Koupila jsem si pro regeneraci řas ricinový olej v lékárně, malá lahvička, ale velmi husté konzistence. Slyšela jsem a četla, že je možné také použít na pleť. Ale jak?

Třeba jako ostatní oleje? Na vlhko pro mastnou pleť a na sucho pro suchou pleť.

Cituji: "Ricinový olej je vhodný zejména na suchou pokožku, protože je silně promašťující. Působí hojivě na pooperační jizvy, pomáhá odstranit některé druhy bradavic, podporuje regeneraci pokožky. Ricinový olej je také osvědčený prostředek pro výživu a podporu růstu řas, obočí či vlasů. Řasy jsou po něm odolnější a méně se lámou. Kapku neředěného ricinového oleje rozetřete na víčka co nejbílže kořínkům řas. Můžete použít také vatovou tyčinku. Doporučujeme napřed vyzkoušet menší množství, protože u velmi citlivých očí se může projevit mírný otok.
V kosmetice se doporučuje ředit jej řidšími oleji, např. hroznovým, dýňovým nebo jojobovým a to především kvůli vysoké hustotě ricinového oleje, která zmenšuje vstřebatelnost.
Účinné jsou rovněž obklady z teplého ricinového oleje přiloženého na bolestivé svaly a klouby.
Vnitřní užití: Má výrazné projímavé účinky, proto je nutné dbát na opatrné dávkování a je vhodné poradit se s dietologem."

Děkuji, už používám, vyplatilo se pleť krásná, žádné mastné místečka...

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já používám na Oil cleansing method

arrow
profile_image
misule12
od 28. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dneska jsem byla v lékárně a tam mi paní řekla, že ho nemám používat na obličej, protože ucpává póry, takže jsem docela zmatená.. Chtěla jsem o také zkusit na tu Oil cleansing method ale teď nevím.. ucpává vám póry nebo ne?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené