Ahoj,

potřebuju poradit. Byla mi zjištěna alergie na rtuť a potřebuju zredukovat v puse počet amalgámových výplní (mám jich celkem 10).

Při odstraňování musí být dodržena určitá bezpečností pravidla - větraná ordinace, ochrana ústní dutiny před spolknutím malých částiček rtuti, speciální "vysavač" v puse po celou dobu odvrtání amalgánu, který pohlcuje rtuťové výpary. Bez tohoto postupu hrozí akutní otrava rtutí.

Znáte prosím nějakou ordinaci v ČR, která dodržuje tento bezpečnostní postup?

Předem díky

arrow
profile_image
Irida
od 27. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak to by měla být schopna zajistit každá ordinace, je důležité, aby asistentka držela u zubu tzv. velkou savku a odvrtávaný amalgam hned odsávala, tu velkou savku má každá ordinace(aspoń teda doufám) a možná upozornit zubařku, že máš alergii na rtuť-někde se s velkou savkou nepracuje standartně, ale v tomto případě by se mělo.

arrow
profile_image
MargeM
od 2. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Doporučila bych ti najít si ordinaci, která není pod pojišťovnou, tzn. vše si hradíš sama. Mluvím z vlastní zkušenosti. Pro dodržení bezpečnosti proti spolknutí amalganu je nejdůležitější použít kofferdam, zamezí aby se cokoliv dostalo do úst, a také zabezpečí kvalitní zpracování plomby (kompozitní výplně), protože se musí pracovat v suchém prostředí. U ,,běžného,,, zubaře se kvalitních bílých výplní, které by byly zpracované správně, a byl odstraněn veškerý kaz a vydržely, nedočkáš.

A máte někdo zkušenost s nějakou konkrétní ordinací v Praze nebo jinde v ČR (kde mají např. při zákroku i zubaři plynové masky) a je opravdu zajištěna maximální ochrana před vdechováním rtuťových výparů? Viz video na tomto linku, jak by mělo správně a bezpečně vypadat odstraňování amalgámu.

http://www.youtube.com/watch?v=TFo8LLYc504&feature =related

Zkusila bych se poptat na klinice GHC v Pze.

Cituji MargeM: U ,,běžného,,, zubaře se kvalitních bílých výplní, které by byly zpracované správně, a byl odstraněn veškerý kaz a vydržely, nedočkáš.

Tohle je dost kontroverzní názor, se kterým nemůžu souhlasit.

Cituji Gadruna: kde mají např. při zákroku i zubaři plynové masky

Pokud není lékař alergický, pak k tomu není důvod.

Reaguji na True:

právě, že je důvod, i bez jakékoliv alergie, pro jeho vlastní dobro a např. v USA, Německu, Itálii zubaři amalgám bez plynových masek neodstraňují kvůli toxicitě výparů rtuti, které se při vrtání amalgámu v extrémních koncentracích vylučují

A z toho důvodu je i právě dost zubařů, kteří amalgámové plomby odstraňovat odmítají, aby se nevystavovali riziku

Reaguji na Gadruna:
Já bych to neviděla tak černě.
Rtuť v amalgámu neškodí, protože je pevně chemicky vázaná ve výplní. Uvolňuje se pouze působením velice vysokých teplot.
Samozřejmě nepodceňuju alergii, ale když je člověk zdravý...

arrow
profile_image
adrianqa
od 29. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No jak je vidět,hypochondrie je taky docela těžká nemoc.....

Cituji MargeM: Doporučila bych ti najít si ordinaci, která není pod pojišťovnou

Prosím tě, víš něco o českém systému zdravotnictví?

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji adrianqa: No jak je vidět,hypochondrie je taky docela těžká nemoc.....

Asi tak nějak. Zrovna včera mi zubařka měnila amalgánovou plombu za bílou, obě jsme živé

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji True: Já bych to neviděla tak černě.
Rtuť v amalgámu neškodí, protože je pevně chemicky vázaná ve výplní. Uvolňuje se pouze působením velice vysokých teplot.
Samozřejmě nepodceňuju alergii, ale když je člověk zdravý...

tak, představa, že se při odvrtání plomby vylučuje prvková rtuť je zcela absurdní a naprosto mimo realitu, to je zas nějaký žblebt od eko-bio magorů, kteří nemají představu o technologiích a vidí rtuť a už jsou nastartovaní, to bude mít zhruba stejný původ jako hoax o rakovinotvornosti kyseliny citronové
nepopírám alergie, to je jiná věc, ale otrava rtutí při odvrtávání amalgámové plomby nehrozila ani před sto lety, kdy ten amalgám měl zcela jinou kvalitu

Reaguji na Kikulina:

bohužel to není jenom žblebt eko-bio magorů jak ty říkáš, nebezpečím amalgámu se zabývají i seriózní vědci a doktoři, viz tento společný referát 3 doktorů z českých fakultních nemocnic, který opravdu doporučuju přečíst, i kdyby jenom ten úvod...

http://www.chemicke-listy.cz/docs/full/2007_12_103 8-1044.pdf

Rtuť se prostě denně z výplní vypařuje a ve spoustě zemí světa musejí pacienti když si řeknou, že chtějí amalgámovou výplň vyplnit před zákrokem prohlášení, že berou na vědomí rizika spojená s amalgámem.

Osobně si myslím, že 2-3 amalgámové plomby a to co se z nich vypařuje není nic s čím by si tělo neumělo poradit, ale když už jich má někdo víc, tak je to dost problém.

Pak je právě blbé to, že když si je nechávají pacienti odstranit zubaři, kteří to berou jako běžný, bezpečný úkon a nepoužívají maximální ochranu před výpary, které se uvolňují, tak člověk během toho odstraňování zažije takovou expozici rtuti, že se pak jeho organismus z toho vzpamatovává roky (a to rozhodně nemusí mít na rtuť alergii)

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Gadruna: zredukovat v puse počet amalgámových výplní (mám jich celkem 10).

Cituji Gadruna: během toho odstraňování zažije takovou expozici rtuti, že se pak jeho organismus z toho vzpamatovává roky

Hlavně si začni šetřit,abys měla na zaplacení zubaře,abys se pak nemusela vzpamatovávat místo z otravy rtutí ze šoku z ceny.
Nevím odkud jsi,ale zubní kliniky v Praze jistě uspokojí tvé požadavky,jen jestli na to finančně budeš mít.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené