arrow
profile_image
Leny_12
od 19. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojte, chcem si kúpiť kvalitnejšiu prilbu, ale neviem načo sa zamerať. videla som zo šiltom, bez, zväčšovaciu, tak teraz neviem ,ktorá je lepšia

arrow
profile_image
Jarus
od 11. 11. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Helma by ti měla sedět, když ji nemáš zapnutou a zatřepeš hlavou, neměla by se otočit, nebo spadnout. K doladění velikosti je dobrý to kolečko v zadu(nemá ho každá helma) Dále je důležité odvětrávání, sítˇka proti hmyzu, kšilt oceníš za deště. Já mám přilbu Uvex na kolo i na lyže. Řekla bych, že mají kvalitní za rozumnou cenu.Raděj si připlať, pokud jezdíš hodně. Mít na hlavě něco co tlačí a paří se hlava není příjemný.

arrow
profile_image
Scoooby
od 6. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jarus to popsala hezky.
Mít helmu na hlavě by měla být "radost", ne starost, takže nesmí nikde zaclánět ve výhledu, tlačit... Prostě ani nevědět, že ji na hlavě máš.
Sice helmy procházejí různými testy, ale i tak bych doporučila nějakou známější-kvalitnější značku (Bell, Mango, Uvex, Giro,...)
A kolečko, které reguluje velikost, je dobrý pomocník. Pokud bys třeba v chladnějším počasí měla pod helmou šátek, oceníš to.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud jezdíš na horském nebo trekovém kole, tak určitě se štítkem, k silničnímu kolu bez štítku, páč pak přes něj není vidět Ale on stejně bývá odepínací. Poradila bych ti pohybovat se v cenové hladině kolem 1600, tam většinou najdeš helmy s nejlepším poměrem cena / výkon. Je dobré mít ty výstelky v helmě snadno vyndávací, abys je mohla vyprat, případně řada helem má tu výstelku kolem čela z coolmaxu, který dobře odvádí pot. Pak je taky dobrá ta síťka proti hmyzu. Ale nejdůležitější stejně je, aby ti dobře seděla, u mě pak ještě je druhý významný aspekt, jestli se mi hodí ke kolu

Co se týče značek, doporučila bych ti Uvex. Co jsem to tak prohlížela v obchodech, tak tyto mi přijdou nejkvalitněji udělané, na té mojí je napsáno "made in germany". Pak se mi taky líbil Scott.

arrow
profile_image
Jarus
od 11. 11. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na anaon: Jezdím na kole po silnici, v terénu i po horách, helmu mám stále stejnou, se štítkem. V čem je rozdíl ? Když dobře vidím tak je asi jedno kudy jedu. Štítek vnímám spíše jako plus. Když prší, neteče mi do očí.

arrow
profile_image
Scoooby
od 6. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Jarus: Řekla bych, že je rozdíl v druhu kola, ne v terénu. Na silničním kole jsi v jiné poloze, proto by ti štítek překážel.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené