Reaguji na VerSip:

vždyť nemáš zač, je to normální, je sice nepříjemný když někomu psi vadí (jako třeba ti alergici, to chápu) ale upřímně - i kdybys byla sebetolerantnější, nemůžeš se úplně omezit a cestování se zvířaty je normální. stejně jako s dětmi (na které jsem po svém dojíždění už taky alergická - hlavně na ty uřvané, a musela jsem to zvládnout)

arrow
profile_image
VerSip
od 9. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na panda08: Ona je kliďas, třeba když jedem metrem, tak těch 35 minut prostě jen leží a jednou mi dokonce i usnula a musela jsem jí budit A jak byla rozespalá, tak se postavila a zase spadla, no zase jsme se předvedli no Hračku vezmem určitě.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na PoisonIvy:
přesně tak,moc nerozumím tomu ,jak pejskař může říct,že by ho to skoro "obtěžovalo".Reaguji na Tiakia: psa máš taky,ne?Tak je těžké pochopit,že někdy je třeba použít místo auta autobus?
Sama jsem taky alergik a vždy cestu přežiju,pokud je pes vychovaný a majitel psa nenechá dělat v autobuse bengál,tak nevidím problém.

Cituji Tiakia: Tak přesně pro tuhle bezohlednost lidí je nutnost mít od 18ti let vlastní auto. neb lidi jsou fakt neskutečný

Co je v tom za bezohlednost?Taky bych měla strach víc z toho,aby pes nekníkal a nevrtěl se moc,právě kvůli tomu,abych neobtěžovala spolucestující.

Cituji PoisonIvy: právo na svobodu máš i ty s hafanem

Cituji panda08: Negativních reakcí se bát nemusíš, v životě jsem to nezažila. Nopak by si najednou se mnou všichni povídali, šišlají na něj a bez dovolení hladí.

Tak vždy se někde najde rýpal,ale taky se mě to naštěstí nikdy nestalo,spíš opak,jak píšeš.
Chápu,že ne všichni jsou milovníci psů,ale troška tolerance a jde to.

arrow
profile_image
Jenn22
od 2. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To jak to pes zvládne ti neřekne nikdo. Každý pes je jiný. Takže to musíš vědět ty , jak snáší různé situace. Ale hodinka cesty není moc já jela sice autem , ale jela jsem z Prahy do Ostravy s Německou dogou na zadním sedadle to byla teprv sranda Štastnou cestu

arrow
profile_image
Zouzel
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Tiakia: Tak přesně pro tuhle bezohlednost lidí je nutnost mít od 18ti let vlastní auto. neb lidi jsou fakt neskutečný.

Jaká bezohlednost? Neřeknu, kdyby dopravce psi v autobuse zakázal a zakladatelka se tam s ním stejně procpala a pes celou dobu třeba štěkal a obtěžoval cestující okolo... zakladatelka si ale pro něj koupila jízdenku a dokonce řeší, jak co nejméně ostatní cestující obtěžovat, tohle je spíš bezohlednost od tebe.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Zouzel: tohle je spíš bezohlednost od tebe.

Uklidni se,já MHD a jinou veřejnou dopravou nejezdím,takže ať si vozí v buse třeba slony,je mi to jedno holt dopravce povolil a pro alergiky je to peklo.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: pro alergiky je to peklo.

To je přehnané,jsem alergik a psa mám,vadí mě hodně věcí a zvířat a žiju a to mám i silné astma,to by alergik musel být pak izolován doma,jelikož třeba pyl je všude a stejně chodíš ven,jsou léky a nevidím důvod,aby to někdo nevydržel.
Daleko víc by mě dusil silný parfém,než pes,který bude s náma cestovat.

arrow
profile_image
Zouzel
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Tiakia: Uklidni se,já MHD a jinou veřejnou dopravou nejezdím,takže ať si vozí v buse třeba slony,je mi to jedno holt dopravce povolil a pro alergiky je to peklo.

Já jsem v klidu, jenom mi tvůj názor připadá neskutečně hloupý, tak jsem reagovala. Když MHD nejezdíš a je ti to jedno, tak nechápu, proč se tu tak rozčiluješ

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: moc to řešíš...

Cituji panda08: Když jsou alergičtí a natolik jim to vadí, ať si koupí oni auto, že.

Proto mám auto a je mi jedno,však píšu,ať si lidi vozí co chtějí,ať v buse smrdí co chce,já s ním nejezdím neboť slova,zaplatila a má nárok platí i obráceně a cestující má nárok na klidnou cestu což už jaksi dávno neplatí.A kdo je slušná socka ať si v tom buse užije těch bezohledných socek.

arrow
profile_image
blackwolf
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj,
trasu praha - liberec a zpět jsme se najezdili hodněkrát... zkus se na internetu podívat na stránkách dopravního podniku města liberec, jakým jedete spojem - střídají se tam busy, kde je jakoby prostor pro vozíčkáře a pak busy, kde jsou narvané sedačky všude. tenhle dopravní podnik bere dokonce i dva psy svou různých majitelů (to jinde nebývá), ale prostor, který je značený jako pro psy je ve skutečnosti prostor, kde jsou schůdky k prostředním dveřím, tzn. žádná volná plocha a pes pokud se ti nenarve pod sedadlo k nohám musí ležet v uličce. Pokud ovšem pojedeš spojem, kde je prostor pro invalidní vozík (a většinou žádný ale nejede), řidič ti zpravidla sám doporučí sednout si dozadu, kde je volná plocha. Jenže to předpokládá poloprázdný spoj, kde nejsou rozebraná všechna místa na místenky (pak asi jedině zkusit poprosit o výměnu místa cestující).. při tvoření fronty si sice stoupni klidně dopředu, ať slyšíš vyvolávání místenek ale řidiče upozorni, že máš psa a nastupovat budeš, až budou všichni nastoupení. pes v uličce se blbě přeskakuje! pozor, nedrž se pořád ve frontě vzadu jen proto, že máš psa, jednou jsem takto přeslechla že už končí nastupování místenek a řidič moje místo někomu prodal a ani přes velkou scénu už mě do autobusu nepustil a já si musela jít koupit nejbližší možný spoj, peníze mi propadly.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: A kdo je slušná socka ať si v tom buse užije těch bezohledných socek.

No,tomu říkám inteligentní názor

Cituji Tiakia: je mi jedno,však píšu,ať si lidi vozí co chtějí,

No,pokud jsem četla,tak by Ti to jedno nebylo,pokud bys musela jet MHD,proto ty reakce zde.

arrow
profile_image
Belen
od 14. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cestování se psem je úplně normální, mně je akorát líto těch psů. Mám retrievera a taky jsem s ním jela autobusem půl hoďky tam a zpět 2x, ale byl ještě malý, teď bych ho do autobusu nedostala ani náhodou, tak jezdíme autem.
Reaguji na Tiakia:
Podle mě je bezohlednost, když člověk smrdí (ať cigaretama nebo potem, či jak bezdomovec), nebo je moc tlustý a sedí přes dvě sedadla, řvoucí dítě a ječící matka, opilci apod. Pes je oproti nim zlatej.
Já jsem velmi silný alergik a když mi něco vadí, tak si zkrátka přesednu. Alergici nejsou bohové, ale lidi, takže není třeba jim věnovat takovou pozornost. Když vidím malý děcko, tak si taky sedám na druhou stranu autobusu.

arrow
profile_image
Belen
od 14. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Tiakia:
Mimo to mě napadlo, jak to mají řešit postižení lidé s vodícím psem??

arrow
profile_image
VerSip
od 9. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na blackwolf: Koukám, že u toho našeho spoje je nakreslen vozíček, takže to asi bude ten typ s tou volnou plochou. Uvidím, myslím že moc lidí nepojede.. každopádně díky za informaci, pomohla jsi mi

arrow
profile_image
blackwolf
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jinak nevím, proč by cestování busem se psem mělo závánět hned bezohledností, Přepravce psa povoluje! Jsou přepravci, co psy nepovolují, např. Student Agency, takže kdo má silnou averzi, příp. silnou alergii, může zvolit přepravce jiného, jehož podmínky mu vyhovují. To je snad logické. Pokud za psa normálně platím, cestuju se psem čistým, nesmrdícím a vychovaným, který se ani nehne, i kdyby mu na ocas šlápli, tak sebou maximálně lehce cukne, nevidím v tom problém. Ohleduplnost je samozřejmostí! Pokaždé se spolusedících ptám, zd ajim pes nevadí, že bych si kdyžtak vyměnila místo. Pokud se o ně pes opře, otře apod. přestože se snažím uhlídat, aby se jich vůbec nijak nedotkl, tak se omlouvám a znovu se ujišťuju, zda jim pes nevadí. A tak pořád dokola. Pokud by mi někdo řekl, že vadí, najdu si místo jinde. Pokud by měl jet silný alergik, je to taky věcí domluvy přeci.. Proč prostě nemůžou být všichni maximálně ohleduplní?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené