Masáže: regenerace těla i mysli

Zregenerujte své tělo i mysl pomocí reflexních doteků prstů, lávových kamenů, peelingovou masáží či manuální lymfodrenáží. Za vyzkoušení stojí také vaginální mapování, které ženám otevírá cestu k potěšení z milování.

Reflexní doteky prstů

Reflexní doteky vlastních prstů pomáhají v boji proti vráskám a napomáhají uzdravení orgánů. Výhodou této masáže je, že ji můžete provádět sama v pohodlí domova. Ušetříte čas, peníze a uděláte něco pro sebe. Jak na to? Umyjte si důkladně ruce a zbavte svůj obličej make-upu, abyste si během masáže nezanesla do pórů v pleti nečistoty. Během masáže vyvíjejte svými prsty jemný tlak na různá místa v obličeji. Začněte od brady (plíce), přes koutky úst (plíce), nezapomeňte na oblast mezi ústy a nosem (slezina), špičku nosu a oblast pod lícními kostmi (lymfatický systém).

zoom

Fyzická i psychická relaxace

Reflexními doteky se můžete zbavit také černých kruhů a otoků pod očima. Pomáhá poklepávání od kořene nosu směrem ke tvářím. Pokud máte pocuchané nervy a potřebujete nastartovat svou mysl, zaměřte se na stimulaci bodu mezi obočím, na oblast v koutech čela a na nejvrchnější bod ve středu čela, kde sídlí nervové centrum a centrum mentální bdělosti.

Hřejivé masáže

V chladnějším měsících oceníte masáže spojené s působením tepla. Hřejivé masáže si poradí se strnutím šíje, bolestmi zad i hlavy. Mezi hřejivé masáže patří masáž lávovými kameny, polynéská masáž toriki (hnětení horkými mořskými mušlemi) nebo masáž teplými měšci naplněnými rýží či směsí bylinek.

zoom Zvětšit

Blahodárné teplo

Méně známá je hřejivá relaxační Candella masáž, při které se využívá teplý olej z hořící aromatické svíčky Guergi. Speciální masážní svíčka Guergi je čistě přírodní a je ideální pro regeneraci svalů, fyzioterapeutickou masáž, relaxaci, ke zjemnění a ozdravění pokožky těla i obličeje. Svíčka má  antioxidační, regenerační a hydratační účinky. K dispozici je v různých provedeních: čokoládová, karamelová, vanilková, jasmínová a další.

Peelingové masáže

K získání zdravé a krásné pleti slouží peelingové masáže, při nichž se prokrvuje periferní krevní oběh a pokožka díky tomu může lépe dýchat. Nejčastější a nejoblíbenější jsou peelingové masáže využívající sůl z Mrtvého moře nebo surový cukr. K solím jsou přidávány i další pečující ingredience, které pleť zvláční a hydratují. Patří mezi ně zelený čaj, bambus nebo čokoláda.

zoom Zvětšit

Pomůže získat dokonalou strukturu pleti

Jemný peeling pleti si můžete dopřát nejen v masážním či kosmetickém salonu, ale i v pohodlí domova. Na trhu jsou k mání různé druhy peelingových krémů, stačí si jen vybrat. Jemné exfoliační ošetření poskytuje například Bio Bachovky Anti-stress exfoliační krém, jenž vyhlazuje a odstraňuje nedokonalosti pleti. Krém obsahuje prach z lávy a broskvových pecek, řepík lékařský, dub letní, netýkavku žláznatou, jírovec maďal, borovici lesní, jabloň lesní a sporýš královský.

Masáže proti celulitidě

Jestliže vás trápí celulitida, zatočte s ní pravidelným prováděním speciálních masáží. Účinná je manuální lymfodrenáž, která podporuje proudění lymfy a díky tomu odplavuje škodlivé toxiny i přebytečné tekutiny z tkání a mezibuněčných prostor. Za vyzkoušení stojí zábaly z mořských řas, jež snižují hladinu cholesterolu, rozšiřují přebytečné tukové buňky a podporují správnou funkci látkové výměny.

zoom Zvětšit

Pokožka je zpevněná a bez celulitidy

V boji proti celulitidě pomáhají také ozónové a bambusové masáže, které si dokážou poradit i s dalšími nedokonalostmi pokožky, jakými jsou například strie. Abyste dosáhla co nejlepších efektů, zbavila se celulitidy a zabránila jejímu dalšími vzniku, masírujte se pravidelně i doma. Vyzkoušet můžete třeba speciální sérum Talika Back Up 3D obsahující aktivní látky, které mají zpevňující a vyhlazující účinek, pomáhají v boji proti stárnutí, vyživují a zjemňují pokožku, odvodňují a účinně bojují proti celulitidě. Nezapomínejte zdravě jíst a pravidelně cvičit.

Vaginální mapování

O tantrických masážích jste určitě slyšela, ale pojem vaginální mapování (Vaginal Mapping) možná slyšíte poprvé. O co se jedná? Vaginální mapování je součástí sexuologické práce s tělem (metoda Sexuological Bodywork), při které se ženám otevírá nebo znovu ukazuje cesta k potěšení z milování.

zoom Zvětšit

Objevte svou intimitu

Podle této metody funguje naše tělo jako databanka, ve které se uchovávají veškeré zkušenosti a prožitky, jež pak ovlivňují způsob našeho chování, a to i v ložnici. Některé negativní  zážitky (znásilnění, problematický porod, hormonální výkyvy a další) vytváří bariéru v sexuálním životě, což představuje nemalý problém. Vaginální mapování dokáže tuto bariéru odstranit.

Zkušený terapeut se velmi jemně dotýká různých míst na vaginální stěně, přičemž vy sama přitom identifikujete, jak to vnímáte, jaké jsou během těchto dotyků vaše pocity. Jestliže žijete v partnerském vztahu, je ideální podstoupit vaginální mapování společně s partnerem.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Úklid má zelenou!

Úklid má zelenou!

Životní styl komerční článek

Na každém našem kroku na nás číhají varování před chemickými přípravky. Říkají nám, co používat a co zase ne, co škodí životnímu prostředí. Jde tedy uklidit domácnost a přitom nepoškodit naši přírodu?

DOPORUČUJEME
Pravda o liposukci očima odborníka

Pravda o liposukci očima odborníka

Plastická chirurgie

Liposukce je metoda, při které se odstraňují ložiska tukových buněk z problematických partií. Patří k nejoblíbenějším zákrokům plastické chirurgie vůbec, což ale neznamená, že je vhodná pro každého a pro všechny části lidského těla. Jaká je realita?DOPORUČUJEME
Tipy a triky: nová sekce Omlazení startuje

Tipy a triky: nová sekce Omlazení startuje

Životní styl

První ze série článků o novinkách na Omlazení v roce 2016. (Další dva se budou věnovat Přátelům a E-shopu.)