Ahoj, chtěla bych všechny majitele psích miláčků upozornit na jednu věc ohledně očkování. Naši dva pejsci - čivaváčci- byli na pravidelném očkování proti psím nemocem. Veterinářka se nás ptala, jestli chceme vakcínu sloučit i s tou proti vzteklině - tedy kombinovanou. Vždycky jsem to odmítala, ale teď jsem si řekla, že si ten bodanec takhle kluci vytrpí při jednom očkování a né dvakrát. Z veterináře jsou oba dva vždycky na mrtvici. Po očkování jsme jeli domů, kluci v pohodě odpočívali. Skočila jsem si na poštu a po návratu našla toho mladšího s oteklou hlavičkou jak leží na podlaze. Tiše kňučel a vypadal jako kdyby ho poštípal roj včel, vůbec neviděl jak měl napuchlý oči. Škraně neteklý, špatně polykal a celý hořel. Jeli jsme zpátky na veterinu. Tam nám řekli, že se jedná o standardní alergickou reakci a že malým pejskům se to stává časteji při té kombinované vakcíně. Píchli mu další včeličku do stehýnka na zmírnění alergických reakcí, změřili teplotu a poslali nás domů. Byla jsem vzteky bez sebe,že nás na to nikdo neupozornil předem. Malej nám splasknul až další den. Ten strach a obavy nikomu nepřeju, tak na to chci všechny upozornit. Alergické reakce na očkování, zejm.na kombinované vakcíny jsou častné a né každý doktor vás na to upozorní..

arrow
profile_image
Lu83
od 18. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já jsem měla stejné reakce u kočky a kocoura už dvakrát, třetí kočina bez problémů. Po první zkušenosti jsme dávali dithiaden před očkováním, ale i přesto u kočiny nezabralo. Měla také nateklou hlavu, tlamičku, svědění. A k tomu ještě průjem a zvracení a oboje s krví. Letěla jsem zpátky na injekci, trošku se zlepšila. Ale ne na dlouho, večer jsem měla po bytě loužičky čisté krve a to docela dost, čičina je chlupatec, měla celé kalhotky od krve, že jsem myslela, že už to nepřežije. Vet řikal že je překrvená, tak jí asi praskla nějaká cévka. No prášky jsem jí dávala ještě několik dní a úplně v pořádku byla až tak za čtyři dny. Tak se děsim dalšího očkování. Ještě vet řikal, že u psů jsou tyhle reakce docela časté, ale kočky, že běžne nenatečou. Jsme u nich prý jediný s takovou reakcí. Někde jsem četla, že to vyvolává nějaké ředidlo v té vakcině. S hafany jsem nikdy takový problem neměla.

Tak to tě naprosto chápu, taky se dalšího očkování budu děsit a stresovat se.. Nevím co bych s prckem dělala kdyby se to opakovalo jako vám.. navíc má ještě potíže ze srdíčkem,tak pro nás je to o to nebezpečnější..

arrow
profile_image
Lu83
od 18. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No tak to chápu, určitě to je velká zátěž a tim spíš, když není hafan stoprocentně fit. Já na další očkování budu chtít dávat čičinám ten dithiaden nějak dýl dopředu, aspoň pár dní a budu doufat, že jim to zabere. Kočina je skoro celá bílá a k tomu otoku mi ještě celá zrůžověla, papulu dvakrát takovou. A zbledla zpátky až někde za týden, spánky měla rozškrabané jak jí to všechno svědilo. Už si beru pokaždé volno v práci, abych si je ohlídala, protože věřim tomu, že díky tomu natečení by lehce mohlo dojít k udušení. Znovu tu hrůzu doufám nezažijem. A Vám přeju to samé, ať to má prcek příště bez problému a taky se srdíčkem zdravíčko. Lucie

Reaguji na Luci01: měli jsme úplně stejnou reakci jak popisuješ s naším mopsíkem, když šel poprvé na vakcinaci proti vzteklině a dostal rovnou i klasické očkování. Taky jsme nevěděli co se děje, nikdo nám nic neřekl a hlavně to u něj propuklo až kolem desáte večer, byl strašně nateklý, bolelo ho i pohlazení, musím zaklepat, že vše bylo druhý den už v pořádku, když jsem pak slyšela, že na to i umírají tak jsem šla málem do mdlob, řekli jsme to veterináři a od té doby už mu to dávají zvlášt a je to v pořádku, jenom se mu pak oslabí po té vakcinaci imunita, takže teď se přes měsíc léčí na bakteriální infekci na čumáčku a má nasazené antibiotika

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nechápu, že vás na to veterináři neupozornili . Občas si říkám, jak tu veterinu někteří vůbec dostudovali... . Reakce jsou dost častý, první očkování vztekliny bych zásadně nechávala až na 5. - 6. měsíc samostatně, protože to může být nebezpečný...

Akorát, že tohle nebylo naše první očkování. Naši pejsci mají 4 a 1,5 roku. Oba měli akorát tu kombinovanou vakcínu poprvé. Ten starší byl v pohodě, ten zvládne všechno, ale ten mladší to odskákal škaradě. Předtím (loni) měli oba dva očkování Euricanem na psí nemoci a po 2 měsících šli na vzteklinu Rabisinem. A v pohodě. Teď to byla na kombinovaná a malej to málem nerozchodil.. Druhej doktor nám právě pak říkal, že ta kombinovaná těm malým pejskům vyvolává častěji ty alergický reakce a hůř ji snašejí. Akorát, že tohle mě jaksi nikdo neřekl, kdyby jo, tak bych byla zásadně proti a nechala očkování na dvakrát. Chtěla jsem jim ušetřit trápení a stresy s dvojím očkováním a místo toho jsme malýmu způsobili tohle.

Reaguji na Veru.Praha:
ten váš mopsík je nádhernej, krásný kukadla chjo, taky taková prďolka malá nemocná, přeju ať se čumáček brzo uzdraví

arrow
profile_image
Lavender_kid
od 23. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

my jsme byli teď v 5. měsíci na vzteklině a zvlášť, protože mě naštěstí můj veterinář upozornil na výše uvedené riziko, právě proto, že mám taky malou čivavku.
Být tebou, uvažuju o změně vete

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené