Máte někdo dítě s touto diagnózou?
Prosím o nějaké tipy jak se z toho nezbláznit...co funguje, režim, atd...
Pro ty, co nevědí o co jde:
http://kathyalp.blog.cz/0802/adhd-dulezite-otazky- a-odpovedi
Pročetla jsem tu diskuzi pod článkem a je to děs.

arrow
profile_image
Nepu
od 3. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, sice nebudu mluvit z vlastní zkušenosti, ale... mamka je učitelkou na prvním stupni ZŠ a ve třídě má 2 děti s touhle poruchou. Dost asi záleží na tom "stupni", protože jedno dítě je v pohodě, akorát je prostě živější. Druhý je ale nezvladatelný, třeba se jen tak zvedne a začne okolo sebe kopat a házet věci po ostatních dětech, popřípadě jde jen tak mlátit hlavou o zeď. Ten má svojí asistentku, což je paní, kterou na doporučení z pedagogicko-psychologický poradny platí škola. Znám to jenom z tohohle pohledu, tak snad to trochu pomůže...

saluska
Být Tebou, tak se tím moc nestresuju. Naše Hela má tuhle diagnozu tuším od třetího roku. Ona v sedmi měsících chodila, aniž by předtím lezla nebo jinak se přemísťovala, což mě možná mělo trknout, taky ty její rituály... bylo toho víc, teď si vzpomínám třeba na usínání, kdy postě musela mít peřinu dokonale vyrovnanou, stačil ohrnutý růžek a bylo zle. Její návaly vzteku, kvůli kterým byla dvakrát na šití, protože si rozbila hlavu jak s sebou mlátila...bylo toho sakra dost.
Teď jsme byly u zápisu a já jsem si jistá, že bude už jenom líp. Ve spoustě věcí se zklidnila, i když to není standardní dítko, stále potřebuje mít poslední slovo, stále má potíž když třeba něco zapomene doma, nebo si neumím představit, co by se stalo, kdyby něco ztratila, a pak její pozornost...je málo věcí které jí donutí sedět na zadku a věnovat se jim. Taky skoro nejsou chvíle kdy by mlčela. A přitom vlastně stále nemluví jak by měla, má pár vad řeči.
Ale věř mi, že to všechno se dá zvládat, já z vlastní zkušenosti se snažím důvěřovat naší psycholožce a takové zaručené rady a chytré články tak nějak přehlížím, jinak bych se asi zcvokla

arrow
profile_image
Antonie
od 7. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Salusko, tu diskuzi jsem nečetla, ale vím, že když máš dítě s touhle poruchou, tak velká většina lidí ve vašem okolí usoudí, že je prostě nevychované. Je to smutné, ale je to tak.
Myslím, že se s tímto názorem setkáš i tady na Omlazení.

Cituji 1EPE: má pár vad řeči.

A navštěvujete dobrého logopeda?

Cituji Antonie: že je prostě nevychované.

Ono to je ale jaksi pravda. Dneska je moderni dyž má dítě papír na ADHD a přitom je většina jen prostě nevychovaná.

bmw7girl
Jj, máme logopedku ke které jsem docházela i se starší dcerou a byly jsme s ní maximálně spokojené. Je to přímo na foniatrii, takže už proběhly i nějaké doplňující vyšetření.

Cituji bmw7girl: Dneska je moderni dyž má dítě papír na ADHD a přitom je většina jen prostě nevychovaná.

Takhle to vidí spousta a spousta lidí, a je fakt, že mezi normálními dětmi, dětmi s LMD (nebo ADHD) a nevychovanými je občas pramalý rozdíl.

Cituji 1EPE: Jj, máme logopedku ke které jsem docházela i se starší dcerou a byly jsme s ní maximálně spokojené. Je to přímo na foniatrii, takže už proběhly i nějaké doplňující vyšetření.

A můžu se zeptat o jake vady řeči jde?

arrow
profile_image
Antonie
od 7. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji bmw7girl: A navštěvujete dobrého logopeda?

To je docela častý dotaz, ale jen málo lidí pochopí, že pro tyhle človíčky platěj jiný pravidla. Bohužel by jsme je rádi "vměstnali" do našich praviděl a nejsme ochotní příjmout fakt, že jsou prostě jiní.

Cituji Antonie: To je docela častý dotaz, ale jen málo lidí pochopí, že pro tyhle človíčky platěj jiný pravidla. Bohužel by jsme je rádi "vměstnali" do našich praviděl a nejsme ochotní příjmout fakt, že jsou prostě jiní.

Ale ja se neptala kvuli ADHD ale kvuli vadam řeči

arrow
profile_image
Antonie
od 7. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji bmw7girl: Ono to je ale jaksi pravda. Dneska je moderni dyž má dítě papír na ADHD a přitom je většina jen prostě nevychovaná.

A na to jsi přišla jaksi jak?
Ten papír od lékaře je tedy podvod?

arrow
profile_image
Antonie
od 7. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji bmw7girl: Ale ja se neptala kvuli ADHD ale kvuli vadam řeči

Ale to má přece souvislost...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

bmw7girl
Myslím si, že tvoje příspěvky jsou naprosto mimo mísu.
Nijak neodpovídáš na dotaz zakladatelky tématu a jen píšeš názor o který zde podle mého nikdo nestojí.

Cituji Antonie: A na to jsi přišla jaksi jak?
Ten papír od lékaře je tedy podvod?

Třeba podle toho že mám v rodině někoho kdo se v tom pohybuje už přes 40 let a pomáhá lidem z celé republiky. A troufám si říct že patří mezi nejlepší v ČR v tomdle oboru.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené