arrow
profile_image
vicky mojeid
od 12. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zdravím dámy, je to už téměř 4 roky, co jsem začala brát první antidepresiva Sertralin (100mg). Asi po roce a půl užívání jsem začala užívat ještě Amitriptylin (50mg). S odstupem času mohu říct, že svůj boj proti úzkosti zvládám levou zadní. Doktorka je stejného názoru, je ráda, že ,,jsem to zvládla,, ale chce, abych léky brala ještě rok, než je začneme vysazovat. Já bych ale chtěla začít s vysazování už dříve, protože vím, že je to svi*****. Nejlepší je nikdy s tím nezačínat. Kromě toho mě děsí představa, že v jedenadvaceti letech (21 let!) beru dvoje AD. Vypadám zdravě a selský rozum mi říká ,,neblbni, jsi mladá a zdravá, tak užívej života bez nějakých oblbováků,, Zároveň nechci vysazovat sama. Chtěla bych slyšet vaše zkušenosti s vysazování AD, popř. názory, děkuji pěkně

arrow
profile_image
vicky mojeid
od 12. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zároveň bych chtěla podotknout, že vidím změny v chování. Jsem kliďas (což jsem dřív nebývala), nerada řeším problémy, dřív jsem je za hlavu neházela a taky citím, že jsem více ,,chladná,,. Mám pocit, že AD v tom hrají roli.

Reaguji na vicky:
Řekni na rovinu lékařce, že jsi se rozhodla ukončit léčbu už nyní a ona by Ti měla sama určit snižování dávek.
Mám s AD hrozné zkušenosti, protože jsem je vysadila najednou a to je fakt šílenost. Takže kromě toho, že vím, že se to musí postupně, bych to přece jenom nechala na ní.

arrow
profile_image
-Paja- mojeid
od 10. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak to jsem na tom podobně. Taky jsem po AD větší "flegmoš". Jednou už jsem vysazovala na svou žádost a nebylo to dobré. Po roce jsem je musela zase začít brát. Jinak se samotným vysazováním problém nebyl, postupně se snižovala dávka a proběhlo to OK.

Ahoj, antidepresiva se mají většinou brát rok po ustání potíží, aby se potíženevrátily.
Doktorka ví, co dělá, pokud je budeš vysazovat sama a dříve můžeš si spíše uškodit a být zpátky, tam, kde jsi byla. Když už je bereš 4 roky, tak ten jeden rok už ti tak moc neublíží a za to ti to nestojí. Po vysazení ti bude pár dní/týdnů/měsíců fajn a pak ani nebudeš vědět, jak rychle to budeš mít zpět.
Vysazuj tedy za rok, postupně snižuj dávky a pod vedením psychiatra.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

AD v tom rozhodně hrají roli. Kamarádka má také AD dříve bývala výbušná, trápila se spoustu věcma a spoustu věcí řešila. Dnes je z ní relativně klidas,který si věci nebere,ale určitě je to dáno těmi AD. Je taky možné,že se po vysazení AD vrátíš zase zpět tj. zase se Ti vrátí předchozí způsob jednání. Určitě je nevysazuj sama...jen by sis ublížila.

arrow
Neprodává v Bazaru

ahoj. Já jsem brala AD necelý rok a teď jsem se rozhodla léčbu ukončit.Sama. Bez domluvy s lékařem.Brala jsem si první týden jen půlku dávky,druhý týden půlku dávky ob den a teď začínám třetí týden,kdy to zkouším úplně bez nich. Z nepříjemných vedlejších účinku se zatím dostavila akorát bolest hlavy a trochu zmatenost. Jelikož jsem před užíváním ad byla hodně precitlivélá,tak se s ad cítím tak,jako že to nejsem já. Chci prostě zase cítit.Tak uvidím,jak to půjde..

Cituji Char: Já jsem brala AD necelý rok a teď jsem se rozhodla léčbu ukončit.Sama. Bez domluvy s lékařem.

Ahoj, vím, že to nechceš slyšet, ale neměla bys to dělat. Jak už jsem psala

Cituji Arfar: antidepresiva se mají většinou brát rok po ustání potíží, aby se potíženevrátily.
Doktorka ví, co dělá, pokud je budeš vysazovat sama a dříve můžeš si spíše uškodit a být zpátky, tam, kde jsi byla.Po vysazení ti bude pár dní/týdnů/měsíců fajn a pak ani nebudeš vědět, jak rychle to budeš mít zpět.

a u tebe, pokud to ještě ani nebylo doléčeno, tak to může být ještě horší.
Promin, musela jsem ti to napsat, možná to oceníš, jelikož o takových věcech nevíš, možná to ted bereš, jako kecy, ale abys potom nelitovala. Ale komu není rady...

arrow
profile_image
maryan
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Moje sestra je chtěla také vysadit po dvou letech a po tydnu se jí vrátily problémy tak je zase bere. Také bych to nechala na doktorce. Já je neberu už 5 let a musím říct,že se toho člověk nezbaví nikdy. Stačí změna počasí nebo nějaké vypjetí. Prášky už také brát nechci. Tak držím palce

arrow
profile_image
Molina
od 20. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, taky beru Sertralin (100mg) 5. měsíc. s doktorkou jsem domluvena, že si je nechám přes maturitu a 1. zkouškový na VŠ a poté pomalu začala snižovat. Rozhodně nelituji toho, že jsem do toho šla protože, před tím jsem byla stále ve vnitřním stresu a to mě hrozně ubýjelo. Zapomocí AD jsem se naučila vnímat okolí trochu z jiného úhlu. Prožívám více radost. Jsem si ovšem vědoma, že léky jsou prostě chemie a proto se těším až už to budu mít za sebou.
Hlavně se domluv s doktorkou. Prece jen ona do tebe vidí. Bez dozoru bych určitě s tím sama nepřestávala.

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem přestala brát sama po roce, ale protože mi to nic nedalo ani nepomohlo a začala jsem se léčit jinak. Ono tu léčbu lékama musíš něčím nahradit, protože ta příčina nezmizí jen tak... takže na to pozor.

Ale to je na tobě, jak to cítíš. Někdy doktoři rádí cpou antidepresiva na všechno. Podle toho jakou máš diagnózu, někdy to zase bez toho asi nejde.

arrow
profile_image
markaa
od 26. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ségra vysadila a vše se vrátilo zpět.tak AD bere nadále.
raději vysadit pod dohledem než jen tak sama

arrow
profile_image
Atalanta
od 22. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě je rozdíl v jednotlivých lécích i v délce užívání a dávkování. Já je brala jen rok (i tak to byl ohromný omyl a nedokážu pochopit, jak může někdo předepsat antidepresiva na trochu bouřlivější pubertu, ale to je prostě doba, cpou se tím všichni, že?) .
Pak jsem se prostě rozhodla, že už je nechci... dva měsíce před maturitou. Nechtěla jsem už být ta co musí brát antidepresiva, ta s těmi problémy, navíc jsem nebyla schopná nic cítit. NIC!! Za dobu užívání jsem o sebe nedbala, přibrala jsem asi 20 kg a bylo mi to úplně jedno. Potom jsem poznala kluka, kterému jsem se líbila (doteď nechápu proč) a začali jsem spolu chodit. Ale já nic necítila, ani pozitivní ani negativní emoce. Nakonec jsem si jeden den už nevzala, a od té doby už nikdy, ani jednu tabletku. Měsíc se nedělo nic a pak jsem zažívala ohromné nápory emocí, užívala jsem si všechny. Byla jsem šťastná i za negativní pocity, užívala jsem si i pláč. Měla jsem pocit, že žiju. Nádhera!
Rozhodně to ale nedoporučuji, to že to u mě dopadlo dobře a zřejmně bez následků neznamená, že to tak bude i u tebe. Nicméně já bych to udělala znovu

arrow
profile_image
mmenie
od 13. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji True: protože jsem je vysadila najednou

taky jsem ze dne na den vysadila, a zrovna Sertralin a několik týdnů to vůbec nebylo pěkný..

arrow
Neprodává v Bazaru

já chápu,že se to nemá,ale ono když chodís k lékaři a ani neřeknes dobrý den a už jdeš pryč s receptem tak nemám pocit,že se problém řeší,ale spíš zaplácavá chemii..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené