Ahoj holky,
za chvíli to vypukne, pylové alergie...Nejvíc mě trápí kvetoucí stromy jako břízky a vůbec všechno, co má potom ty jehnědy... žiju v Praze, ale bydlím ve čtvrti, kde je to dost zarostlé. V dětství jsem chodívala na alergologii, kde mě doktorka hlídala, dělali jsme testy a dostávala jsem léky, paní doktorka šla potom do důchodu a já už jsem v pozdějším věku nikam nepřešla. Všechny minulé sezóny (cca 5 let) jsem jakš takš přežívala na kapkách,zyrtecu a jim podobným běžně dostupným v lékárně. Loni, když jsme se ale přistěhovali do našeho bytečku právě v té "džungli" jsem to zvládala opravdu špatně. Kolem Vánoc jsem si přikázala, že letos už opuchat nechci, takže vyhledám novou alergoložku. Trochu mi to uteklo. Čas letěl a teď si říkám, jestli už není pozdě? Je možné v Praze někam rovnou zajít bez doporučení obvoďáka? Nejdradši bych, aby mi píchla nějaké injekce a já měla pokoj alespoň částečně...
Ocením jakoukoliv radu...jaro je tak krásné období,ale alergie bohužel děsně znepříjemňuje život...

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já myslím, že už to tak nefunguje, že musíš mít od obvoďáka doporučení. Když půjdeš do nějaké soukromé ordinace, co má smlouvu s pojišťovnama.
Zkus tuhle http://www.alergologie-imunologie.cz/ .... byla jsem tam a vypadala, že tomu rozumí

Reaguji na misa_sisa: psala jsem jí tam vzkaz, díky a co ti naordinovala?

arrow
profile_image
beberuška
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já řešila to samé, již skoro před měsícem. Doporučení jsem musela mít, z Prahy nejsem. Prý jsem trochu zaspala (doktorka se tvářila přísně a měla jsem přijít již někdy na podzim). Může mi prý dát vakcínu, ale nezaručuje úspěch. Na to, jak to spěchá mě objednala, až skoro za tři týdny - to jsem trochu nepochopila. Jdu tam příští týden a doufám, že mi dá injekci hned.

Reaguji na beberuška:
já si právě tak matně pamatuju, že mámě ještě tenkrát nabízela ať chodím na ty injekce někdy v únoru, ale tak jako malá pro mě znamenala každá injekce bolení, takže jsem měla jenom prášky a kapky a musím říct, že mi to stačilo...
stejnak mám pocit, že se mi to rok od roku horší

arrow
profile_image
beberuška
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já nedokážu říct, jestli mi prášky nebo kapky dobře zabírají a je mi lépe. Těžko říct, jak by mi bylo, kdybych je ten den vynechala. Záleží na počasí a dalších faktorech. Den nejde vrátit, abych zjistila, zda by to s prášky bylo lepší nebo ne. Letos chci poprvé zkusit injekce, sice později, ale uvidím.

Cituji Marie Antoinette: stejnak mám pocit, že se mi to rok od roku horší

Já taky jako malá chodila na alergo, no a pak někdy, když jsem byla na střední jsem se na to vyprdla a už jsem na kontroly přestala chodit. No a dva, tři roky zpět se mi to zhoršilo, až jsem měla takovou alergickou reakci, že jsem musela jet na pohotovost... Takže znovu zase pravidelně navštěvuji alergologii a tam mi řekli, že tím jak jsem tam těch pár let vůbec nechodila, se to zhoršilo tak, že mám astma... Takže co nejdřív masti na alergo.

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Marie Antoinette: Reaguji na misa_sisa: psala jsem jí tam vzkaz, díky a co ti naordinovala?

ahoj, promin, ze pisu se zpozdenim, skolila me nemoc ...
Kazdopadne, ja si vystacim s praskama a nosnim sprejem a kapkama do oči... ale jsou to takove, co se zacnou podavat na jare a prestanou po sezone. Není to ten typ, co si stříkneš při obtížích.... musí se pravidelně každý den ráno a večer kápnout a stříknout a v tělě se ti vytvoří určitá hladina těch pomocných látek a pak, když se dá pylová sezóna přežít celkem v klidu.
Nabízela mi i vakcínu, ale sestra na ní měla velmi špatnou reakci, tak jsem ji odmítla... Nicméně stojí za vyzkoušení, protože to pomáhá hodně dobře, alespoň co jsem slyšela kolem.
Tak hodně štěstí

arrow
profile_image
LaArleta
od 22. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dost se bojím, že mám alergii jak na potraviny, tak třeba i na sluníčko a pyl :/ půjdu na testy, tak uvidím.... jak se projevuje alergie na potraviny slzí taky oči? Nevím co mi je... mám to teď kdy není pyl ještě a bolí mě i břicho :/

arrow
profile_image
Lucije
od 17. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Marie Antoinette:
Ahoj, už jsi někde byla? Potřebovala bych taky v Praze dobrýho alergologa, děkuji.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené