arrow
profile_image
luckylucky
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Všem, předem se chci vyhnout hádkám a rad typu neudělala jsi na poprvé nepatříš na silnici.
Dnes jsem na podruhé neudělala ridičský průkaz a nejsem smutná ani naštvaná, ale spíš zmatená.
Když jsme začla dělat autoškolu a blížili se první zkoušky, má instruktorka mi vyloženě řekla, že to neudělám a nemác cenu tam chodit, nevadilo mi to, do dalšího termínu zbývalo 14 dní a já si mezitím zaplatila 3 kondiční jízdy navíc. Na další termín mi opět řekla, že na to furt nemám a ať počkám na další termín, že se potřebuji vyjezdit.
Termín byl za měsíc, takže jsme si zaplatila dalších zhruba 6 jízd navíc.
V den zkoušek jsem sedla za volant, byla zima a sníh, jela jsem v obytné zoně, takže max 20 a sníh na cestě. Z ničeho nic, při odbočování vlevo, mi instruktorka sáhla na volant. Nechápala jsem proč, ano byl tam sníh, ale jela jsem strašně pomalu a žádné zaparkované auto jsem neohrožovala. Myslela jsem, že je to v pohodě, komisař nic neříkal, každopádně zkoušky trvaly 2min a byl konec. Zásah instruktora. Byla jsem naštvaná, protože nebyl důvod aby to udělala. Jela jsem jen 2 min a konec. Když jsme se jí ptala proč při dalších kondičních jízdách už si to ani nepamatovala.
Druhý termín následoval za další měsíc. Předem řikám, že mi bylo řečeno že jiný termín není, ale postupně jsem se dozvídala, že běhěm měsíce proběhly další 2 termíny od isntrukrorky o kterých mi neřekla.
Zaplatila jsem si do dalšího termínu opět 6 jízd. Nastal další den zkoušek a já jela. Žádná chyba se nestala jela jsem dobře. Přišlo na parkování a to se nepovedla a parkovala jsem na 3krát. Nemám problém parkovat ze své pravé strany odkud jedu doleva, ale na tu samou pravou kde si musim najet do protisměru mi to problém dělá. Takže mi to nedal, což jsem naprosto chápala. 3krát jsem vycouvala a zase si najela špatně. Měla jsme tam spíš zacouvat.
Ale po mě jel kluk. Hodnej,znám ho . Držela jsem mu palce. Ale přišlo mi že jede strašně. V jednosměrce se držel na pravé straně, že to vypadalo, že všem zaparkovaným autům vpravo urve zrdcátka. Na mostě kde je maximum 70 jel jen 30 (kdyby aspoň 50), řadil jen na dvojku. Když sjížděl z mostu, byl tak moc napravo že jsem počítala s tím, že ji tak na 90 % odře auto o ty plechy. I komisař se vyklonil z okénka koukal jak je blízko. No ta jízda byla nemotorná a strašně pomalá.
Jeho verdikt byl, že udělal. Jeho jízda neměla chyby, ale jel jak 6 hodinu v autoškole.
Pogratulovala jsme mu a on že se diví že to má, že mu přijde že jsem jela na 100% líp než on a že jel tak strašně pomalu že si řikal že mu to nedá.
Samozřejmě mu to přeju i když řiká že řízení nesnáší a je zmatkář a že si to dělá jen kvůli práci.
Já jsem naprosto chápala že za to parkování mi to nedá, ale ten kluk jel hrozně i když zaparkoval a upřímně radši pojedu dobře a budu si 10 min parkovat než jet takhle a zaparkovat hned.
Tím jsem chtěla říct, že chápu proč to nemám já, ale moc nechápu jak jemu to mohl dát když paní před náma to nedal,protože jela moc vpravo.

arrow
profile_image
luckylucky
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

PReaguji na luckylucky:
Předem se strašně omlouvám za pravopis, hlavně v tom nadpisu! Nevim jak to opravit.

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

5

Ahoj, jsou dvě možnosti, jak se věci mají. Buď jsi jela špatně a vážně si řidičák ještě nezasloužíš, nebo si na tebe instruktor zasedl. Bohužel každý učitel má svoje oblíbence, takže mám pocit, že ty mezi ně nepatříš?
Autoškolu jsem si dělala před 12 lety, takže vůbec nevím, jak to funguje, ale není nějaká možnost, že bys jela s nějakým jiným instruktorem? I když je tedy divné, že ani komisař by ji nepřesvědčoval, že ti to dají, protože hlavní slovo má stejně on. Třebas dělala daleko víc chyb než sis myslela, nemůžu samozřejmě objektivně posoudit, když jsem tu cestu neabsolvovala taky. Já jsem taky učitelka a vím, že se studenti kolikrát hádají, proč dostali tu a tu známku, když to měli dobře, ale když postupně začneme rozebírat test a jednotlivé chyby, tak nakonec většinou sami uznají, že si to zasloužili.
Já osobně jsem měla s řízením problémy už během lekcí, navíc můj instruktor na mě furt sahal a byl šíleně dotěrný, takže jsem byla z každý hodiny úplně v nervech. Když jsem se dozvěděla, že můj komisař je sice pes, ale má slabost pro modrooké blondýnky, tak jsem si už plácala po ramenou, protože to jsem přesně byla já. Jela jsem v den zkoušky naprosto katastrofálně, ale zkoušku jsme z cca 10 lidí udělaly jen já a moje kámoška. Taky modrooká blondýnka. Takže jasná nadržovačka. Tím chci říct, že to prostě není někdy fér.
Zkusila bych se teda optat na možnost jízdy s jiným instruktorem a vidělo by se.

arrow
profile_image
luckylucky
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na VeronikaEma:
Na jízdách jsem měla jiného komisaře, toho posledního prý před měsícem vyhodili i když tam furt je, tak nejezdí. Když se mě zeptal proč mi to minule nedal tak jsem mu řekla, že jsem měla jiného pána. A učitelka odpověděla: No problém jak ta co jela teď. Já se na ní podívala a řekla jsem si co to kecá? Já přece nebyla blízko zaparkovaných aut. Jela jsem po sněhu.
Naprosto tě chápu a proto nechci vypadat, že tady házím špínu na učitele. To vůbec! Opravdu jsem potřebovala ještě pár jízd po skončení kurzu.

arrow
profile_image
luckylucky
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ale ten klučina jel opravdu strašně a to že jedeš strašně pomalu na určitých místech neni záruka že jedeš bezpečně. A neřadit? Jezdit všude jen na dvojku ať řve auto jak řve? Ač jsem psala, že mě to nemrzí tak trošku jo a to taky hlavně vůči ostatním co si řidičák dělají. Když mě po jízdách vozí lidi ,co mají jízdy po mě a vozou mě domů, tak jezdí skvělě, ale nedali to třeba kvůli tomu, že jim komisař řekl že prý jde cítit že jsou nejistý nebo že dlouho čekali na kruhovém objezdu (což ten klučina taky a jetě mu řekl na co čeká že měl dávno jet).
A pak mě štvou výroky lidí co říkej: ty jsi to dala na počtvrté? Tak si hned představují šílené scénáře, jak div nejezdíte v protisměru a na chodníku.

arrow
profile_image
luckylucky
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano udělala jsem chybu a jsem si vědoma proč mi to nedal, ale ten kluk co mi řekl ,že mu před bytem stojí multivan a bude vozit děti , tak to ne. A za tím si stojím.

arrow
profile_image
luckylucky
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na VeronikaEma:
Jinak instruktor nemá žádné slovo, jen komisař.

arrow
profile_image
amandda
od 19. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sice má slovo komisař, ale v okamžiku když ti tvůj instruktor sáhne na volant tak končí jízda, a nedají ti to přijde mi to, že paní instruktorka tě pěkně sosá finančně tolik jízd si platit mi přijde jako kravina...možná bych změnila tu instruktorku já nevím, že ti ani neoduvodnila proč ti sáhla na volant to nechápu

arrow
Neprodává v Bazaru

18

Hele,ať je to, jak je to,mě ti přijde,že to jsou nějaký nekalý praktiky od tý autoškoly.Že to nedávaj schválně,abyste si platili extra jízdy navíc a za to maj prachy.Zrovna nedávno byla v TV nějaká autoškola nevim odkud,že to zase dávali všem za úplatu a velice se to prošetřovalo.Takže tohle,co popisuješ,mi přijde jako druhý extrém.Já bych si na ně stěžovala a nechala je prověřit.To,jak ty řídíš je druhá věc,ale aby si skoro všichni museli platit X jízd navíc,to není normální.Mi neříkej,že tam nikdo nemá rodiče s autem a ty ho necvičí,jak tomu bylo u nás ve třídě ,a ti všichni řídili skvěle a autoškolu dali hned na poprvý.

arrow
profile_image
market.brousilova
od 14. 6. 2019
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zkusila bych změnit instruktorku, nebo tak něco. myslím že to vyřeší probém.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené