arrow
profile_image
kedrus
od 26. 7. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravíčko!
Zítra si budeme adoptovat kočičku a ráda bych se zeptala na zkušenosti. Je to číča, co bude mít na podzim dva roky. Co dělat, aby se co nejlépe aklimatizovala a jak se dopředu připravit, aby byl pro ni přesun co nejméně stresující?
Jinak bude mít všechny věci (škrabadlo, záchod, misky, hračky...), na které je zvyklá, kromě přepravky.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na kedrus: Dvouletá kočička je ještě relativně mládě.
Z mého pohledu to nejdůležitější je, aby měla kočička nějaké své výsostné chráněné místo-území, kde ji nikdo nebude rušit, když bude chtít klid.

arrow
profile_image
kedrus
od 26. 7. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Tak to tady mít bude (vlastně celý gauč bude její území) a skrýší si tu najde víc, než dost. Děkuji za odpověď, chci, aby se tu kočička měla úplně nejlépe, tak se raději zeptám,než abych udělala chybu.
Jinak jak kočičky reagují na kabely? Aby se při hře nezasekla drápkem do kabelu od prodlužky.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na kedrus: Je dobře, že se ptáš. Lépe "zbytečně" položená otázka, než zbytečně nepoložená.

Jak reagují kočky na kabely... žádná z mých koček na ně v podstatě nereagovala/nereaguje, ale mám je tedy obvykle uložené u stěny a zásuvky na polici apod...
Ačkoliv jednou mi kocourek do zásuvky prodlužováku načůral, resp. začal čůrat a protože jsem to viděla, čapla jsem ho od ní. Naštěstí už měla dětskou ochranu, takže to dopadlo dobře a stihla jsem to včas. Pochopitelně pak jsem prodlužovák vyhodila. Ovšem, co ho to napadlo netuším. Před tím ani potom nikdy nebyl problém a chodil způsobně do záchodku.

Jinak kočky jsou osobnosti, každá trochu jiná, ale celkově mají společnou potřebu svého "osobního" území. Některé ho potřebují víc, jiné méně, ale to, že ví, že někam můžou, kde je to jen jejich, je pro ně hodně důležité.

Se škrábadlem i hračkami uvidíš, o co bude číča stát. U nás třeba velké škrabadlo zeje prázdnotou a naproti tomu si jedna kočička oblíbila takové mrňavé a všechny do jedné zbožňují na posteli přichycenou rohožku...ony vůbec rádi nábytek, jako sedačky apod.. S tím by ses tak nějak dopředu měla smířit, že i když budou jiné alternativy stoprocentně např. sedačku před nějakým tím zatnutým drápkem neuchráníš.
Mj. je vhodné domácí kočce stříhat drápky, cca jednou měsíčně, ev. dřív, podle toho jak rostou.

Hračky u nás až tak oblíbené nejsou, i když pár dobrých kousků se najde, tak největší zábava je s gumičkami do vlasů a okroužky z pet lahví, případně s čímkoliv jiným, co není hračka.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené