arrow
profile_image
misisak
od 10. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj všichni, někdy se mi stává následující. Začnu být nejdřív jakoby ospalá, ale není to skutečná ospalost to vím 100%, tento stav přejde v obrovskou nervozitu, je mi úzko, bojím se a netuším čeho, jsem třeba doma, mám volno, nic nemusím a absolutně z ničeho nic přijde tohle. Hrozně se bojím, že se třeba pozvracím, jsem malátná- ale jen tak lehce, a od žaludku že by mi vyloženě bylo špatně se říct nedá. Polije mě chvílemi taková horkost....ale celé je to převážně o tom, že jsem šíleně nervózní, není vůbec z čeho, a nejde to nijak odstranit..je to opravdu obrovská nervozita z ničeho nic, buší mi srdce...děkuji za rady, co by to mohlo být.
Dodatek : brala jsem léky, které měly odstraňovat uzkosti, ale zjevně byly jiného původu než se myslelo, jelikož ty stavy nezmizely.

arrow
profile_image
Ivónie
od 26. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vypadá to na panickou ataku, doporučuju psychiatra. Měla jsem prakticky to samý a zabraly mi asi až 5. léky, co jsem vyzkoušela, takže to, že ti ty první nezabraly, ještě nemusí znamenat, že netrpíš úzkostma.

Nejlepší by byla kombinace psycholog a psychiatr, kdy psychiatr by ti předepsal léky a psycholog by tě naučil, jak se s těma panickýma záchvatama vypořádat (jak se uklidnit, uvolnit atp.).

Reaguji na misisak:
Hořčík, hořčík a ještě jednou hořčík.
Jeho nedostatek mi přivodil dlouholetou úzkost, která přerostla v sociální fobii.
Hořčík mne vyléčil. Na začátku to chce alespoň 600 - 1000 mg denně
http://www.salvare.cz/?horcik,73
Nejvýhodnější je tento.
http://www.eshopzdravi.cz/detail/magnex-375mg-b6-t bl-180/
Zkraje můžeš brát až 3 denně. Později, až se zklidníš, můžeš brát jednu denně, nebo dokonce obden.

arrow
profile_image
werunka14
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na True: vážně na tohle pomůže "jen" hořčík? Také trpím sociální fobií, v poslední době je to mnohem lepší, snažím se překonávat vlastní vůlí, ale prášky neberu žádné... pokud by mi to aspoň trochu pomohlo tak bych byla fakt ráda...

Cituji werunka14: Také trpím sociální fobií,

Pokud tvá soc. fóbie nepramení z nějakého těžkého traumatu z dětství (zneužívání a pod), pak ti určitě pomůže. Rozhodně ho vyzkoušej...

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je strašně snadné podobně nespeifické problémy hodit na psychiku, a mnoho českých doktorů to tak bohužel s oblibou dělá. Osobně bych nejprve hledala příčinu v něčem fyziologickém (tedy v nějaké neduševní nemoci), jen to chce být neodbytná a tlačit na doktory, ať ti udělají nejrůznější vyšetření. S těmito symptomy se nabízí v první řadě krevní obraz a v něm zjištění zánětových markerů, zda se v těle něco neděje. Pak jistě sono břicha, rtg srdce plus plíce, ROZHODNĚ EKG a případně EEG. Všechno jsou to neinvazivní (nebolestivá) vyšetření. Podle toho, jak to popisuješ, to může být třeba srdeční arytmie, nebo nedokrvení mozkové tkáně.
Souhlasím i s True a hořčíkem, nedostatek hořčíku umí napáchat spoustu příznaků, mj. právě i malátnost, dušnost, bušení srdce, nadměrné pocení, neurózy atd atd.

Každopádně bych změnila pohled na příčinu a následek: tzn. neuvažovala bych tak, že tvoje psychika ti způsobuje konkrétní fyzické problémy, ale naopak: tedy že je možné, že máš nějaký fyzický problém, který tě v momentě, kdy se projeví, vcelku logicky dostane do psychické nepohody, a že je třeba hledat jeho zdroj.

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo a nech si udělat test na latentní tetanii (to je právě nedostatek hořčíku, ovšem nedostatek ve svalech, který se nedá poznat z odběru krve). Není to moc příjemné vyšetření (na chvilku ti na paži zaškrtí ruku), ale je docela důležité. Dělá ho neurolog.

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, já jsem tohle také prákrát zažila, asi 3x v průběhu 3 let. Pak jsem letos v létě byla skoro permananetně v tomto lehkém stavu, protože jsem 4 měsíce seděla doma a neměla co dělat, tak mi z toho trochu hráblo, ale to nebude tvůj případ

Je to nejspíš opravdu ta panická ataka, teď jde o to, jak často a jak silnou jí míváš. Pokud jen např. 1x, 2x ročně, tak bych to nijak zvlášť neřešila. Ale pokud to máš častěji a znepříjemňuje ti to život, tak to chce psychologa a potom případně psychiatra. Já teda začla brát hořčík a je mi co se týče nervů mnohem lépe, takže bych určo zkusila nejdříve ten

Je ale také pravda, že tyhle stavy mohou být i od páteře, hlavně krční nebo od štítné žlázy. Mě to třeba vždy chytlo, když jsem dlouho seděla u počítače. Mám problémy se zády, takže je to dost možná od toho. Proto se všude, kde déle sedím, snažím maximálně co 2 hodiny protáhnout a projít.

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Jully: Je strašně snadné podobně nespeifické problémy hodit na psychiku, a mnoho českých doktorů to tak bohužel s oblibou dělá.

To právěže vůbec. Málo který doktor ti řekne, že jde o psychickou věc a radši cpou do všech léky. A jelikož zakladatelka píše, že brala léky na úzkost jejích problémy jsou na 100% psychického rázu. Vyšetření určitě ano ale spíše bych se dále zaměřila na potraviny a jejich vliv. Tyto příznaky jsem já měla z alergie na lepek. Je třeba určitě hledat řešení.

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Elienka: A jelikož zakladatelka píše, že brala léky na úzkost jejích problémy jsou na 100% psychického rázu.

No to právě ne. To, že doktor napíše někomu prášky na úzkost, ještě vůbec neznamená, že příčinou potíží jsou úzkostné stavy.

Cituji Elienka: To právěže vůbec. Málo který doktor ti řekne, že jde o psychickou věc a radši cpou do všech léky.

Většina doktorů v ČR v dnešní době při nespecifických obtížích funguje tak, že udělají nejzákladnější vyšetření - krevní obraz, moč, výtěr z krku, max nějaké sono, tedy to, co se dá udělat velmi obecně, ale dál už pátrají málokdy, protože na to nemají čas plus se jim prostě nechce. Takže pokud nic nenajdou při výše uvedených vyšetřeních, konstatují zpravidla, že je to "psychosomatické" či přímo psychické, a směrují to nejlépe někam k Lexaurinu. To ale znamená pouze to, že vzdali hledání příčiny.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené