arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj,
ráda bych se vás zeptala jestli jste někdo nebyl v NL jako au pair případně tam nepracujete?
Našla jsem si sama rodinu, ale vůbec netuším jak to mám udělat s pojištěním. Na stránkách VZP jsem si našla, že si zdravotní buď odhlásím nebo zůstane, ale záleží jestli je au pair považovaná za zaměstnání či nikoli.Rodina mi nabídla, že mi nějaké zaplatí. Se sociálním je to asi jasné to si odhlásím. Jěště dodám, že studuji, ale v září skončím.
Díky moc

arrow
profile_image
cokoladovasusenka
od 24. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já teda nejsem u VZP, ale ministerstva vnitra...ale ono je to stejný...pojištění tady si odhlásíš...a jak se vrátíš, tak ho potom doplatíš za ty měsíce...bez sankcí, penále Pouze kdyby ti oni platili pojištění tam, tak pak doneseš na pobočku v česku papíry od toho pojištění a platit nemusíš... Tuším to ale je tak, že musíš platit to pojištění jakoby nizozemsku, od soukromých pojišťoven jen pokud ta země systém se zdravotním pojištěním nemá povinně jako čr.
Aspoň takhle mi to vysvětlovala paní na přepážce...Taky holt každej rok platím jak blázen...žiju v zahraničí a využívám tady soukromé nemocnice, takže si všechno platím sama...bohužel pak pokaždé jak přijedu do česka, musím ty odhlášené měsíce jít doplatit... je to fakt nesmyslná logika

arrow
profile_image
Lara21
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Nahla:
A jedeš tam "legálně", že za tebe bude rodina platit daně nebo na černo? Já to právě teď taky řeším s tím pojištěním a na pojišťovně mi řekli, že je pokud jedu legálně, nebudu doplácet nic, pokud na černo, musím platit za ty měsíce, co nebudu v čr, protože je to, jako kdybych byla na dovolené nebo něco v tom smyslu.

arrow
profile_image
Paci256
od 17. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Záleží taky na tom, jak dlouho tam budeš. Pokud tam strávíš celý rok, tak se můžeš v čr odhlásit a nemusíš nic doplácet! Akorát musíš na pojištovně doložit, že jsi byla v NL pojištěna.
O aupair v Holandsku: http://www.aupair-village.com/cz/aupair/chces-se-s tat-au-pair/aupair-kde/au-pair-nizozemsko

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené