Recenze — Pravidla a postup vložení recenze

Jak správně vložit recenzi a jak správně postupovat v případě řešení jakýchkoliv potíží

Základní podmínka pro přidání recenze

Recenzi přidejte jen v případě, že s produktem máte dlouhodobou zkušenost a jste přesvědčena, že váš názor na produkt se už nebude vyvíjet.

Výběr kategorie

Kategorii výrobku, jehož recenzi se chystáte psát, nejsnáze vyberete v menu v šedém pruhu. Na stránce recenzí dané kategorie pak kliknete na "Přidat recenzi". Změnit/vybrat kategorii můžete i ve formuláři pro přidání nové recenze, je to však neopohodlné, kategorií je hodně.

Název výrobku

Název výrobku zadávejte bez značky (výrobce).

Značka (výrobce)

Začněte (spíše pomalu) psát značku výrobce. Pokud již někdo před vámi produkt dané značky recenzoval, značka se vám objeví v nabídce. Značku tedy nemusíte dopsat, stačí ji z nabídky vybrat - vyhnete se tak překlepu či psaní méně obvyklých znaků (např. Lancôme). Pokud vám formulář značku nenabídne, jste velmi pravděpodobně první kdo se chystá nějaký produkt této značky recenzovat. Buďte tedy velmi opatrná a název nové značky napište přesně, bez jediného překlepu.

Cena

Zadejte cenu, za kterou jste výrobek koupila. Cenu uvádějte v celých českých korunách. Jestliže jste produkt koupila v zahraničí, použijte aktuální měnový kurz pro přepočet na CZK. Pokud si cenu nepamatujete ani přibližně (±5%), recenzi nezadávejte.

Kvalita produktu

Myslí se kvalita vlastního produktu, výrobku, přípravku. 5 je nejvyšší kvalita, 1 je nejhorší kvalita. Ke kvalitě obalu zde nepřihlížejte, budete ji hodnotit zvlášť.

Kvalita obalu

Zvolte 5 pro nejvyšší kvalitu obalu, 1 pro nejnižší kvalitu obalu.

Koupíte si znovu?

Uveďte pravdivě, zda si recenzovaný produkt koupíte znovu.

Text recenze

Napište volně vaše zkušenosti, zážitky a dojmy z používání recenzovaného produktu. Nijak se neomezujte, pište příběh. Dodržujte prosím minimální rozsah recenze, který je kontrolován přímo ve formuláři. Obcházení minimální délky recenze vkládáním zbytečných znaků (mezery, tečky,...) budeme trestat trvalým vyřazením z Tour de Omlazení. Opakované porušování tohoto pravidla (po upozornění manažerkou recenzí) povede k zamezení přístupu na Omlazení.

Přednosti a nedostatky

Na rozdíl od (volného) textu recenze jsou přednosti a nedostatky jen stručnými body shrnující ty vlastnosti, které u produktu shledáváte jako přínosné či naopak neuspokojivé. Do políčka napište vždy jednu přednost (nedostatek), další napíšete tak, že nejprve kliknete na znaménko "+" v zeleném kroužku.

Přidání fotografií

Pokud vkládáte tzv. zakládající recenzi, tedy popisujete výrobek, který nikdo před vámi ještě nerecenzoval, budete po odeslání textu recenze vyzvána k zaslání obrázků produktu. Doporučujeme vybrat takové obrázky, které nejsou příliš štíhlé ani v jednom směru a pokud zobrazují štíhlý výrobek (např. rtěnku postavenou na výšku), tak takový, který má po stranách trochu bílého pozadí, takže výsledný formát se spíše blíží čtverci než úzkému obdélníku.

Úprava či smazání vlastní recenze

Vlastní recenzi můžete upravit či smazat do 60ti minut od jejího napsání.

Pomoc v případě potíží

Pokud narazíte na nějakou obtíž, popište ji prosím v tomto diskuzním tématu. (Nepište SZ adminovi ani moderátorům.)

Návrhy na nové kategorie

Pokud zjistíte, že vámi recenzovaný produkt nelze zařadit do žádné z připravených kategorií, zařaďte jeho recenzi do skupiny Ostatní, kategorie Zatím nezařazené a pokud máte návrh na novou kategorii produktů, o kterou bychom recenze na Omlazení rozšířit, napište jej prosím do tohoto diskuzního tématu.Omlazení.cz na Facebooku