arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Chápu, název tématu poněkud prazvláštní, ale nevím jak lépe jej popsat.
Prostě asi takto, bývalý (naštěstí už) "šikovný" praktický lékař mi nerozpoznal
před cca 5 lety tento problém, na skvrnku noze (po měsíčním pobytu v přírodě) a mém upozornění na bolest nohou mi doslovně doporučil abych zvolila vhdonější obuv nebo si tolik neutahovala tkaničky. ,a že běžná analgetika to vyléčí.....no pak přišla teplot atd. a vážený pan doktor toto vše nazval angínou - tak je bohužel uvedeno i v kartě.
Když tkaničky ani Ibalgin nezabrali a navštívila jsem ho s nechutí znovu, poslal mě na sedimentaci a když tedy naléhám tak i na "boreliózový" odběr.No pak dlouho nic
protože mudr. papír s výsledky zašantročil a až pak se sama ozvala odběr.ordinace s tím, že proč jsem nedorazial k vyšetření když mám hodnoty 5x nad normálem.Bohužel už tenkrát bylo dle nich pozdě na nějaký zaléčení, stím že jsem to tedy vlastně přechodila.Praktik mi pak stále tvrdil,že tohle mám většina lidí, a ani o tom neví................
No jezdila jsem pak dlouho na kontroly krve, ovšem zůstal takový malý "pozůstatek", od tý doby se čas od času ozve celkem nepříjemná sval.bolest - v nohou, nezávilse na námaze atd.,někdy trvá i pár dnů.
Zajímalo by mne jestli má někdo s tímto nějakou zkušenost..?

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji hanci: Bohužel už tenkrát bylo dle nich pozdě na nějaký zaléčení, stím že jsem to tedy vlastně přechodila.

?to je nějaký divný,nejsem lékař,ale osobně si myslím,že snad léčbu zahájit mají.Borelioza má několik stadii a snad se léčí antibiotikama kdykoli.
Já jí měla a přišlo se na to už také později a léčila jsem se teda dost dlouho a samozřejmě dodnes jsem pod kontrolou a kdyby se něco ukázalo,opět mě přeléčí.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mě při kontrolním vyšetření krve taktéž zjistili, že jsem prodělala boreliózu. Doktorka mi to oznámila s tím, že už to mám za sebou a víc se o tom se mnou nikdo nebavil, nekontrolovali mě prostě nic, bylo mi asi 12 let. Dodnes (25) mě občas podivně bolí kolena a mám pocit nepřekonatelné únavy, přičítám to prodělané borelióze. Matně si pamatuji, že v době, kdy jsem údajně boreliózu měla, jsem únavou nemohla ani chodit, měla jsem šílené křeče v břiše apod., bohužel jsem se moc nesvěřovala a nějak jsem to přetrpěla.

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Kate1: mě občas podivně bolí kolena a mám pocit nepřekonatelné únavy,

jj tak to je přesný

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Zanet96: ?to je nějaký divný,nejsem lékař,ale osobně si myslím,že snad léčbu zahájit mají

když to už bylo -tím protahováním- pár měsíců po e řekli že teď už tomu ničím nepomůžou, jen si mám chodit čas od času na odběr.

arrow
profile_image
Natalya
od 16. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Rozhodně bych na tvém místě změnila lékaře. Jinak při neléčené borelioze člověk může i ochrnout. Pokud ti na odběrech nedoporučili ještě dodatečně nějakou léčbu, tak bych to neřešila. A je časté, že po léčené borelioze nějaké problémy zůstanou celý život, najdi si o tom něco na netu.

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Natalya: Rozhodně bych na tvém místě změnila lékaře.

No toho už jsem právě změnila.Teď aktuálně jsem doma s angínou, jenže se k tomu zrovna přifařila ta "svalová bolest" . Takže už chcípám 2.týden na PN,ty běžné věci jako "..teplota,krk,rýma.." už odeznívají, ale tohle zůstává.
Teď při první kontrole mi řekl,že by se nejdřív měly udělat ty odběry a při druhý že by možná bylo lepší dojít nejdřív na neurologii , ale přitom zas tvrdí že už to nejspíš bude chronické => navždy

Nejvíc mě dostalo, když si bývalý obvoďák dal na dveře plakát,že podporuje akci
kolegů - Děkujeme odcházíme..
No kdyby odešel ON dřív,mohla bych já třeba normálně chodit

co já vím, tak většinou se s borelou posílá na infekční, kde ti dají koňskou dávku antibiotik a doufají, že se to přeléčí, pokud ne, viděla jsem tam lidi, kteří ráno chodili přímo na injekce antibiotikový, ale to už je asi špatný. každopádně tě vedou v evidenci a po pár měsících a pak půl roku se chodí na odběry, pokud jsou hodnoty ok, seš přeléčená a dál to neřeší..aspoň tak to bylo u mě.
a ještě chci doplnit, že jakmile obvodní zjistila, že je to borela, tak raketovou rychlostí mě odeslala do fakultní nemocnice

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak zdá se že v našem kraji jsou ordinace PL opravdu nějaké začarované, anebo se z "kamarádství" na malém městě doktoři mezi sebou přeci "neschodí".Praktik mi při nyní provedených odběrech sdělil,že vše je v normálu...
Ovšem jiného názoru byla jak závodní doktorka (u které jsem byla teď po 3 letech
na "pracovní" prohlídce) a náhdou si v kartě těch výsledných čísel všimla, tak
dr. z imuno-alergo, která si pro ně, prý ze zvědavosti, do laboratoře zavolala, jedna z hodnot Ig.. je stále (i když už ne tolikanásobně) zvýšená a jelikož nebylo tenkrát léčeno, bude
to už zvýšené stále.Sice prý to může mít někdy zvýšené i ten, kdo měl borel. zaléčenu
a teď už problémy nemá, ale prý to nemám nechat plavat, když mám,i když někdy,ty sval.bolesti.Můžu se s tím, v případě "neochoty" praktika obrátit právě na imunologa
a dále příp.na infekční.
Docela mě mrzí přístup nového PL, který mi nenapsal ani pitomou mastičku bez vstupní
prohlídky a chvástal jak je včasná prevence důležitá atd. a papír s takovýmahle výsledkama
jen založí, že je to v normálu..
Tak jsem se na vlastní kůži bohužel přesvědčila, že kdo nakde DOBRÉHO a schopného praktika,najde skutečně poklad.

arrow
profile_image
Valerie43
od 8. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, můžu se zeptat čím a jak dlouho vám tu borelku léčili? Já jí měla před měsícem a přijde mi, že moje léčba byla nějaká ošizená...sice jsem neměla vůbec žádné příznaky kromě fleku a ani doteď se snad nic neobjevilo, ale bojím se. Jaké atb a v jakých dávkách denně jste měly?

arrow
profile_image
Veronika149
od 5. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,
zajímalo by mě, jestli se u Vás vyskytli nějaké nové vlastnosti (bolení kolen, bolení hlavy až migréna, chladnokrevnost) po té co se u Vás borelióza vyskytla. Já mám boreliózu už 18 let, tak by mě zajímalo, jestli má někdo stejné indicie jako já a jestli máte nějaké rady.
Je tu někdo, kdo zkouší zhubnout? Jste taky tak unavení, zvláště na podzim a v zimě?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené