Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Hledám lékařku nebo lékaře, která je ochotná se mnou mluvit a zohlednit (ideálně rovnou navrhnout, předepśat) alternativní způsob léčby (fytoterapie, homeopatie), vidět souvislosti. Mám dlouhodobé gynekologické potíže a běžné léky neúčinkují, byla jsem i u bylinkáře a homeopatky, ale tam se mi zdá, že jim zas chybí odborná znalost... Tj, hledám někoho, kdo umí tyto dva aspekty spojit. Aby mi ten člověk zároveň byl ochoten udělat všechny testy, které jsou dostupné, ale ve stylu "možnost tady je a já vám o ní říkám", ne aby mě nutil nebo (s čímž jsem se setkala častěji) mi o nich ani neřekl. Raději víc testů a méně léků v podstatě "naslepo" .
Taky aby mě nenutil do těhotenství nebo do užívání hormonální antikoncepce (jakoby mezi tím nebylo nic...)

Existuje někdo takový? Může být skoro odkudkoli

arrow
profile_image
koiri
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nevím jestli je to úplně to, co hledáš, ale zkusila bych Helenu Máslovou (http://www.psychosomatic.cz/cz/mudr.-helena-maslo va).

Cituji koiri: http://www.psychosomatic.cz/cz/mudr.-helena- maslo va

To je dobrý tip, cena sice vysoká... Viděla jsem ji vystupovat na Měsíci v nás, byla sympatická. Z té stránky jsem pochopila, že sice pracuje s psychosomatikou, ale gynekologickou ordinaci nemá... Máš s ní zkušenosti?

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ono nemusí být přímo alternativní gynekolog, stačil by ti myslím dobrý gynekolog co není zaslepený smlouvama s výrobci hormonální antikoncepce a opravdu se bude snažit přijít na jádro problému než furt cpát prášky naslepo. Bohužel já sama jsem na takového zatím nenarazila.

arrow
profile_image
koiri
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nemám. Jsem podobně na tom jako ty, četla jsem s ní asi dva rozhovory a viděla ji v Hydeparku a přišla mi rozumná, tak jsem si hned vzpomněla. Ale taky z toho nejsem moudrá, jestli se tam máš šanci dostat i ke klasickým vyšetřením a léčbě. I když nezatracovala bych to, nevím sice jaké máš problémy, ale ono tělo je s psychikou člověka spojeno více než si připouštíme (a než by nám bylo milé). Určitě bych to být tebou zkusila (akorát ta cena :/).

Reaguji na Haniccino: Ano, máš pravdu. Opravdu nemusí být přímo "alternativní". Myslím, že jsi skvěle vystihla podstatu problému.

Reaguji na koiri: JJ, já vím, že to mám hodně psychické a zkouším se sebou takto pracovat. Ale své gynekoložce tento postup nevysvětlím... Tak mám nakonec blok k ní vůbec zajít Zkoušela jsem homeopatika, ty mi sice rozhýbaly psychiku, ale stejně jsem si musela dojít sama na to, kde je problém (myslím, že homeopatika, co jsem dostala, spíš potlačovaly to, co jsem potřebovala uvolnit, a to jsem byla u uznávané homeopatky.. myslím, že když jde o otázky sexuality, tak hodně záleží na tom, jak to má samotný homeopat a ordinuje podle svých hodnotových měřítek)

Reaguji na Astarte: tak se zkus té paní zeptat třeba přes mail, který tam má jinak bohužel pro tebe žádnou radu nemám

Reaguji na Astarte:
Zkus celostní medicínu.
http://www.institut-celostnimedicina.cz/

Reaguji na True: tihle jsou mi děsně nepříjemní (tím, jak vystupují, jak se chovají)... je pravděpodobné, že mi navrhnou makrobiotickou stravu, což je sice dobré řešení, ale dlouhodobě neudržitelné (aspoň pro mě).

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Astarte: tihle jsou mi děsně nepříjemní (tím, jak vystupují, jak se chovají)... je pravděpodobné, že mi navrhnou makrobiotickou stravu, což je sice dobré řešení, ale dlouhodobě neudržitelné (aspoň pro mě).

co je pro tebe dlouhodobě, když se to týká té makrobiotiky? já byla na makrobiotice cca půl roku a hodně mi pomohla právě po psychické stránce, navíc už jsem se ke klasickému (zažitému) způsobu stravování nevrátila, ani nehodlám vrátit...

Reaguji na Lucrezia: Dlouhodobě je pro mě v rámci let. Já byla makrobiotička 3/4 roku a dost mě to psychicky rozhodilo... Ale já nikdy nejedla vyloženě nezdravě.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Astarte: Dlouhodobě je pro mě v rámci let. Já byla makrobiotička 3/4 roku a dost mě to psychicky rozhodilo... Ale já nikdy nejedla vyloženě nezdravě.

proč rozhodilo? nebo v jakém slova smyslu - nedokážu si to představit

Reaguji na Lucrezia: trošku ot, ale když tě to zajímá... prostě pořád řešit to jídlo, nelze někam spontánně vypadnout, protože v obyčejném obchodě/restauraci nemají skoro nic, co bys jedla nebo pila, pořád vařit... (mno nejsem kuchyňský typ, přiznávám...) a toho plynoucí asociálnost. Vůbec jsem nebyla šťastná ani v pohodě, spíš neustále ve stresu (a hladová ).

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Astarte:

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené