Chtěla bych se vás zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s antidepresivem Prozac. Jedná se asi o velice kontroverzní lék, o kterém i byla napsaná knížka URL. Naopak třeba na youtube je spousta videí, kde si lidé prozac nemohou vynachválit. Mě sama lékařka tvrdila, že s lékem má dobou zkušenost, ale já po třech dnech braní ho musela vysadit pro závratě, zpomalené vnímání, dunění v hlavě, nevolnost a snad ještě horší deprese. Nevím, třeba by se to během týdne dalo do normálu. Předtím jsem užívala několik let Zoloft a takové stavy se mi nikdy neobjevily. Budu vděčná za každou vaši zkušenost.

arrow
profile_image
Bedla
od 8. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když jsi začínala brát Zoloft, nejspíš jsi měla vedlejší účinky taky, jen si to nepamatuješ nebo možná byly slabší. To dělají všechna antidepresiva. Za nějakou dobu by to přešlo.

Já nevím. Dneska k ránu jsem se probudila a trhala sebou, cítila jsem neklid a bolest nohou a chtělo se mi brečet. Jsem z toho všeho nějaká zmatená.

arrow
profile_image
aisha
od 15. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mně taky nedělal dobře - zkoušela jsem ho kdysi brát, ale stejně jako ty jsem ho po pár dnech vysadila. Hodně vychvalovaný, ale u mně se minul účinkem.

arrow
profile_image
orangeflower
od 4. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nj, ale u Prozacu nastupuje účinok až tak za 2-4 týždne, prvé dva týždne brania sú najhoršie, tam sú práve časté NÚ ako závrate, zvracanie, bolesť brucha a zhoršenie depresie atď atď, ale aj to je veľmi individuálne. Každopádne treba to vydržať, resp. niekedy lekári na to preklenovacie obdobie k tomu ešte napíšu benzodiazepin a ak sa ani po 4-och týždňoch stav neznormalizuje tak to nejako riešiť.
Ja nie som prílišná zástankyňa podľa mňa nadmerného užívania antidepresív, ale keď je to potrebné a niekto s tým začne, tak by mal byť poučený o tom ako AD účinkujú a čo môže čakať hlavne na začiatku liečby, aby nedochádzalo k svojvoľným vysadeniam...

Já nevím, jestli bych to vydržela mít třeba dva týdny tyhle stavy, je to strašný, zítra asi radši zavolám své lékařce a poradím se s ní, každopádně teĎ čím dál víc uvažuju o tom, zda antidepresiva mají spíš víc účinků kladných či záporných a zda je i nadále brát. A po přečtení té knihy, kterou napsal člověk, který se pohyboval ve farmaceutické společnosti, která Prozac vyrábí, jsem zjistila, že ne asi vše je tak jak vypadá. A tohle jsou teda taky hrozný výpovědi.URL

arrow
profile_image
avatarice
od 27. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Tivoli.
Knizku jsem ted docetla...a divim se ze se chces radit s lekarkou kdyz vis jak ten byznys funguje. Na Prozac se vykasli...ta statistika o sebevrazdach je alarmujici..
Rika se ze zdravi si clovek za penize nekoupi ale paradoxne si muze koupit SMRT za par kacek...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené