arrow
profile_image
mademoisellle
od 13. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Začínám s bakalářskou prací. Nevím, jak na Vaší škole, ale u nás nám nikdo žádné pořádné informace "jak začít" nedá. Všichni chtějí hned osnovu práce, úkoly práce a cíl práce. Téma mám zvolené od prváku (Úřady práce, jejich historie a rozvoj, rekvalifikace....), ale ještě jsem s tím nezačala a teď po mně chce vedoucí práce tohle všechno. Tak bych se chtěla zeptat, jak začít?

Cituji mademoisellle: a teď po mně chce vedoucí práce tohle všechno. Tak bych se chtěla zeptat, jak začít?

Tak se zeptej ho ne?

arrow
profile_image
Markiss
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Na většině škol žádné informace o tom, jak psát BP nedostaneš. Existují pouze pravidla pro psaní BP, kde máš jaké pužít písmo, velikost, nadpisy, seznam literatury, jak citovat atd, ale o tom jak napsat BP nic nenajdeš. Já bych radila se začíst do literatury a tím vznikneš do téhle problematiky a pak to půjde líp. Takhle jsem to dělala já v mé bakalářce a tento rok při psaní diplomky to bude to stejný.

arrow
profile_image
Battlefield
od 21. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Budeš se muset někoho poptat sama a nečekat, že ti s tím někdo poradí sám od sebe. Jinak nám byla doporučena knížka od Umberta Eca-Jak napsat diplomovou práci...takže by mohla nejspíš v psaní pomoct

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak já momentálně čtu mraky literatury (nebo bych aspoň četla, kdybych líně nebyla nalepená k internetu ), píšu si z toho poznámky a na základě načteného sestavuju osnovu. Ale záleží, jakou formou budeš bakalářku psát - jinak je to při nějakým terénním výzkumu, jinak při komparativní metodě...

arrow
profile_image
Boubinda
od 15. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkus se podívat do jiných bakalářek u vás v knihovně, ať chytneš inspiraci. Napůjčuj si literaturu k tématu, ale použij jen to co se ti do BP opravdu hodí. Rozmysli si co dát do každé kapitoly atd atd. Já teď začla psát diplomku, začít byl děs, ale teď už sem se celkem rozjela, zatim mam teda první kapitolu, ale dá se to...
Jinak stejné téma máš i tady:
https://www.omlazeni.cz/bakalarska-prace-jak-67-651 71-0.html

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nám taky nikdo nic neřekl, sice jsem psala diplomku, ale podstata je stejná. Na stránkách školy jsem si našla jakým písmem, stylem psát, ve Wordu "nalajnovala" okraje, nastavila odrážky, odstavce atd. a druhý krok byl směr školní knihovna. Tam jsem si našla diplomky s podobným tématem, podívala se co a jak (třeba poděkování na začátku pro mě byla novinka Vypsala nějakou kostru, koukla čím začít, jak vypadají citace, jak se umísťují fotky, tabulky, jak se popisují atd. No a třetí krok už byly výpisky z knih a moje přidaná hodnota A diplomku jsem měla za jedna, včetně obhajoby.

A tos nikdy nepsala na škole nějakou seminárku? Co studuješ za školu? Já taky zrovna píšu bakalářku, ale nemám žádný problém, protože jsem psala už pár větších seminárek.

Najdi si zdroje, nastahuj si bakalářky a diplomky s podobným tématem, načti si zdroje, hledej, co se ti hodí k tématu, psaní pak půjde samo.

arrow
profile_image
mademoisellle
od 13. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na bucinek07:
U nás nám k tomu nikdo nic neřekne, prý to máme vědět, ale nikde žádné info nejsou

arrow
profile_image
mademoisellle
od 13. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ani mi tolik nejde o to, jak začít psát, ale jak mám napsat cíl? osnovu? když jsem ještě nezačala s prací? U nás se vedoucí práce o nic nezajímají, všechno už chtějí mít připravené, když je žádáme o vedení práce a to nám právě nikdo neřekl. Na jiných fakultách mají daná témata, která si studenti pouze vyberou a pracujou na nich.

Cituji mademoisellle: U nás se vedoucí práce o nic nezajímají, všechno už chtějí mít připravené, když je žádáme o vedení práce a to nám právě nikdo neřekl.

to u nás bylo taky, vlastně jsme napsali jen asi 5 bodů, jak bude práce členěná... taky mě štvalo, že jsem vlastně ještě přesně nevěděla, o čem kolik materiálů seženu a jak moc se mi to podaří dát dohromady. Navíc jsme museli mít i literaturu... Asi 5 knížek....což jsem taky nechápala.. když člověk ještě nepíše a už má napsat literaturu. Ale nenaděláš nic.

Všude je to bídné, co se bakalářek a diplomek týče (nebo alespoň co tak slyším od kamarádů). Nakonec ale to ale všichni nějak naťukají. Tak ať se to podaří

Cituji mademoisellle: U nás nám k tomu nikdo nic neřekne, prý to máme vědět, ale nikde žádné info nejsou

Opakuji, tak jdi za vedoucím práce a zeptej se, od toho by měl být.

arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ha, tak teď jsi uhodila hřebík na hlavičku, protože jsem uvažovala nad založením podobného tématu já sice píšu diplomku, ale taky vůbec nevím, jak to mám uchopit. Knížkek mám napůjčovaných habaděj, ale ve všech je vlastně úplně to samé jen popsané jinými slovy a něco je někde víc propracované. Mám zatím napsané solidní 3 stránky a dál se v tom topím, protože mám tak široké téma, že se bojím, abych nepřesáhla těch 120 tis. znaků :-/ Jinak mám opravdu velmi fekální téma, takže nic příjemného. Dneska jsem to měla zase psát a samozřejmě nedělám nic, jen čučím do počítače (a stránky, na kterých surfuji se opravdu ani z dálky netýkají DP ), večer jdu ven s kamarádkou, takže zítřek taky bude promarněný a takhle to je furt Jinak taky asi záleží, jakou máš školu a téma. Jestli je to spíš praktické nebo teoretické atd. Já jsem osnovu udělala tak, že jsem se podívala do knížek, co tam jsou za kapitoly a tak nějak jsem si to podle toho zesumírovala no a stejně to bude nakonec šílený patvar - koláž složená z přímých a nepřímých citací. Vůbec netuším, co vlastního bych tam měla psát, když je to všechno striktně dané zákonem.

Cituji panda08: ideálně vyhledávač odborných článků takhle

Záleží, co studuješ. Pro přírodovědné obory je třeba web of science, pubmed apod.

Cituji panda08: nebo jste ten překlad braly s rezervou?

No tady zas záleží, kde studuješ Na UP to u nás jaksi nejde s rezervou Jinak já studovala už střední všechno v aj, takže pro mě překlad článku docela problém není. Ale co se dívám na spolužáky, tak si většinou překládaj více méně slovo od slova.

arrow
profile_image
Boubinda
od 15. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: vyhledávač odborných článků

Já si články vyhledávam na Google scholar http://scholar.google.cz/ , nepoužívej vůbec klasický google ale rovnou tenhle, obsahuje kvalitní články.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené