arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji susa: e, pořád nás upozorňují kde se co změnilo, na co si máme dávat pozor, co je důležité

to dělají ale na každé škole A jestli si myslíš že na veřejných školách učí jen lidé, kteří v životě nepracovali tak jsi na omylu, ekonomické školy mají celou řadu externistů z praxe.

Cituji susa: Víš nezáleží na škole, kterou studuješ, ale co UMÍŠ!

další kec, to si můžeš říkat kolikrát chceš, ale pravda to NENÍ!! Teda alespoň ne v ČR, protože tady se hraje na to kolik máš "papírů a certifikátů". Takže v ČR nemá titul ze soukromé školy stejnou hodnotu jako titul z veřejné.

arrow
profile_image
Cosette
od 22. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji susa: Soukromá škola ti dá víc do praxe, pořád nás upozorňují kde se co změnilo, na co si máme dávat pozor, co je důležité.

Žádná škola ti nenahradí praxi a tvrdit, že soukromá škola ti dá do ní víc, je nesmysl. Praxi ničím nenahradíš a školy jsou především od toho, aby ti do ní dali teoretický základ, vetkli ti určitý způsob myšlení.
Pokud jde o ty vyučující, tak záleží na konkrétní osobě, jak výuku vede, jak moc je hodina interaktivní, na co upozorňuje a na co ne. Myslím, že na veřejné se stahují právě ti největší odoborníci, protože právě na veřejných se realizuje vědecká a publikační činnost, zahraniční kontakty - výměnné pobyty a stáže v zahraničí, atd.Externisté a lidé z praxe do studia zase vnášejí jiné prvky.

Cituji Cindova: Takže v ČR nemá titul ze soukromé školy stejnou hodnotu jako titul z veřejné.

: samozřejmě souhlasím.

Já bych nikdy nikoho ze soukromé VŠ nezaměstnala. Podle mě buď na studium nemají (hlavou-pak na jakékoliv VŠ nemají co dělat) nebo jsou chytří a chtějí titul za nic (teda kromě těch peněz, že...). Radši vezmu někoho ze státní (protože tam je úroven porovnatelná) a víc, co od takového člověka čekat.

Třeba v Brně jsou 2 studia - jedno státní a druhé soukromé (obdobné předměty - stejní vyučující). Na státním se požaduje 60-70 % (úspěšnost v testu - i tak vyletí tak 1 člověk ze 200), na soukromé 30-40% (a lítá jich hodně) a ještě mají lehčí testy, tož tak...

Cituji misa_sisa: ze soukromých vysokých škol je uplatnění studentů kolem 30%. Na veřejných nějakých 15%[/cituji]

no jo, to ti řekli když tě tam brali, že....
prosím tě a můžeš nám vysvětlit, proč by to tak mělo být? Na veřejné školy jdou ti lepší, na soukromé ten odpad - co mají prachy.. je to nelogické, víš..

Navíc třeba u ekonomek dělá tuto školu hodně lidí jako druhou. K tomu mají třeba práva, fildu atd. Takže to, že pak pracují třeba v advokátní kanceláři neznamená, že nenašli práci v oboru.

No já nestačim koukat...fuj...
Soukromá škola = titul koupený
Veřejná škola = titul poctivě vydřený
Kdy už čecháčci přestanou takhle smýšlet a házet všechny do jednoho pytle..

A rovnou nezaměstnat člověka, který má soukromou VŠ je ubohé...
Také se hlásím na MUP Liberec, obor Veřejná správa, a to z několika důvodů...
Pokud bych v okolí měla státní školu tohoto typu, hlásila bych se na ní, ale bohužel nemám, takže nemám jinou možnost, ale odsuzovat takto lidi a dopředu si je podle toho rozškatulkovat..humus

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Moje kamarádka studuje diplomacii..na soukromé škole a netvrdila bych, že není dobrá...dokonce tam vyučují lidé z VŠE a nároky během studia jsou hodně vysoké..
takže je to škola od školy...ale k tématu...ta samá škola nabízí i mezinárodní vztahy...
takže pokud soukromou, tak určo tudle http://www.vip-vs.cz/ studují tam i děti diplomatů...takže to taky o něčem vypovídá...

Cituji Monaa: čecháčci

tohle označení úplně nesnáším

arrow
profile_image
bezega
od 24. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Studuji VŠFS obor veřejná správa a kdybych tenkrát neměla nějaké osobní problémy a mohla dělat přijímačky, tak bych raději šla na státní (teď už se mi přestupovat nechce). Sice tu mám více času na práci,myslím, že jsou tu i daleko lehčí podmínky pro studium, než mají na veřejných školách, např. VŠE, ale úroveň mi tedy nepřijde příliš dobrá. Přestupuje k nám hodně studentů a učitelů, kteří se jinde ,,nechytli,,. Až tu dodělám bakaláře, budu se snažit udělat přijímačky na státní na magistra. Ale tedy s tím, že by někdo koukal na to, že mám soukromou jsem se u zaměstnavatele nebo na pohovorech ještě nesetkala. Spíš všude chtějí nejméně rok/dva roky praxe !!

My na ČZU mame veřejnou správu, veřejná správa je i na VŠE určitě je víc veřejných škol, kde se tyto 2 obory vyučují.....

Cituji Cindova: Teda alespoň ne v ČR, protože tady se hraje na to kolik máš "papírů a certifikátů".

s tímto nesouhlasím..... já mám v blízkém okolí lidi, kteří nemají titul, ba jen učňák a maj peněz jako cucků, takže asi jen o papíry a certifikáty nepůjde.......

Cituji bezega: i daleko lehčí podmínky pro studium, než mají na veřejných školách, např. VŠE

Myslim, že na spoustě jiných veřejných školách jsou lehčí podmínky než na VŠE teda až na podnikohospodářskou, tam je to prej nejlehčí z celý VŠE.

arrow
profile_image
bezega
od 24. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A ikdyž to sama studuji, tak ano, na soukromou typu VŠFS,UJAK atd. jdou většinou jen ti, kteří se nikam jinam nedostali, nedělali ani přijímačky a prachatí rodičové chtějí dítko ještě na pár let někam uklidit. Pak to i tak vypadá, protože polovina z děcek v průběhu zjistí, že je to stejně absolutně neba a končí. Brala bych spíše nějaké školy soukromé, kde mají otevřený obor, který třeba nikde jinde ne a bude ti k něčemu. Jinak všeobecně obor veřejná správa je teď pěkně na houby. Pokud nemáš známého někde přímo v instituci, tak práci neseženeš v oboru.
Posuzování podle soukromé VŠ se mi ale v zaměstnání dost nelíbí. Protože sama za sebe můžu říct, že studuji fakt hodně a vše mám poctivě vydřené. A dost mých spolužáků to má stejně, dokonce většina z nich pracuje i při denním studiu a přispívá si na školné, aby rodiče tolik nezatěžovali. Takže ne všichni jsou na tom stejně, neházet je tedy do jednoho pytle.

Cituji bezega: Posuzování podle soukromé VŠ se mi ale v zaměstnání dost nelíbí. Protože sama za sebe můžu říct, že studuji fakt hodně a vše mám poctivě vydřené. A dost mých spolužáků to má stejně, dokonce většina z nich pracuje i při denním studiu a přispívá si na školné, aby rodiče tolik nezatěžovali. Takže ne všichni jsou na tom stejně, neházet je tedy do jednoho pytle.


Také nemám ráda tyhle předsudky, že soukromá škola = koupený titul

arrow
profile_image
Cosette
od 22. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Janicek: Cituji Cindova: Teda alespoň ne v ČR, protože tady se hraje na to kolik máš "papírů a certifikátů".

s tímto nesouhlasím..... já mám v blízkém okolí lidi, kteří nemají titul, ba jen učňák a maj peněz jako cucků, takže asi jen o papíry a certifikáty nepůjde.......

No jo, ale tady se bavíme o uplatnění VŠ studentů. To je známé, že např. řemeslům se teď daří a hodně vydělávají. A u absolventa VŠ jde o to, jaké má diplomy a certifikáty

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Cosette: No jo, ale tady se bavíme o uplatnění VŠ studentů. To je známé, že např. řemeslům se teď daří a hodně vydělávají. A u absolventa VŠ jde o to, jaké má diplomy a certifikáty

Přesně tak

Cituji Monaa: Soukromá škola = titul koupený
Veřejná škola = titul poctivě vydřený

My tu nepíšeme že je to správné, pouze konstatujeme jak to je. Možná si to některé studentky nechtějí připustit, ale většina soukromých škol v ČR nemá zdaleka takovou úroveň, jako školy veřejné. Pokud patříte k těm, které jsou výjimkou, jistě najdete uplatnění ve svém oboru. Rozhodně tu nikdo nechce říct že všechny soukromé školy jsou hnus a podobně.

Cituji Bacilek: Já bych nikdy nikoho ze soukromé VŠ nezaměstnala. Podle mě buď na studium nemají (hlavou-pak na jakékoliv VŠ nemají co dělat) nebo jsou chytří a chtějí titul za nic (teda kromě těch peněz, že...). Radši vezmu někoho ze státní (protože tam je úroven porovnatelná) a víc, co od takového člověka čekat.

Cituji Cindova: My tu nepíšeme že je to správné, pouze konstatujeme jak to je. Možná si to některé studentky nechtějí připustit, ale většina soukromých škol v ČR nemá zdaleka takovou úroveň, jako školy veřejné. Pokud patříte k těm, které jsou výjimkou, jistě najdete uplatnění ve svém oboru. Rozhodně tu nikdo nechce říct že všechny soukromé školy jsou hnus a podobně.

a co je to o patro výš

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Monaa: a co je to o patro výš

Dobře, oprava, já tu nechci říct že všechny soukromé školy jsou hnus. pardon

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené