Nomofobie – život mimo realitu

Kdo z vás si dokáže představit život bez mobilního telefonu, tabletu nebo třeba notebooku? Moderní komunikační prostředky nám v mnohém usnadnily život a umožňují nám věci, o kterých se našim předkům ani nesnilo, jenže všechno má svůj rub a líc.

Žijeme ve svém e-světě

zoom

Nomofobie není nic vzácného

Závislost na telefonu a dalších komunikačních prostředcích byla poprvé pojmenována v Anglii v roce 2010 – nomofobie (no mobile phobia). Tehdy se přišlo na to, že touto závislostí či dokonce psychickou poruchou trpí až 58 % mužů a 47 % žen. Dnes budou tato čísla pravděpodobně ještě o něco vyšší. Tak schválně, jak jste na tom vy? Co zažíváte, když si svůj telefon zapomenete doma nebo se vám vybije baterka? Pokud je to úzkost nebo tomu podobné pocity, jste v tom až po uši. Stejně tak jste „nomofobní“, jestliže sedíte s přáteli v baru, ale zároveň si píšete s přáteli, kteří tam s vámi nejsou. Nedokážete si užívat kouzlo okamžiku.Ťukání do mobilu je silnější.

Nevíme, kam směřovat

zoom Zvětšit

Lidé neumí být jen se svými myšlenkami

Možná jste si to až dosud neuvědomili, ale mobily zapříčiňuji, že nevíte, co si počít se svým životem. Proč? Protože „nemáte čas“ na přemýšlení, na takový ten vnitřní dialog sám se sebou. Jak často máte příležitost ponořit se pouze do svých myšlenek, spustit v hlavě očistný program a přemýšlet o svém životě? O tom, jakým směrem by se měl dále ubírat? Během čekání na autobus nebo třeba při cestování vlakem člověk raději sáhne po telefonu, začne surfovat na internetu, nebo chatovat s přáteli o nesmyslech. Ale proč? Pro někoho bude těžké si to přiznat, ale není nutné být stále v dosahu. Na výmluvu „co kdyby se něco stalo,“ taky zapomeňte. Náš tip: Čas k přemýšlení získáte při běhu. Běhejte. A pokud chcete, abyste si běh skutečně užili, nechte svůj telefon doma. Ne vždy musíte měřit svůj výkon aplikací v mobilu.

Hrajeme e-komunikační hry

zoom Zvětšit

Pozor ať v e-vztazích nezabloudíte

Při e-komunikaci je tak snadné se přetvařovat a předstírat něco, co ve skutečnosti nejsme! Chytré ženy například vědí, že když dají muži v baru své telefonní číslo, nemají na jeho SMS zprávy reagovat okamžitě – zvyšují napětí a jeho touhu. Na muže to obvykle velice dobře funguje a rádi začnou se ženou hru na nedostupnou/nedostupného hrát. Zní to jako zábava, jenže jaká by byla realita bez telefonu? A co teprve rozchody prostřednictvím SMS zpráv. Dnes stačí poslat jednoduchou zprávu, mailovou adresu přidat do SPAM filtru a nemusíte prakticky nic řešit.

Nabízí se otázka, zda-li je tohle ten správný směr, kterým by se mělo lidstvo ubírat. Co myslíte?Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Úklid má zelenou!

Úklid má zelenou!

Životní styl komerční článek

Na každém našem kroku na nás číhají varování před chemickými přípravky. Říkají nám, co používat a co zase ne, co škodí životnímu prostředí. Jde tedy uklidit domácnost a přitom nepoškodit naši přírodu?

NOVÉ
Jak předcházet a léčit zánět močových cest

Jak předcházet a léčit zánět močových cest

Životní styl komerční článek

Pálení a řezání při močení, zakalená moč, bolest v podbřišku, nevolnost nebo časté nutkání na močení jsou hlavními příznaky zánětu močových cest. Dá se mu nějakým způsobem předcházet nebo zánět vyléčit i bez nutnosti užívání antibiotik?NOVÉ
Připravte svou pleť na zimu

Připravte svou pleť na zimu

Kosmetika

Suchý vzduch, nízké teploty a sníh mohou mít na pleť neblahý vliv, ale naštěstí můžete svou pokožku na chladné období připravit.