Holky, kdo má za sebou prijímačky A-A v Praze na Karlovce, napište mi, co se ptali v ústním kole atd..všechny možné infromace.

Děkuju

Reaguji na Marcipán:
Ahoj,
už si to přesně nepamatuju, je to tak čtyři roky zpět, ale měla jsem štěstí na "komisi". Vždy tam byli dva u stolečku a stolků bylo více, aby se stihlo "odpohovorovat". Jeden se ptal, druhý zapisoval poznatky asi jak z gramatiky, tak výslovnosti. A mně se teda ptal celkem příjemně.. Jednak na věci ze seznamu četby, co a proč jsem četla, co se mi na čem líbilo.. Potom odkud jsem, jak se mi líbí Praha, proč bych chtěla dělat tuhle školu.. Nijak to nepitval, byl milý a najonec mi s úsměvem oznámil, že věří, že se bez problémů dostanu. Ale asi záleželo na "komisi", někdo si pak sěžoval, že z něj tahali i politické názory na EU apod., a že to nemuselo být jenom tak lážoplážo povídání.. Na mě byli vážně moc milí nijak mě to nevystresovalo, tedy až na tichého zapisujícího.
Každopádně držím palce!

Reaguji na NoTears:

Můžu se zeptat, na jaké úrovni byla Tvá AJ? Já jsem na pomaturitní AJ, budu si dělat CAE (tím netvrdím, že je zvládnu na nejlepší výsledek).
Snažím se hodně připravovat, pilovat gramatiku, čtu doporučenou literaturu atd.. moc bych se tam chtěla dostat, a z cca 400 berou 100 což je není nejhorší..

Reaguji na Marcipán:
No popravdě já to tam tehdá šla víceméně jen zkusit už na ten test s tím, že nemám šance. Ani jsem nečekala, že bych se dostala k pohovoru. Měla jsem FCE někdy ze třeťáku na gymplu a zas extra sláva to prostě taky nebyla. Navíc teda gramatice jsem se na to nevěnovala vůbec, jen spíš ta literatura, protože to je můj koníček, takže jsem měla docela velký seznam a pár dní předem jsem si tak zapřemýšlela, na co by se mohli zeptat a zkusila si představit trochu rozumné odpovědi, abych nebyla za úplně tupou. Prostě mi to neudělatelné nepřišlo, když vzali i mě.
Ale zase je pravda, že nás se tam tehdy hlásilo snad 600 a brali 60, přičemž hodně lidí bylo docela zoufalých, že to už zkouší poněkolikáté.. Tak nevím, mně to tak nemožné nepřišlo. Ostatně stačilo i málo bodů na prolezení, protože vím, že snad ze 100 bodů brali už od 70. A většina nás přijatých taky něco kolem té 70 měla, pár exotů samozřejmě i mnohem víc. Jenom si nevybavuji, kolik vlastně maximálně za ten pohovor bylo. Přičítalo se to pak k výsledku toho testu snad.. To si ale vážně nejsem už jistá a navíc se to mohlo změnit.
Ale ty počty co píšeš vypadají docela dost příznivě! To určitě zvládneš!
A jenom trošku můj niterní pocit z fildy- hrajou na rozmanitost a zvláštnost studentů, nebo mi to alespoň přišlo, že vlastně chtějí od Tebe přesvědčit, že jsi výjimečná a něčím pro ně zajímavá, že se bez Tebe vlastně neobejdou.

Doporučila by jsi mi knížku/knížky na přípravu na kulturní a literální část?

Reaguji na Marcipán:
Tak to Ti nevím, vy máte nějak rozčleněnou tu literaturu?
Já mám pocit, že nám to tehdy nikdo nijak nespecifikoval, jen tam byla zmínka o nějakým seznamu literatury, takže jsem si ani nebyla jistá, co všechno a jak sepsat.. Nakonec jsem sepsala snad všechno, co jsem četla v angličtině a samozřejmě dala na začátek Shakespeara, Austenovou apod.. a naopak zas hóódně dozadu klidně i Harry Pottera. Ono to pak u toho stolku v rychlosti prolítl, poptal se mě snad na Hamleta hned z první strany, něco jako co že je hlavní myšlenka díla dle mého názoru, nechal mě to rozvést a víc to nepitval.. spíš obecně pak řešil, že mám hodně knih, tak že asi jsem vášnivý čtenář a vedlo nás to ke koníčkům apod..

Baví Tě studium? Je to náročné ? (asi hodně času zabere čtení,hm?) Je možnost si na fildě studovat ještě jeden jazyk? Tím nemyslím jako obor, ale jako pro sebe "pro radost" a pak eventuelně se na něj přihlásit jako na obor...

Já tam nakonec neskončila.. Nějak mě vyděsily počáteční problémy se skládáním rozvrhu, který se jim kryl a všichni nás posílali od ústavu k ústavu.. Navíc to pro mě bylo obtížný tím, jak jsem byla v prváku nerozkoukaná a neznala ten systém VŠ. Dvě školy najednou jsem prostě nebyla schopná dát, zvlášť, když na tý fildě to bylo lehce zmatený.. V tomhle jsou zase práva ještě zlatý.
Myslím, že u anglistiky šlo normálně jak jednooborové, tak i dvouoborové studium druhého jazyka. Jen nevím, jestli se to neřešilo už při přihlášce..? A nějak si nevybavuji, že by vyloženě v nějakém tom seznamu povinných-doporučených předmětů pro Bc studium jazyk byl, ale hádám, že když si to člověk zapíše v informačním systému a navíc je to v rámci fakulty..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené