Pravidla Bazaru

Úpravy inzerátu

Do 24 hodin od založení můžete upravovat všechny náležitosti inzerátu kromě ceny (ohledně změny ceny viz. další bod těchto pravidel). Pokud chcete svůj inzerát aktualizovat, klikněte na Akce a poté "Aktualizovat" poté, co jste si inzerát otevřeli. V okamžiku rezervace (=domluvy se zájemcem) již na svém inzerátu nesmíte upravovat absolutně nic. Porušení tohoto pravidla bude mít za následek zařazení na Černou listinu.

Úprava ceny, sleva

Do 72 hodin od založení nemůžete upravovat cenu inzerátu. Pokud po uplynutí této lhůty cenu snížíte, bude váš inzerát označen stužkou sleva (v seznamu inzerátů) a v detailu inzerátu bude nad novou cenou zobrazena stará cena (šedým přeškrtnutým písmem) a textem "původně".

Aktualizace inzerátu

Aktualizace znamená, že se inzerát ve své kategorii posune na 1. místo a tím se pro potencionální kupující stává viditelnějším. Pokud chcete svůj inzerát aktualizovat, klikněte na Akce a poté "Aktualizovat" poté, co jste si inzerát otevřeli. Inzerát můžete aktualizovat jednou týdně. Nezapomeňte, že inzeráty, které nebyly aktualizované déle než 1 měsíc, budou smazány.

Smazání inzerátu

Svůj inzerát můžete kdykoli smazat. Mazání je však blokováno, pokud byl předmět závazně Rezervován. Vzhledem k tomu, že je mazání inzerátu kdykoli dostupné, je zakázáno vkládat inzeráty duplicitní a Bazar jimi spamovat.

Zelenáč Bazaru, VIP Bazaru

Zelenáč bazaru zelenáč bazaru

Zelenáčem bazaru je ten uživatel, který do této doby získal 5 a méně hodnocení za nákup či prodej, který na Omlazení proběhl. Jedná se o nového uživatele a proto doporučujeme, být při nákupu obezřetní. Po ukončení transakce doporučujeme oběma stranám udělit hodnocení, aby se i Zelenáč mohl stát důvěryhodným VIP Bazaru.

VIP Bazaru VIP Bazaru

VIP Bazaru obdržel pouze kladná hodnocení. Ohodnocen byl již více než 15×. Toto napovídá, že se oproti Zelenáči jedná o důvěryhodného uživatele. I tak si nezapomeňte hodnocení pročíst, nemůžeme zaručit, že vzorný nakupující bude i vzorným prodejcem.

Postup nákupu

 • V detailu inzerátu (nikoli v seznamech inzerátů) naleznete tlačítko Rezervovat.
 • Jakmile se s prodejcem prostřednictvím soukromých zpráv (dále jen SZ) dohodnete (není nezbytně nutné) a rozhodnete se nabízený předmět koupit, jednoduše stisknete tlačítko Rezervovat. Kliknutí na něj znamená, že věc závazně kupujete.
 • Vyplníte adresu dodání a odešlete. Prodávající od vás dostane zvláštní SZ.
 • V seznamech inzerátů bude předmět prodeje od této chvíle označen šedým pruhem s nápisem "Rezervováno".
 • Pouze transakcím zahájeným pomocí tlačítka "Rezervovat" lze udělit hodnocení.
 • Definitivně označí inzerát jako prodaný sám prodejce v okamžiku, kdy z jeho pohledu bude předmět skutečně prodaný.
 • Prodejce také může označení "Rezervace" buď jen zrušit a nebo nahlásit zneužití tlačítka Rezervovat (poté je nespolehlivý kupující vložen na Černou listinu).
 • Volbu pro zrušení rezervace, nahlášení zneužití tlačítka Rezervovat (obě funkce vidí pouze majitel inzerátu), resp. text "Rezervováno" (vidí všichni ostatní) jsou umístěna v nabídce sdruženého tlačítka Rezervovat.
 • Zneužití funkce "nahlásit zneužití tlačítka Rezervovat" povede rovněž k trvalému zařazení na černou listinu (tentokrát prodávajícího).

Možnosti rezervace

a) Zájemce o předmět použil tlačítko závazné koupě "Rezervovat". Více v části Postup nákupu

b) Prodejce má věc rezervovanou jinde, mimo Omlazení.
Při kliku na "Akce" - "Rezervovat jinde" můžete označit svůj inzerát jako rezervovaný do té doby, než ho buď fyzicky mít nebudete (poté použijete "Smazat") a nebo ho budete chtít vrátit zpět do prodeje ("Akce" - "Zrušit rezervaci"). Tato funkce zpřehledňuje nabídku nakupujícím, kteří by měli zájem o předmět, jehož prodej však máte rozjednaný jinde.

Uzavření prodaného inzerátu

Označit za prodaný lze jen takový předmět, u kterého bylo použito tlačítko "Rezervovat". Pro odstranění předmětů prodaných na Omlazení pouze přes SZ, prodaných jinde, vyhozených, darovaných, atd. použijte "Smazat".

Hodnocení uživatelů Bazaru

Hodnocení prodejců a kupujících

 • Systém se především týká hodnocení prodejců.
 • Kupující jsou hodnoceni až poté, co sami ohodnotí prodejce.
 • Pozor! Hodnocení je přímo navázáno na použití tlačítka Rezervovat. Pokud jste si tedy domluvili obchod pouze přes SZ a chcete ho ohodnotit, použijte tlačítko Rezervovat dodatečně.

Nehodnocený uživatel

Důvodů, proč byl uživatel nehodnocen, může být více:

 • Uživatel je na Omlazení nový.
 • Uživatel zatím nic neprodal.

Uživatel, který zatím nebyl hodnocen, nemá založenou vlastní stránku s hodnocením.

Omlazení.cz velmi doporučuje transakce s nehodnocenými uživateli vážit ještě více než s uživateli hodnocenými. Tedy zjišťovat si jejich identitu, komunikovat s nimi přímo (mimo Omlazení.cz) a podobně (viz Důrazná doporučení pro kupující ). Jedna z možností, proč je uživatel na Omlazení.cz nový, je i ta, že si založil nový účet ze účelem podvodu.

Postup hodnocení

 • Tlačítko "přidat hodnocení" naleznete
  • u konkrétního inzerátu, pod jeho názvem
  • v seznamu inzerátů uživatele
 • Po kliknutí na tlačítko "přidat hodnocení" se otevře dialogové okno s možností přidat kladné či záporné hodnocení.
 • Až po výběru mezi "Kladné hodnocení" a "Záporné hodnocení" se zobrazí políčko, do kterého vepíšete hodnocení a poté jej stiskem tlačítka "odeslat" odešlete.
 • Pokud je hodnocení prodejce pozitivní, vidí v seznamu hodnocení prodejce odkaz "oplatit hodnocení", pokud je hodnocení negativní, hodnocení oplatit nelze, prodejce uvidí odkaz "reagovat", kde může negativní hodnocení jedním příspěvkem okomentovat.
 • Hodnocení, oplacené hodnocení i reakce jsou vždy tvořeny jediným příspěvkem. Další reakce není možné přidávat, hodnocení v bazaru není diskuze.

Započítání a výpočet hodnocení

 • Procentní hodnocení [H] se vypočítá jako poměr mezi počtem pozitivních hodnocení [P] a celkovým počtem hodnocení [C] inzerenta, tedy dle vzorce H=P/C.
 • Pokud je hodnocení pozitivní, ale zatím nedošlo k recipročnímu hodnocení (tedy hodnocení kupce) nepřičte se ZATÍM toto pozitivní hodnocení do sumarizace hodnocení prodejce a tedy se ani nepoužije pro výpočet procentního hodnocení prodejce.
 • Pokud je hodnocení prodejce pozitivní a již došlo k recipročnímu hodnocení kupujícího, provedou se pozdržené výpočty (předchozí bod) a reciproční hodnocení se objeví na stránce hodnocení kupce (na záložce "od prodejců"). Neobjeví se však (narozdíl od reakce, viz dále) na stránce hodnocení prodejce.
 • Pokud je hodnocení negativní, negativní bod se započítá ihned, bez ohledu na to, zda byla použita funkce "reagovat".
 • Pokud je hodnocení prodejce negativní, reakce prodejce se nezobrazí na stránce hodnocení kupujícího, zobrazí se pouze jako další řádek pod negativním hodnocením.

Černá listina Bazaru

Na Černou listinu přidáváme uživatele, kteří nás svým chováním v Bazaru velmi zklamali. Ať už pokusem o podvodné vylákání peněz či jen předstíraným zájmem o zboží.

Černá listina slouží především pro obchody nedokončené, kdy není možnost vložit hodnocení k danému inzerátu. Cílem není mít Černou listinu přeplněnou uživateli a zároveň mít všechny ostatní se 100% hodnocením.

Za dokončené obchody považujte ty, kdy má kupující v ruce zakoupený předmět a prodávající peníze, jakákoli jiná situace je obchod nedokončený.

Pokusy obejít Černou listinu založením nového nicku vždy nakonec odhalíme a zasáhneme odepřením přístupu.). Pokusy o zneužití Černé listiny (např. k vyřizování osobních sporů) budou mít za následek zapsání na Černou listinu...! Nezapomeňte, že i opakovaná porušování Pravidel Bazaru mohou vyústit v zařazení na ČL.

Uživatele na Černou listinu zapíšete pomocí tlačítka v jeho profilu

Pokud tedy chcete někoho na Černou listinu zapsat a rychle tak ostatní uživatele varovat před jeho nevhodným či dokonce podvodným chováním, přejděte do jeho profilu (kliknutím na jeho přezdívku či avatar, případně pomocí funkce "hledej"). Tlačítko je v profilu vpravo nahoře.

V pravé horní části profilu pod údaji o aktivitách uživatele v bazaru najdete tlačítko s textem "Na černou listinu". Na tlačítko klikněte a do formuláře vepište DŮVODY, proč uživatele na Černou listinu přidáváte. Zkontrolujte si dobře co jste napsala a klikněte na Odeslat.

Na Černé listině Bazaru nemusíte být věčně

Pokud se ukáže, že jste na černé listině neprávem, či důvody pro vaše zařazení již pominuly (vysvětlilo se nedorozumění, napravila jste výjimečnou chybu...), můžete o vyřazení z Černé listiny požádat toho, kdo vás na ni zařadil. Nepište tedy ani adminovi ani nikomu jinému. Domluvte se pouze s tím, kdo vás na Černou listinu vložil.

<<<<<<< .mine

Tento autor zařazení na Černou listinu bazaru následně požádá správkyni bazaru o vaše smazání z Černé listiny. Žádost zaslaná správkyni bazaru musí obsahovat adresu zápisu, která vypadá například takto: https://www.omlazeni.cz/barinkaa-110-199429-0.html

=======

Tento autor zařazení na Černou listinu bazaru následně požádá správkyni bazaru o vaše smazání z Černé listiny. Žádost zaslaná správkyni bazaru musí obsahovat adresu zápisu, která vypadá například takto: https://www.omlazeni.cz/barinkaa-110-199429-0.html

>>>>>>> .r10091

Nejčastější chyby vedoucí ke smazání inzerátu

Název inzerátu s nadbytečnými slovy

Chceme jen přesný a naprosto "suchý" popis věci a nic jiného, tedy žádné "krásná", "nová", "zdarma přidám" a podobně). Popis v nadpisu ano, hodnocení však ne. Ani cenu či velikost!

Nadměrné formátování

Obvykle "křičící" VELKÁ PÍSMENA, názvy značek (tričko KENVELO) či ošklivosti typu TOP STAV jak v názvu inzerátu, tak v textu.

Neoriginální fotografie

Fotografie stažená z internetu- jak profesionálně focená, tak nafocená od jiné uživatelky. Jedinou výjimkou jsou elektronické vouchery.

Žádná fotografie

Platí i pro vkládání obrázků jinak než přes Omlazení (nechceme odkazy na ruské servery, opravdu ne...). Nepište, že fotografii dodáte zítra, za týden apod., zadejte inzerát, až ji budete mít.

Více než jedna věc v jednom tématu

Toto posuzujeme podle počtu zveřejněných cen. Zadaná cena typu 15Kč/ks je stále více cen. Zadejte buď všechny věci za jednotnou cenu nebo nový inzerát pro každou věc zvlášť.

Chybí cena

"Cena dohodou", "Cenu navrhněte" a podobné formulace neakceptujeme. Stejně tak zadanou cenu typu "1Kč".

Inzerát není inzerátem aneb nabídky slev

Inzeráty typu "Sleva 50% na mé věci" či "Nabízím oblečení- nakoukněte" nemají ani v kategorii "Koupím" ani v kategorii "Prodám" co dělat. K těmto nabídkám slouží fórum Nabízím a hledám.

Zařazení do špatné kategorie

Zkontrolujte si nejen kategorie typu "Trička, topy, tílka" či "Bundy, kabáty", ale i "Prodám" a "Koupím".

Nelegální předmět prodeje

Za prodej padělků nebo léků na předpis hrozí zařazení na Černou listinu, poté až zablokování IP adresy.

Mazání neaktuálních inzerátů

Nechceme mít z Bazaru skládku předmětů, které uživatelky nechtějí aktivně prodat, proto budou neaktuální inzeráty po 1 měsíci automaticky smazány. Zaktualizovat můžete svůj inzerát následujícími způsoby:

 • Inzerát upravíte.
 • Použijete tlačítko Aktualizovat (aktualizace je možná 1x týdně)
 • Na inzerát upozorníte pomocí fóra Nabízím a hledám a to budete aktualizovat.

Fórum "Nabízím a hledám"

Fórum "Nabízím a hledám"slouží ke zviditelnění a upozornění na vaše inzeráty. Můžete upozornit na nově vložené kousky nebo vytvořit tématický celek s více inzeráty najednou. Do vámi vytvořeného fóra mohou přidávat nabídky i další uživatelky, čímž upozorní na inzeráty vaše, ale zároveň zviditelní i inzeráty své. Jednou týdně můžete toto fórum aktualizovat.

Pravidlem však je přispívat k věci a konkrétně, proto je zakázáno přidávat neurčité nabídky typu "podívej se ke mně" nebo vkládat zimní boty do fóra se slunečními brýlemi.

Důrazná doporučení pro kupující

<<<<<<< .mine

Hodnocení je důležitým vodítkem pro bezproblémový nákup, stejně jako Černá listina

=======

Hodnocení je důležitým vodítkem pro bezproblémový nákup, stejně jako Černá listina

>>>>>>> .r10091

Hodnocení tedy oplácejte, vyplatí se to každé straně kromě podvodníků.

Projděte si seznam hodnocených uživatelů

<<<<<<< .mine

V seznamu Hodnocení uživatelé najdete všechny, kteří již byli ohodnoceni. Sami si je můžete seřadit buď dle procent jejich celkového hodnocení nebo podle počtu hodnocení kladných.

=======

V seznamu Hodnocení uživatelé najdete všechny, kteří již byli ohodnoceni. Sami si je můžete seřadit buď dle procent jejich celkového hodnocení nebo podle počtu hodnocení kladných.

>>>>>>> .r10091

Prohlédněte si profil prodávajícího

Více důvěřujte (ne však slepě) uživatelům, kteří jsou na Omlazení registrování delší dobu,zaslali větší množství příspěvků a založili více témat.

Zjistěte si na prodávajícího kontakt

Nekomunikujte s prodávajícím jen prostřednictvím soukromých zpráv na Omlazení.cz. Může se stát, že prodávající nějakým závažným způsobem poruší pravidla a jeho registrace bude zrušena.

Vyžádejte si kompletní podklady k platbě

Když Vám prodejce zasílá pokyny k platbě, vyžadujte je kompletní. Nechte si rozepsat celkovou částku, tzn. kolik budete platit za předmět a kolik za poštovné. Vyhnete se tím možným sporům jak o výslednou cenu tak o způsob zaslání (obyčejné/ doporučené poštovné).

Smluvní podmínky Bazaru

Bazar na Omlazení.cz

Server Omlazeni.cz je internetový server, provozovaný OSVČ Lukáš Vodička, IČ: 865 81 716, se sídlem Libická 6, 130 00 Praha 3, zapsanou Úřadem městské části Praha 3 ev.č. 310003-5603-00 ("Provozovatel"), dostupný na internetové adrese (URL) https://www.omlazeni.cz využívající celosvětové počítačové sítě internet. Bazar Omlazení, který slouží především k nabídce a prodeji věcí a/nebo služeb za níže uvedených podmínek je dostupný na internetové adrese (URL) https://www.omlazeni.cz/forum-bazar-nejnovejsi-24hodin-0.html

Kdo smí v Bazaru na Omlazení.cz prodávat

Prodávající i kupující musí být registrovanými členy Omlazení.

Co se smí v Bazaru na Omlazení.cz prodávat

Vše, vyjma věcí uvedených v následujícím odstavci.

Co se nesmí v Bazaru na Omlazení.cz prodávat

V Bazaru na Omlazení.cz se nesmí prodávat drogy, léky a léčiva na lékařský předpis, zbraně, předměty propagující násilí a rasovou či třídní nesnášenlivost, předměty pornografického charakteru, předměty nelegálního původu nebo které je jinak v rozporu s právními předpisy či dobrými mravy, a v neposlední řadě tzv. faky (tedy napodobeniny vydávající se za originál) všeho druhu (včetně parfémů FM Group či Essens).

Zkontaktování inzerenta

Kontakt mezi prodejcem a kupujícím proběhne pomocí soukromé zprávy. Prodávající si ve svém vlastním zájmu pravidelně kontroluje schránku došlých soukromých zpráv.

Uzavírání prodaných inzerátů

Prodávající má povinnost uzavřít inzerát s prodaným předmětem. Kupující má povinnost ohodnotit dokončený obchod. Poté hodnotí prodávající.

Záruky

Provozovatel serveru Omlazení nepřebírá žádné záruky za kvalitu, původ či legalitu prodávaných věcí a služeb, ani za jeho upotřebitelnost k účelu, k němuž je určen. Vztahy mezi prodávajícím a kupujícím se řídí ustanoveními zákona č. 40/1964 Sb., občanského zákoníku, v platném znění. Odpovědnost za dodání, odebrání a zaplacení zboží je plně na prodávajícím a kupujícím. Případné reklamace zakoupených věcí prostřednictvím serveru Omlazení nelze uplatňovat u Provozovatele, ale výhradně u prodávajícího.

Provozovatel nenese zodpovědnost za zneužití uživatelského účtu nebo osobních dat Uživatele třetí osobou, pokud bylo způsobeno nelegálním proniknutím do systému Serveru a/nebo pokud Uživatel sdělil svůj uživatelský účet a heslo třetí osobě nebo takové třetí osobě umožnil k těmto údajům přístup.

Provozovatel si vyhrazuje právo tyto Podmínky kdykoli změnit, přičemž na změny podmínek budou Uživatelé upozorněni soukromou zprávou do své schránky na Omlazení.cz.

Oprávnění Provozovatele

Provozovatel Serveru je oprávněn inzeráty a/nebo aukce, které dle jeho uvážení nesplňují podmínky pro Zboží stanovené těmito Podmínkami, bez náhrady odstranit.

Výhrada Provozovatele

Provozovatel si vyhrazuje právo před uveřejněním jakýchkoli inzerátů serveru Omlazení kontroly obsahu, a to z hlediska pravopisných chyb a/nebo překlepů v textu. Nicméně takovouto úpravou nepřebírá Provozovatel odpovědnost za pravdivost inzerovaných údajů a ani neručí za to, zda prodejce je oprávněn předmět nabídky prodat nebo nabídnout, a ani za to, že poptávající je oprávněn předmět poptávky koupit.

Provozovatel si vyhrazuje právo inzerci kdykoli přerušit či ukončit, vyřadit předmět nabídky či poptávky či uživatele ze systému, odepřít uživateli přístup na stránky serveru Omlazení a to zejména z důvodu porušení některého ustanovení těchto Podmínek.

Přestože Provozovatel používá moderní technologie, neposkytuje záruku nepřetržité funkčnosti, bezchybného provozu a zabezpečení systému serveru Omlazení. Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za přerušení služeb v důsledku technických problémů. Provozovatel zejména nenese žádnou odpovědnost za škody, které mohou uživateli vzniknout v důsledku úplné nebo částečné nefunkčnosti systému serveru Omlazení, případně ztráty dat umístěných v systému serveru Omlazení.

Platnost všeobecných pravidel

<<<<<<< .mine

I ve fóru Bazar platí Základní pravidla Omlazení.

=======

I ve fóru Bazar platí Základní pravidla Omlazení.

>>>>>>> .r10091