arrow
profile_image
Petuliiina
od 4. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

O té infekci, která se může přenést do celého těla mi veterinář taky říkal. Ach jo, nevím vůbec jak se rozhodnout. Jsem strašný strašpytel...

arrow
profile_image
ImAdu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Náš pejsek byl na čištění 3x. Poprvé to nesl hodně špatně - bylo mu zle, jen polehával a fňukal... Příště jsme veterináře požádali o slabší narkózu a všechno proběhlo v pořádku. Teď už je mu 11 takže už bych do toho taky nešla. Ještě bych dodala že nikdy nebyl nemocný a má 4 kilča, takže by to taky mohl být rozdíl.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nášemu pejskovi se udělala u zubu taková boule, která ho nebolela, ale při jídle mu to nebylo příjemné, tak nám doktor taky doporučil, že to v narkoze odstraní. Našemu bylo v té době 10 let, slabé srdíčko, bral na to léky, takže jsme se o něj všichni hrozně báli, narkozu teda dostal slabší, protože uplně ho uspat kvůli srdci nemohl, ale zvládl to

arrow
profile_image
bobalek
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Myslím, že sám veterinář by ti měl říct, zda je velké riziko, že by se pejsek nevzbudil. Podle mě je to hloupost. Pokud se mu dá taková dávka narkózy, jaká je k jeho tělu správná, nemělo by tam nic hrozit. To tělo to zvládne tak jako u většího psa.
Jinak, pokud má pouze 6 let a už teď má zubní kámen, rozhodně bych ho nechala odstranit. Je ještě docela mladá, můj pes s tím začal mít problém až tak v osmi letech. Teď mu to necháváme pravidelně ostraňovat. Určitě to ale doporučuji, protože tehdy ho měl tak moc, že se mu to přeneslo na dásně. Od té doby s tím má problémy a i když zubní kámen nemá, stejně se mu tvoří alergické reakce v puse. Bolí ho to, má každou chvíli antibiotika. Nemůže chudáček ani pořádně žrát, když ho to chytne a než se mu to zase vyléčí. Pořádně jsme nevěděli do teď z čeho to má, nakonec specialista z Brna řekl, že má alergii na svůj vlastní zubní plak. Takže nechávat to jen tak, to bych určitě nedělala. Bude se to zhoršovat a může to dojít až třeba k těm zmiňovaným infekcím. Jak tady někdo zmiňoval nějaké ty přípravky, my sami mu to dáváme, stojí to nechutné peníze, ale opravdu to nepomáhá. Potvrdí to víceméně každý veterinář. To co je mnohem důležitější a pomáhá, je ČÍŠTĚNÍ ZUBŮ. Pokud si to tvůj pejsek nechá, rozhodně mu je každý den čisti. Stačí obyčejný kartáček koupit - u tak malého psa asi pro děti - a vodou párkrát přejet. Tím se mu to tolik nebude pak tvořit, nebude mít plak a vůbec, bude mít zuby zdravější.

arrow
profile_image
Anitram8
od 18. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Petuliiina: Pracovala jsem na veterině jako asistentka. Takový zákrok se dělá jen v sedaci a ne v narkóze. Čištění zubů ultrazvukem určitě doporučuji. Nejlépe je chodit pravidelně podle stavu zubního kamene. Když se to nechá dojít daleko, dochází k zánětů dasní, vypadávání nebo spíše vyhnívání zubů atd. Pokud nechcete pejskovi brzy stravu mixovat, protože mu zuby vypadají, určitě se objednejte.

arrow
profile_image
bimbobambule
od 20. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj, řešili jsme stejný problém u čivav, ono nejde ani tak o tom, jestli má zoubky zdravé, u malých plemen je obecně problém, že následkem zvýšené tvorby zubního kamene se zoubky kazí a mohou jakoby odhnívat od dásní, což může vést až k otravě krve. na narkózu naši psíci reagovali vždy dost špatně, byli zmatení, jakoby "sjetý" dobře ještě dva dny potom. teď naposledy ale použil veterinář narkózu plynovou, né tu klasickou injekční, ale prostě omámil hafíka nějakým plynem a bylo to super, po probuzení hafan ani nevěděl, že v nějaké narkóze byl, žádná motolice, nic, tak se zkus zeptat na tohle )

arrow
profile_image
Pinkpantherra
od 11. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, taky máme jorkšírka, 7 letého kluka. Na odstranění kamene už byl a teď půjde podruhé. Poprvé jsme byli u veterináře tady na sídlišti a strach jsem měla neuvěřitelný. Pak nám byla kvůli jiným komplikacím se zdravím (ne zuby) doporučena klinika Jaggy - byli jsme v Praze, ale měla by být i v Brně. Pejsek tam absolvoval 2 velmi složité operace a je naprosto zdravý, od té doby chodíme jedině tam. Takže já doporučuju co nejpečlivěji vybírat kliniku, protože já doktorům v Jaggy věřím na 100% a nemám vůbec strach - pejsek tam má 24 hodinový dohled, nejnovější přístroje a hlavně mají zvlášť vyškolené anesteziology přítomné po celou dobu operace navíc s doktorem a sestřičkou.

arrow
Neprodává v Bazaru

Riziko tam je, nám se jednou špatně budil trpasličí špic, už jsme ho skoro intubovali, ale zvládl to...Jinak naše doktorka má pro starší pejsky narkozu, ze které ho může do pár vteřin vzbudit, kdyby náhodou něco...ale rozhodnutí je na tobě. Psa jsem ještě v narkoze neměla, ale operovali mi potkánka a celou tu dobu co byl na sále jsem měla pěkné nervy...

arrow
profile_image
Renata122
od 30. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

zubní kámen bych mu nedávala čistit k veterináři, známá takhle dala jorkovi vyčistit zubní kámen a od té doby mu začali hrozně padat zoubky, v téhle chvíli má už pouze zadní, přední nemá vůbec žádné, kdoví jak moc jsou při tom čištění drastičtí, když je pejsek v narkóze

arrow
profile_image
LuckyQirl
od 30. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Happyday1991: S PlaqueOff naprosto souhlasím. Náš pes měl taky problém se zubním kamenem a tohle skutečně pomáhá. Výsledky byly viditelné do 3 týdnů pravidelného užívání. Pak stačilo zuby pořádně vyčistit a kámen šel dolu.

arrow
profile_image
Petuliiina
od 4. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Prosím prosím, co je vlastně ten PlaqueOff? Jak se to používá? Dívala jsem se na internetu a našla jsem nějaký prášek, který se přidává do potravy? Je to ono, to co myslíte vy? A jakým způsobem se to používá? Nepozná to pes, že žere nějaký prášek? Naše princezna je totiž docela fajnovka a první si vždy všechno pořádně očichá než něco sežere

arrow
profile_image
Petuliiina
od 4. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tohle je moje beruška, nikdy bych si neodpustila kdybych o ni přišla kvůli narkóze...

Syndynka

arrow
profile_image
Cirie
od 27. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Když je jinak klinicky zdravá a zuby má fakt špatné, tak bych do toho šla. Jen teda počítej s tím, že za pár let tam bude mít zubní kámen znova, po vyčištění bych se snažila to co nejvíc zpomalit a oddálit další čištění. Je celkem dost přípravků, ale na každého psa funguje něco jiného.
PlaqueOff je řasa co se sype jednou denně do jídla a dost lidí si ji chválí. Pak jsou třeba enzymatické pasty na čištění zubů, krém na zuby- ten zrovna zkouším- cdVet. Pokud ráda kouše tak můžeš zkusit hračky DENTAfun nebo různé kousací pamlsky.

arrow
profile_image
Lucyyy
od 31. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nechávali jsme naší tehdy 6leté cottonce také čistit zoubky, také jsem měla strach, ale zvládla to bez problémů. Vůbec tedy nechtěla usnout, dvakrát ji musel pan doktor připíchnout, nějak na ní narkóza nepůsobila. Pak po vyčištění zubů říkal, že bude ještě tak minimálně hodinku spát a ona se nám probudila už za deset minut v autě - jakmile jsem sedla do auta s krabicí pizzy, byla na nohách, héérečka )
Ale je fakt, že teď po necelých dvou letech by to potřebovala znovu, páchne ji z tlamičky, má zubní kámen, ale v tomhle věku už do toho nejdu, už bych měla opravdu strach. Máme ještě jednu fenečku, bišonka, a ta třeba na zubní kámen vůbec netrpí...
Přitom žerou to samé, takže jsem myslela, že už se u té cottonky také znovu tvořit nebude, ale omyl... takže jen varování, není to napořád, možná to bude potřeba opakovat.
Do čehož já nejdu, nemyslím, že by bylo nějak zdravé pejskovi dávat několikrát za život narkózu. Toť má zkušenost

arrow
Neprodává v Bazaru

Pokud fenka nemá zuby v otřesném stavu, zkusila bych kámen odstranit nejprve mechanicky. Narkóza je pro organismus zátěž a čištění zubů ultrazvukem (?) bych nepodstoupila. Na čištění se prodávají speciální škrabky. Já mám takovou, co vypadá jako malý srp. Chce to trochu praxi, ale pokud si netroufáš, oškrábe ti zuby každý vet.

Cituji Petuliiina: Moje fenka si do tlamičky šáhnout nenechá

O tom, kam si pes šáhnout nechá a nenechá, bych s ním vůbec nediskutovala.

Jako prevenci proti další tvorbě podávej tvrdé krmivo - suchý chleba, syrové kosti. Ten Plaque off jsem nezkoušela, ale okolí si ho hodně chválí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené