arrow
profile_image
leaaum
od 31. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Léta se léčím s migrénou a začala jsem navštěvovat tuto ambulanci, ale po 4 měsících mám pocit, že nejlepší péče je na neurologickém oddělení i co se týče možnosti léčby bolesti hlavy - migrény. Nanovo zkouším léky co jsme dříve odzkoušeli s jiným lékařem bez efektu na četnost i intezitu bolesti.Jaké máte zkušenosti.

arrow
profile_image
noranora
od 25. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já se léčím na neurologii, ale léčbu v téhle ambulanci jsem zvažovala. Chtěla jsem tam jít kvůli tomu, že mám migrény třeba 9x do měsíce. Užívám triptany, které mi sice zabírají, ale vzhledem k četnosti záchvatů jsem chtěla vyzkoušet preparát, který se bere preventivně. Ten by mi prý mohli napsat jen tam.
Mohla bys trochu popsat, co máš vyzkoušeno a jak to (ne)zabírá? Mně taky sedl až asi čtvrtý preparát. A v té ambulanci vůbec neberou ohled na to, že už jsi nějakou léčbou procházela? Dávala jsi jim třeba zprávu od lékaře? Díky za odpověď.

arrow
profile_image
leaaum
od 31. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

noranora
Ahoj, také jsem se léčila několik let na neurologii. Migrény s aurou mám stejně jako Ty asi 9 x do měsíce, pomůže mi jen Zomig a teď mám zkusit jiný triptan Relpax, plus silné bolesti hlavy nejspíše díky zádům - na které beru indometacin čípky.
Ano na první návštěvu do této ambulance jsem potřebovala zdravotní kartu, mám opatrnou lékařkou, takže jsem dostala výpis. Nejdříve se vypisují dotazníky na bolest a něco k výzkumu.
Chodím tam od května, dr. zkusila antidepresiva a Migreflus - bylo mi po tom šíleně, vydržela jsem brát jen 3 dny a bolest hlavy se mi z obyklých 3 dnů, protáhla na neskutečných 6 dní - a to jsem ležela v posteli, jako lazar. Jinak beru B-komlex retard před a během menstruace a kolem ovulace a magnezium stále dvakrát denně.
Bohužel nepociťuji žádný efekt - zatím. Ale musím se přiznat, že dr. mi nesedí ani jako člověk, takže určitě (jako všude) záleží jakou vzbudí důvěru MUDr u pacienta.
Před rokem jsem zkusila Topamax (jsou i jiné, ale tento byl pro mě nejšetrnější), je to antiepileptikum. Pro spousty vedejších účinků byl vysazen, ale snížilo mi to počet migrén minimálně o polovinu a hlavně se snížila intenzita bolesti. Asi do půl roku se vše vrátilo do zajetých kolejí. Teď jsem preventivní léčbu chtěla zopakovat a bohužel dr z ambulance bolesti mi bylo sděleno, že to může jen neurolog.

Prosím Tě a jakou prevenci máš na mysli?
-

Cituji noranora: ale vzhledem k četnosti záchvatů jsem chtěla vyzkoušet preparát, který se bere preventivně. Ten by mi prý mohli napsat jen tam.

arrow
profile_image
noranora
od 25. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem právě jako prevenci myslela Topamax. Ten prý dokáže při pravidelném užívání snížit počet záchvatů. A mně ho naopak nechtěl předepsat neurolog, to je teda zmatek !
Jinak mě překvapuje, že na tobě zkoušejí Migraeflux, který se dá koupit bez receptu a je to prachobyčejný paracetamol + je tam něco něco proti zvracení. Můj neurolog tvrdí, že je to hrozně nešetrné a že pokud se ty migrény opakují, že by měl člověk brát speciální léky (triptany).
Zomig ani Relpax konkrétně mně nezabraly, ale dobře na mě působí Sumigra nebo Imigran (složení je totožné, jenom se liší výrobce a každý má jiný název).
Jinak jako dostupnou a neškodnou prevenci doporučuju Flavomigran. Je to výtažek z kopretiny, ale je to vyráběno jinak než všechny ostatní podobné preparáty, které jsou podle mě nanic. Bere se každý den, ale trvá tak dva týdny, než pocítíš účinek. Pprodává se normálně v lékárnách, stojí okolo 120 korun/ 15 tablet.Jediný problém je v tom, že to vyrábí kanadská Barny´s a někdy jsou problémy s dodávkami, takže radši kupuju trochu do zásoby. Zkus ho, snad ti pomůže. Záchvatů je míň a není to taková hrůza.
Na migrénu je tady zvláštní téma, a tak doufám, že nám tohle admin nezruší, protože jsem teď víc psala o migréně než o ambulanci pro léčbu bolesti.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené