arrow
profile_image
trvalka
od 30. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, chtěla bych se zeptat, co znamená, když má pacient napsáno v diagnóze- akutní psychotická porucha? Jestli je to jen souhrn různých psychických nemocí, nebo je to nějaká konkrétní. Má to moje kamarádka a za léky brala: Zyprexu, pak Seroquel prolong a teď bere Abilify. Děkuji za odpověď.

arrow
profile_image
filomena3
od 21. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj,myslím že se to podobá schizofrenii,ale je to porucha,takže přechodná a dá se z toho vyléčit.Léky se berou dlouhodobě aby se to nevrátilo.

arrow
profile_image
Pajule007
od 20. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

trvalka
léčitelné to je, ale může být nebezpečná i okolí. Kamarádka brala drogy?

arrow
profile_image
trvalka
od 30. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ne, nebrala, odmalička vyrůstala v pedantské rodině a vždy byla sociálně zaostalá. JAké má příznaky akutní psychotická porucha? Jsou tam vždy halucinace?

To je souhrnné označení více poruch. Zrovna to bereme ve škole Není pravda, že jsou (vždy) léčitelné, stejně tak a možná i ve více případech už to má člověk nadoživotí. Stejně jako schizofrenii. Záleží, co má. Nicméně to by myslím oa vědět neměla, takže byhc jí to raději nesdělovala a nechala to na psychiatrech.

Psychóza je vždycky o tom,že nesprávně vnímá realitu, tj. se objevují bludy, halucinace, poruchy emotivity. Nemusí samozřejmě u všech být všechny tyto příznaky.

Sociální zaostalost si nemyslím, že by hrála roli.

arrow
profile_image
trvalka
od 30. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Takže vždy jsou u toho bludy? Ona říkala, že ji lékaři sdělili jen, že má akutní psychotickou poruchu, ale konkrétně ne. Ale ona naštěstí ani neví, co to psychotická porucha je. Takže to schizofrenie být nemusí? Já jsem právě hledala na internetu, které všechny nemoci by to mohly být, ale nic jsem nenašla.

Jak jsem vyčetla, může to být překlasifikováno na schizofrenii a nebo na poruchu s trvalými bludy, pokud to bude trvat déle než měsíc. Ale také to může odeznít a ona se může úplně uzdravit.

No je to psychóza, a jak říkám, bludy u ní být mohou, ale nemusí, Stejně tak halucinace. Není to tak, že každý nemocný má stejné příznaky.

Může být v rámci schizofrenie i nemusí, ale to je vcelku jedno, je to dost vážné.

arrow
profile_image
trvalka
od 30. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak ona byla v psychiatrické léčebně na podzim asi 2 měsíce a teď se prudce zhoršila ve škole...propadá, ač byla dříve průměrnou studentkou. A pořád bere již uvedené léky. Takže už to má celkem dlouho. Co může být spouštěčem?

Tak to by ji měli nejspíš opravdu přediagnostikovat. Spouštěčem může být u akutních poruch stres, u schizfrenie se hodně podílí dědičnost. Tady o tom píšou:

Heterogenní skupina poruch‚ charakterizovaných náhlým výskytem psychotických symptomů‚
jako jsou bludy‚ halucinace a poruchy vnímání s prudkými poruchami běžného chování.
Akutní porucha je definována jako crescendový vývoj patologického klinického obrazu během
dvou týdnů a méně. Pro tyto poruchy nebyl prokázán jejich organický podklad. Popletenost
a zmatenost je častá‚ ale dezorientace místem‚ časem a osobou není trvalá nebo dostatečně
závažná‚ aby opravňovala k diagnóze organicky způsobeného deliria (F05.–. Kompletní
uzdravení se objevuje většinou během několika měsíců‚ ale i týdnů a dní. Pokud tato porucha
přetrvává‚ je třeba udělat změnu v klasifikaci. Porucha může být sdružena se stresem‚
definovaným obvykle jako stresová událost‚ která předchází onemocnění o jeden až dva

Tak co je spouštěč nikdo neví. Stres a drogy (i jen alkohol, marihuana) hrají roli. Jak píše Morrigan, je tam fakt silný vlvi dědičnosti, ale konkrétně schizofrenie se vyskytuje i v rodinách, kde nikdo nikdy shcizofrenii neměl.

Pokud by byla překlasifikovaná na schizofreničku a nevyléčila se (což se bohužel hodně často stává), musela by doživotně brát léky a nesměla by mít děti (nedoporučuje se). Práce na plný úvazek je naprosto nepřípustná, lze v případě psychické pohody a stabilizace připustit jen práci na pár hodin a samozřejmě co nejvíc pohodovou, manuální nejlépe.

Většina lidí ale končí v invalidním důchodu

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, můj přítel měl cca před 3 měsíci halucinace, bludy, nemohl ani mluvit a byl celkově dezorientovaný. Byl přes 6 týdnu v léčebně. Byl tam nedobrovolně, měl to nařízeno soudně. Doktoři si mysleli, že by mohl být okolí nebezpečný. Diagnozu měl taky akutní psychotickou poruchu, dostal se z toho docela rychle,ale má problém s komunikací, trpí sociální fobii, tu měl i předtím. Drogy žádné nebral. Už je zpátky ve škole,ale skoro vůbec tak nechodí, nechce se mu. Je takový apatický, do ničeho se mu nechce. Rodinu má taky dost špatnou. Bere Zyprexu, předtím bral Risperdal a ještě bere antidepresiva.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené