a podobně.

arrow
profile_image
male-jelito
od 23. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Laky: ne nižší iq nemá, hájí se tím, že když to tam leží tak to prostě sní. Že když si něco koupím mám to sníst hned. :X

Cituji male-jelito: Nemáme týden prázdnou lednici, máme v ní jídlo normálně celý týden, pořád. Když nakupujeme kupujeme toho víc, jenže přítel žrout to prostě i tak sní.

Tak asi nakupuješ stále ještě dle žravosti chlapa málo.

Cituji male-jelito: on potajnu sní i to

Cituji male-jelito: Když mu řeknu, že je to moje a že svoje si už snědl tak se naštve, začne se hádat, vymýšlet kraviny a podobně.

Bych mu ty čipsy narvala do krku i se sáčkem..........v tom případě je tedy trošku jednoduchý,když něco sní tajně a ještě se pohádá.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

já nevím, ale u nás teda nehrajeme na to, že jídlo je moje a jeho. Prostě je naše a každý jí to, na co má chuť. Prostě toho nakupte víc ať k tomu nedochází ne?

 

Váš příspěvek

Rozdělování věcí (například potravin) ve společné domácnosti na moje a tvoje

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené