arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Čauves. Minulý týden jsem k narozeninám dostala zakrslého králíčka. Zajda začal ještě ten samý večer kýchat. Nebylo to nic hrozného, ale pro jistotu jsme přeci jen byli na veterině, kde nám dali kapičky do očí a do nosu. Kapali jsme čtyři dny bez jakéhokoliv zlepšení/zhoršení, až do pondělka, kdy začal králíček pšíkat skřípavě, až jakoby chrchlavě. Lekla jsem se, že už se jí nemoc rozšířila do plic, takže jsme vyrazili k veterináři znovu. Ušák je ale i na podruhé naprosto v pořádku, bez nálezu na plicích, bez soplíků, s chutí do jídla i do života. Nakonec nám doktorka poradila, ať zrušíme peletky (používáme dřevěné), že může mít králíček alergii na ten prach z nich. Můj dotaz tedy zní, jestli s tím někdo máte zkušenosti, popř. třeba i s jinými alergiemi. Je to sice hloupé, ale občas mi přijde, že spíš kýchá ze sena. Přijde mi divné, že by kýchala, když i ve zverimexu měli peletky jako podestýlku. Budu moc ráda za jakékoliv rady, zkušenosti i názory.

arrow
profile_image
DerrtyGirl
od 17. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky. Králíček je úúúžasnej. Taky jsem měla skoro 10 let ušáčka, ale umřel před 3 lety. Možná to může být ze sena. Těžko říct, z čeho to může být Ale tipuju seno.

jee ten je krásný...no nevim jestli může mít králík alergii na seno
jestli normálně jí a je veselý tak bych kapala dál ty kapičky od vetky a zkusila změnit podestýlku, třeba to začne působit až za pár dní...
a zkus třeba zajít i k jinému vetovi, aby kralíčka znova vyšetřil a poradil ti

arrow
profile_image
Janya
od 24. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, ten můj si taky občas kýchne. Ale tak pokud to ten tvůj dělá nějak často, asi bych zkusila jiného veterináře.

arrow
profile_image
Terez16
od 21. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky mám zakrslého králíček a taky si občas zakýchá, z očiček ani z nosu mu neteče, je úplně v pořádku, je pravda, že s vetem jsem to zatím neřešila, ale co jsem se dočetla, tak alergie na seno u králíčků může být, což si myslím je můj případ, protože když lítá na volno, tak žádné kýchání, jen v kleci. Pokud papá normálně, je hravý, tak zkus vyměnit tu podestýlku a případně teda i konzultaci s jiným veterinářem.

Ahoj, asi před rokem jsem dostala dárkem králíčka. Původně (to jsme se dozvěděla až potom) už byl pro mě připravený jiný, kterému taky teklo z čumáčku a z očí, a prý hodně kýchal. U veterináře prý bylo řečeno, že je alergický na seno. Takže to, že se ti zdá, že kýchá spíš ze sena, je možné. Bohužel ti ale neporadím, co s tím, nakonec jsem dostala jiného.

arrow
profile_image
Batufola mojeid
od 4. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj naše taky kýchala ze sena, seno jsem začala jinak skladovat a je klid. Adi záleží kde ho uchováváš.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Batufola:
A jak ho tedy uskladňuješ?

arrow
profile_image
Ronniie
od 16. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, mám taky zakrslého králíčka a tohle kýchání se nám u něj taky objevilo, má alergii na prach...seno taky práší, proto někdy pšiká z něj, dokud míval hoblinovou podestýlku, tak kýchal i z ní...teď už je to lepší, ale kýchá pořád...hlavně když zaleze pod postel a je tam třeba trocha prachu - to mu nedělá dobře. Ale pokud nemá mokrý čumáček, tak to bude alergie.

arrow
profile_image
denisatenisák
od 30. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A nemáte ještě jiná zvířata doma, náš zajda na sebe kýcháním upozorňoval, když k němu šla kočka. Nebo třeba nejste kuřáci, nebo pachy z kuchyně, nebo průvan, králíčci mají ty ňufáky citlivý.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ani jedno.Teď už nám to nedělá, takže to byl pravděpodobně počáteční stres ze změny prostředí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené