arrow
profile_image
alerka
od 17. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj! Jsem asi měsíc po akutním zánětu slinivky břišní, 14 dní, co mě propustili z nemocnice. Chytlo mě to od žlučových kamínků, které se mi tam dostaly. Chtěla jsem se zeptat, jestli jste tím taky někdo neprošel a nemáte zkušenosti. V nemocnici mi dali jen jednu stránku s potravinama, co můžu a co nemůžu a víc nic.. Nikdo mi nedal přesný informace jak to bude dlouhodobě. Musím se objednat na vyndání žlučníku, to je tak to jediné. Na internetu jsem se snažila najít informace, ale všechny jsou vesměs stejné a moc se toho z delšího hlediska nedozvíte. Jak dlouho jste vy / nebo známí museli dodržovat tak přísnou dietu s omezením tuků, nepít alkohol atd.? To co dodržuju teď, to nejde dodržovat celoživotně..Kdy třeba začít zkoušet (samozřejmě až po operaci žlučníku) i trochu víc koření a trochu tučnější jídla? Nemyslím tím hned smažák apod. A taky alkohol, př. víno atd.? Slyšela jsem názory, že někdo teď jí absolutně všechno, i smažený a tráví to úplně v pohodě..

arrow
profile_image
Zouzel
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já nemám žlučník od 14 let,pokud si dobře pamatuju, dietu jsem držela několik měsíců - cca po 3 měsících jsem začínala pomaličku zkoušet jíst a někdy po víc jak půl roce jsem jedla už jakžtakž normálně...

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

domluv si schůzku s dietologem, nebo aspoň dietní sestrou, nebo se pořádně vyptej na gastroenterologii

arrow
profile_image
mell
od 29. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj ,nemám vlastní zkušenost ,pouze 20letou praxi z vaření diety pro dceru /má jí od dětství) a kamarád prodělal zánět slinivky asi před 2 lety. Je to velmi těžké onemocnění a tomu odpovídá i dieta, která je dlouhodobá a přísná. Seznam doporučených a zakázaných potravin předpokládám, že ti snad dali. Předně je potřeba si uvědomit ,že jídlo je nutné tepelně připravovat pouze vařením dušením, ideální parní hrnec. Samozřejmý je zákaz alkoholu ,jakéhokoliv !!Kamarád též musel asi po čtvrt roce na operaci se žlučníkem a dietu opravdu, ale opravdu přísně dodržoval minimálně půl roku. Celkově "dietil" asi přes rok , možná i déle. Postupně přidával a dneska už je zase zpátky ve svém režimu. Dcera má celoživotní dietu , omezenou na vynechání smaženého a tučného jídla a alkoholu. Určitě najdeš spoustu receptů na internetu nebo si kup různé knížečky Dieta při........ Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit , že jídlo se dá připravit tak, že je opravdu chutné. Držím palce at jsi brzo zdravá ,ale opravdu je potřeba dodržovat dietu ,samozřejmě dle tvého zdrav. stavu jak určí lékař.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené