Smazat

Strach z vysoké

Ahoj, už za pár dní mi začíná vysoká a já začínám mít strašný stres. Jdu skoro na druhou stranu republiky, nikoho tam nebudu znát, nebyla jsem ani na seznamovacím pobytu ani na zápisu (měla jsem jiný termín), proto ani nevím, kdo se mnou bude studovat stejný obor.
Jsem z maličkého městečka, ve velkém městě se bojím, že se ztratím, nebudu vědět, co a jak si zařídit atd.
Jsem spíš uzavřený člověk, který se lidem otevře až když je líp pozná, nejsem takový ten exhibicionistický bavič, proto mám strach i z toho, jak budu poznávat nové lidi atd.
Vím, že je zbytečné si z toho dělat hlavu dopředu, ale nemůžu si pomoct.
Měly nebo máte někdo podobný strach? Co s tím? Co všechno můžu udělat, abych se nějak připravila na život ve velkém městě a na vysoké? Na co nezapomenout?
Děkuju
 
arrow
profile_image
Didinka5
od 29. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem podobný strach měla a nakonec úplně zbytečně. Kamarády jsem si našla (nebo spíš oni našli mě ) hned po pár prvních přednáškách a ve městě jsem se taky naučila vyznat, především trasy, které běžně potřebuji absolvovat. A nakonec jsem si užívala toho, že jsem v novém městě a můžu začít jakoby na novo.

Do kterého města se chystáš?

arrow
profile_image
Indil
od 6. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já letos po 2 letech na VŠ v Liberci, kde i bydlím, jdu studovat do Pardubic kvůli lepšímu oboru. A taky nejsem z toho dvakrát nejveselejší. Jsem též klidný člověk, ne tak velký extrovert. Dost mě zajímá jaký to bude na kolejích a tak. A hlavně, že nebudu s rodiči. To bude má velká životní změna. Ale stejně to jednou k tomu dojde. Ale naštěstí budu jezdit v pátek na víkendy domů. Jsem dost zvědavá. Jen je mi líto, že není stejný obor zde v Liberci.

arrow
profile_image
LadySephira
od 7. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Neboj se, kamarády si najdeš...já se třeba na zápisu seznámila s lidma, se kterýma se ve finále zas tak moc nebavím, to samé měla kámoška po seznamováku (ty lidi pak už ani nepotkala). Stačí si k někomu sednout, zeptat se ho třeba jak se dělá tohle a tohle, nebo cože to ten přednášející říkal nebo jestli neví kde něco je, nejde stejným směrem ze školy atd. a je to Se ztrácením se ti asi neporadím s tím mám problémy doteď

Já na tom byla před 5 lety ještě hůř, 14 dní předem jsem měla hysteráky, že tam nikoho neznám atd. a první dva týdny vysoké jsem měla z nervů řádnou hnačku. Ale bylo to úplně zbytečné. Samozřejmě je to stres, nové město, nové lidi, nový systém, člověk tápe a v ničem se nevyzná. Ale takhle je na tom většina tvých budoucích spolužáků!

arrow
profile_image
rosien mojeid
od 19. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jdu do HK. Není tady třeba nááhodou někdo, kdo tam jde jako prvák taky?
Nejvíc se bojím asi toho, že jsem vždycky byla jen tady u nás, na školu jsem taky chodila jen tady, takže čím víc se blíží odjezd, tím víc se bojím i obyčejného cestování autobusem Vždy, když jsem měla problém, mohla jsem se obrátit na rodinu a bylo to. Snažím se uklidňovat tím, že je to přece výzva a aspoň se osamostatním, ale moc to nepomáhá, bohužel

arrow
profile_image
proadelu
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, vůbec se neboj, za čas tam budeš jako doma.. Já sice bydlím i studuju pořád v tom samém městě, ale co jsem si všimla u spolužáků, tak ti, co bydlí na koleji tvoří tu partu a mají třeba víc známých než my, co jsme odsud.. Hodně štěstí..

arrow
profile_image
Vendys123
od 1. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jsem na tom stejně, už za pět dní mě to čeká..
já teda nikdy nebyla žádnej introvert, spíš naopak, ale teď jsem docela dlouho neměla šanci to otestovat, tak jestli jsem z toho nevyrostla
šla jsem na tu školu, z části i proto abych vypadla z domova a osamostatnila se (mohla jsem jít i blízko bydliště) a teď už začínam mít nervy a řikam si proč sem to dělala sakra? já nechci od maminky
a jsem z malýho města, a s některejma lidma jsem chodila do stejný třídy 16 let, od školky až na střední a 19. nastupuju na kolej mezi 500 novejch lidí s tim, že tolik jich nebylo ani u nás na střední celkem no super, ale tak já doufam že když každej si tam našel kamarády, tak já nemůžu bejt taková výjimka přeci?

arrow
profile_image
Katty5
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

holky jsem na tom uplně stejně. Za dva týdny nastupuju na vš do Prahy a nikoho tam neznám, ani ve škole ani v Praze

arrow
profile_image
Vendys123
od 1. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

a ještě bych dodala, že si rozhodně nemusíš dělat nic z toho, že si nebyla na seznamováku ani na zápisu.. my ani seznamovák neměli, protože máme kruhy a tam se asi očekává že se hned seznámíme (kromě toho že se očekává že se seznámíme na koleji, teda většina z nás) a zápis? já tam byla a nepromluvila jsem tam s nikým ani slovo a už jsem zapomněla jak ty lidi vypadali

arrow
profile_image
rosien mojeid
od 19. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Vendys123:
Normálně jako bych to psala já! Do jakýho města jdeš ty?
Nastupuju už taky za 5 dní, je mi z toho divně, blbě, prostě šíleně, hrůza!

arrow
profile_image
El Samah
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Můžeš zkusit se podívat na Facebook a najít si, jestli někdo nezaložil skupinu vašeho oboru pro rok, kdy nastupuješ. Takhle jsem se taky seznámila, hodně jsme si tam povídali, a když jsme se viděli poprvé, tak už to byla pohoda, no stress

arrow
profile_image
Efca
od 24. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji rosien: Jdu do HK.

Hradec je nejlepší
Neboj zas tak velké město to není
Budeš na koleji?

arrow
profile_image
adelll.k
od 30. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky řešila sem to samé před dvouma rokama, měla sem hrozný strach a přemýšlela jsem, že snad na tu školu ani nepudu. Dostala sem se na vysokou, která je skoro 300km od města, kde bydlím. Zezačátku sem se těšila, jak se osamostatním, budu od rodičů, najdu si nové kamarády a tak, ale jak se to blížilo, tak sem viděla jen to negativní. Ale po první týdnu na škole se mé obavy rozplynuly, na kolejích sem měla super spolubydlící, na přednáškách se seznámila a to jsme předtím žádný seznamovák neměli. Nemějte strach, ty lidi si vás tam najdou sami, každej, kdo je ve škole porpvý je nervozní stejně jako vy Já teď jdu do třeťáku a spíš mě přepadá taková nostalgie, že už třeba za rok se na tu školu nevrátím a ty lidi už neuvidím. Taky mi to dalo hodně, že si víc vážím rodičů a toho, že se můžu vrátit domů, jsem samostatnější a vím, že už zvládnu všechno Věřte mi, že se pak budete ještě těšit až do školy pojedete, jo a party na vysoké jsou to nejlepší. máte se na co těšit. Tak hodně štěstí !

arrow
profile_image
Vendys123
od 1. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na rosien:
já jdu do Jindřichova Hradce a navíc se ještě bojim, že sem si tu školu vybrala špatně a budou mi to všichni vyčítat, druhá moje volba byla Olomouc a pak až pár škol v Praze a všichni z rodiny i kamarádi si samozřejmě přáli abych šla do Prahy, pak moožná do tý Olomouce a ten Hradec mě přemlouvali že to ani náhodou

 

Váš příspěvek

Strach z vysoké

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené