arrow
profile_image
swing
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsem přesně měsíc po augmentaci, řez dvorcem. Už dva dny mám kolem náplastí alergickou reakci, mám to hrozně červené a svědivé. K tomu všemu mi z jizev vytéká nažloutlá tekutina. Ke svému doktorovi jdu příští týden, ale potřebuji přežít víkend . Můžu náplasti odlepit? a když dám přes jizvy krytí, tak mám strach, aby se to nepřiilepilo . Jakou mastičkou to můžu máznout, když mi to teče? abych tomu ještě více neuškodila?

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji swing: Můžu náplasti odlepit? a když dám přes jizvy krytí, tak mám strach, aby se to nepřiilepilo . Jakou mastičkou to můžu máznout, když mi to teče?

Odlepit,nemazat,omýt to podrážděné místo,vysušit a nechat volně,krytí do podprsenky,ta to udrží a nic nelepit.

arrow
profile_image
swing
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tiakia:
A nepřilepí se mi to krytí na ty jizvy, z kterých vytéká ta tekutina? Hrozně se toho bojím...abych to pak nestrhla .

Dopoučuji odlepit a vyčistit betadinkou je to dezinfekce a stahuje ranky, mě se ranky rozpadaly, měla jsem je opravdu ošklivé a betadinka vše stáhla, doporučil mi jí dr.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji swing: nepřilepí se mi to krytí na ty jizvy, z kterých vytéká ta tekutina?

No asi se přilepí,ale raděj to ničím mastným nemaž aby to nebylo ještě horší.
Jinak se prodává vlhké krytí,které je napuštěné něčím co léčí a používá se právě na otevřené rány - nelepí se.Používá se hlavně na popáleniny například.

Ahoj, v práci jsme na to používali betadinu - je to jedna z nejšetrnějších dezinfekcí. Určitě to odlep a pokud máš doma termální vodu ve spreji tak i tím postříkat na zklidnění alergie a na vzduchu nechat zaschnou, po zaschnutí betadinu. Nepotit se a havně klid a zase nechat větrat...
Ta zažloutlá tekutina - bolé tě místo odkud to vytéká?
Jinak to může být skutečně tou alergií

arrow
profile_image
swing
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na eve.:
Nebolí mě nic, vytéká z obou prsů, nevím ale proč vytéká.
Už jsem omyla, vyvětrala a dezinfikovala tou betadinou (naštěstí jsem ji měla doma)...zdá se mi, že se to uklidnilo...to svědění, ale nechci to zakřiknout.

Reaguji na swing: Napiš svému chirurgovi SMS, zeptej se. Já svému taky napsala SMS s dotazem a zavolal zpět s radou. Ale jinak bych se s ním asi domluvila na dřívějším setkání.

Mně se stala trochu podobná věc, a to že hnedka po augmentaci mi strašně svědily náplasti, které jsem měla (v podprsní rýze) a měla jsem v podstatě alergii taky. Ale zmizelo to po zhruba týdnu. Měla jsem tam sice "jizvičky" po pupíncích, ale ty zmizely ještě za pár dnů. Ale ta náplast mi každopádně taky nedělala dobře, je to normální, no... Uklidním tě jinak, protože na hojení jizev to vliv nemělo

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na swing: Na takové jizvy co se nechtějí hojit mi byl (při císařském řezu tedy - ale jizva jako jizva) Hemagel - je to hydrofilní gel s lapači volných radikálů, které právě brzdí hojení ran (jakýchkoliv). Zabraňuje vysoušení, urychluje proces hojení, atd.. na povrchu rány okamžitě vytvoří elastická vrstva, která absorbuje volné kyslíkové radikály i případné sekrety či tekutiny z rány. Současně tato vrstva zabraňuje vzniku strupu a dodává dostatek vlhkosti pro tzv. „mokré hojení“ rány. Je tedy důležité natřít vyčištěnou ránu a nechat volně působit, bez přikládání jakýchkoliv gázovin,.. A pak mi dr na mé jizvy po zvětšení prsou doporučil dermatix - a spolu s masírováním, mám jizvy měkké, nebolestivé, vybledlé - foto v profilu..

arrow
profile_image
swing
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na marhulina:
Moc všem děkuji, Hemagel doma mám, tak použiji a ten dermatix si koupím příští týden, jak půjdu na kontrolu k doktorovi, protože tvé jizvy vypadají opravdu krásně.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené