Smazat

Chování partnera k těhotné partnerce

Ahoj,
chtěla bych se zeptat vás těhotných, nebo kamarádek těhotných, jak je tomu u vás.
O co jde - kamarádka je v sedmém měsíci těhotenství a čím dál více jí to s přítelem skřípe. On jí říká, že si dítě přeje, že ji miluje, ale na druhou stranu jí bříško nepohladí, o miminko se nezajímá (prý je to ještě "abstraktní"), začal o to více chodit ven s kamarády, když jí je špatně, nechá ji doma, zkrátka jakoby se snažil užít si poslední volnosti, dopředu moc nemyslí, byt neshání, prostě je laxní až to bolí, a to prý prostě ve všech směrech.
Kamarádku to dost drtí, pořád se s ním hádá, on se přesto nezmění.
Ráda bych jí nějak poradila, jenže já dítě nemám, absolutně netuším jak má vypadat ten "správný nastávající otec", jestli to u ní nejsou jenom rozbouřené přecitlivělé hormony, fakt nevím.
Takže - jak se tedy chová průměrný nastávající otec? Je to výše uvedené chování ještě normální, zlepší se to, jakmile přítel pochová dítě? Jaké máte zkušenosti vy?
Díky moc.
 
arrow
profile_image
yasmin1980
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,
já bych řekla,že je to naprosto normální. Těhule jsou hormonama moc přecitlivělé a všechno si tak nějak berou. On chlap to mimčo v břiše prostě nějak moc nevnímá a uvědomí si to,až ho uvidí na vlastní oči. U nás to bylo podobně. Já jako těhule taky čekala nějaké hlazení po bříšku, a "plkání" o prvních pochybech atd...atdd...když jsem koupila nějaký hadřík, byla jsem v sedmém nebi,ale chlap řekl jen "hm, hezký" a bylo poradosti. Doporučuji tyhle starosti probírat spíše s kamarádkama,chlapi na to prostě nejsou. Od okamžiku, kdy se syn narodil, tak manžel otočil o 180stupňů a je z něj ten nejbáječnější táta pod sluncem. Od prvního dne po příchodu z porodnice koupal, přebalobal, v noci vstával k ječícímu uzlíku a když jsem ho vyháněla z ložnice,aby se vyspal, nikdy neodešel vedle do pokoje a u všeho byl s námi. Oni se tak nějak podvědomě ti chlapi bojí toho neznáma, co je čeká...nedokáží si to představit. Ale až mimčo vykoukne na svět, tak se s tím po svým srovnají a uvidíš,že i ten kamarádčin chlap bude príma táta.

Yasmin

arrow
profile_image
lentilkah
od 19. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podle mě je přirozené, že chlap je "pořádný otec" až když dítě vidí,pochová. Někteří si třeba sáhnou jak mimčo kope, nebo se zajímají jaké to je, ale prostě nejsou s dítětem propojeni tak jako matka.

Cituji ibišková: začal o to více chodit ven s kamarády

To jsem u pár mužů také zpozorovala-asi je to opravdu taková ta potřeba-honem si užít, pak už mě nepustí

Cituji ibišková: když jí je špatně, nechá ji doma,

To už tak normální není, měl by se o přítelkyni starat, zvlášť pokud jí není dobře.

Těžko říct, jak se má správný nastávající otec chovat-asi nějaká zlatá střední cesta, protože přehnaná péče je také na škodu.

arrow
profile_image
myskin
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To že jí nepohladí bříško a nepovídá si s ní o mimču a neřeší výbavičku a podobně, to se dá pochopit. Některý chlapi na tohle zkrátka nejsou. Co by mi osobně vadilo nejvíc je to, že se nezajímá o společné bydlení a o přípravu domácnosti na příchod dítěte. A kde budou po narození miminka bydlet?

arrow
profile_image
beliveme
od 17. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

...já mám zase opačné zkušenosti a to s taťou...když mamča čekala ségru...taťka si to hrozně přál a pamatuji si,když jsme všichni společně(mamka,taťka,brácha a já) dělali těhotenskej test,jak sme čekali jestli se tam objeví dvě čárky...a pak jsme jasáli a řvali po celým baráku......a nebo jak čekal na první pohyby a mluvil s tím miminkem uvnitř...jelikož je kamioňák,tak vozil ze zahraničí oblečení atd...byl s mamkou u porodu..já to znám zase takhle no,ale jak už tady bylo psáno-co člověk,to odlišnej postoj a názor...

arrow
profile_image
ibišková
od 7. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Díky holky, docela jste mě uklidnily. Já totiž nevím jak na to reagovat, stojím samozřejmě za svou kamarádkou, protože na ní vidím, že se trápí, ale zároveň ji nechci automaticky podporovat v tom, že její přítel je necitelnej lempl, takže fakt díky!

Je fakt, že s tím bydlením a tak, to je horší, protože i tohle všechno má za hrbem ona, on je prostě ještě takové dítě, které se sice na miminko asi těší, ale zodpovědnost za rodinu mu je zatím teda dost cizí.

Tak snad se to opravdu zlepší, až díte pochová : - )

Ještě: myslíte, že může těhotná "vyžadovat", aby s ní přítel trávil co nejvíce času? Prostě ho k tomu donutit? Měl by jí v tomhle chtě nechtě ustoupit?

arrow
profile_image
ibišková
od 7. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji beliveme: taťka si to hrozně přál a pamatuji si,když jsme všichni společně(mamka,taťka,brácha a já) dělali těhotenskej test,jak sme čekali jestli se tam objeví dvě čárky...a pak jsme jasáli a řvali po celým baráku...

Jo, tohle mi taky přijde takové jaksi přirozenější a lepší, ale asi fakt záleží na člověku, jak píšou holky : - )

arrow
profile_image
lentilkah
od 19. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ibišková: myslíte, že může těhotná "vyžadovat", aby s ní přítel trávil co nejvíce času? Prostě ho k tomu donutit? Měl by jí v tomhle chtě nechtě ustoupit?

Myslím že pokud ho bude nutit, stejně z toho nebude mít takový přínos jako by s ní zůstával dobrovolně.
Spíš bych mu narovinu řekla, že je mi doma třeba smutno a že se cítím opuštěná.
Třeba ho to trochu obměkčí a hospodu s kamarádama omezí dobrovolně.

arrow
profile_image
myskin
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jak píše beliveme tak by to mělo ideálně být. To je fakt hezký. Ale každý chlap to takhle prožívat nemusí a neznamená to že bude horší otec. Co ho zkusit nenásilně zapojit do nějakých předporodních kurzů? Jinak být kamarádkou bych se kvůli postoji partnera zbytečně nenervovala, nic tím nevyřeší a pro mimčo v těhotenství je nejlepší psychická pohoda. Uvidí jak se partner bude chovat po porodu (nejlepší by bylo aby byl přítomen).

arrow
profile_image
ibišková
od 7. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji myskin: Jinak být kamarádkou bych se kvůli postoji partnera zbytečně nenervovala,

To jí říkám pořád, že nejdůležitější je, aby byla vklidu, aby dítě bylo v pořádku, bohužel je to houby platný : - (

Cituji myskin: nejlepší by bylo aby byl přítomen

To on prý nechce ani za nic.

Cituji lentilkah: Spíš bych mu narovinu řekla, že je mi doma třeba smutno a že se cítím opuštěná.

To zkoušela, ona je dost komunikativní typ, dovede si říct, co potřebuje, horší je, že prostě přesto on udělá pravý opak.
Příklad: on jde nakopit, ale vrátí se za tři hodiny, protože potkal kamarády, jde ven na kolo, ale vrátí se za 4 hodiny, protože potkal kamarády. A ona mezitím sedí doma, sama, na neschopence, těhotná, a má těhotenskou nevolnost. Když přítel dorazí, tak jí řekne "my bysme stejně spolu nikam nešli, protože tobě je furt blbě". A jde na kolo.

Trochu jsem to zjednodušila, ale zhruba takhle mi to kámoška podává a zhruba takhle to teda asi u nich je.

ibišková
Když čekal přírůstek kamarád, tak ho věci kolem těhotenství nezajímalo. To dítě bylo cosi, na co si teď nemůže sáhnout, proto neprojevoval žádné emoce. Ale u porodu už byl a to ho nakoplo tak, že se z něj stal super "fotřík" a na své dítě nedá dopustit. Naprosto mu to změnilo život v kaldném smyslu slova. Podle toho, jak se choval před narozením potomka, jsem očekávala, že to bude takový ten táta z leknutí, ale naprosto jsem se zklamala.

arrow
profile_image
ibišková
od 7. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lucinkaf: Podle toho, jak se choval před narozením potomka, jsem očekávala, že to bude takový ten táta z leknutí, ale naprosto jsem se zklamala.

Super! Děkuju moc za tuhle potěšující zprávu! :- )

Cituji ibišková: Je fakt, že s tím bydlením a tak, to je horší, protože i tohle všechno má za hrbem ona, on je prostě ještě takové dítě, které se sice na miminko asi těší, ale zodpovědnost za rodinu mu je zatím teda dost cizí.

Pokud toto vše nastávající matka ví,tak se nemá snad ani čemu divit.Co očekávat od mladého "nezodpovědného" kluka?
Buď ho mimino chytne a nebo taky ne a pak nastane krach.Bohužel i toto se děje,když jeden z partnerů není k pořizování potomků ještě zralý.
Každopádně jí držím palce a ať se s tím zkusí nějak smířit a budoucího otce raděj do "lásky k dítěti" nenutí.

arrow
profile_image
ibišková
od 7. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: Pokud toto vše nastávající matka ví,tak se nemá snad ani čemu divit.Co očekávat od mladého "nezodpovědného" kluka?

Víšco... on člověk ledacos vidí a ví, jenže pak ho to stejně mrzí a stejně dfouá, že to bude třeba jinak... Tak to u ní vnímám.

Kdyby se rozešli, tak by to byla škoda, ale je fakt, že na kamarádce opravdu jde značně vidět to, že většina žen jakmile čeká díte, začne přemýšlet o dost jinak a dospěleji. A to co jim dřív nevadilo, je najednou velkej problém.
Jako "přítel" je její přítel fajn, ale jako "otec od rodiny"... No... tak na tomhle se to zatím seklo.

Cituji ibišková: on člověk ledacos vidí a ví, jenže pak ho to stejně mrzí a stejně dfouá, že to bude třeba jinak... Tak to u ní vnímám.

Jasně,že jí to mrzí,koho by nemrzelo.
Tak snad budoucího otce nestáhnou kamarádi,jak to občas bývá,že nějaký dobrák vysvětlí a doporučí,aby se nevázal a užíval si,když těhule je stejně doma a nikam neuteče.
Je to těžké,fakt držím palce.

 

Téma Chování partnera k těhotné partnerce je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené