arrow
profile_image
kellys
od 26. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Narazila jsem na stránky Bankerat.cz - je to stránka, která spojuje lidi, kteří si chtějí půjčit, s investory (lidmi, kteří chtějí zhodnotit své úspory a poskytnou někomu půjčku). Díky tomu, že se vynechá banka jako prostředník, je pak půjčka pro obě strany výhodnější... Nerada bych se spálila, tak se chci zeptat, jestli s Bankerat máte někdo zkušenost.

arrow
profile_image
annemarie
od 5. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zběžně jsem na to mrkla, myšlenka je to zajímavá, ale bacha na tu smlouvu. V případě, že se dostaneš do prodlení, je tam celkem vysoká smluvní pokuta, což je u všech těchhle společností, co půjčujou, celkem běžné, a pak by se ti mohl úvěr pěkně prodražit. Osobně když už bych musela něco takového brát, šla bych si půjčit do banky.

Cituji kellys: Nerada bych se spálila

Zadarmo ti nikdo nepůjčí a rozhodně už v dnešní době nikdo nebude dobrovolně charita,abys tedy ve výsledku neměla zbytečné problémy a dluh na krku "firmu" neznám,ale i přesto ti radím nepůjčovat si.

arrow
profile_image
kellys
od 26. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Laky:
Díky za příspěvek, ale zajímá mě to z pohledu investora.

Cituji kellys: zajímá mě to z pohledu investora.

"Investor" česky řečeno lichvář ti v tomto případě jistě rád půjčí a pak tě hezky česky řečeno "sedře z kůže" slovo investor zní tak seriozně což?

arrow
profile_image
PaniXY
od 8. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kellys:
Rozumím tomu dobře, že máš zájem investovat, tj. někomu půjčit? Nešla bych do toho ani omylem.
Musíš se zamyslet, kdo asi o takovou půjčku bude mít zájem...lidi, kteří už za sebou nějakou dlužnickou minulost mají a vzhledem k tomu jim žádná banka nepůjčí. Proto se mi zdá nedostatečné, jak mají zajištěno prověřování potencionálního dlužníka, vůbec nevyužívají registr dlužníků SOLUS, bez kterého by se žádný finanční ústav neobešel.
Pak si musíš uvědomit, že většina těch dlužníků splácet prostě nebude a to je vlastně i cílem celého tohohle projektu, protože tady jde jen o to vydělat prachy na úrocích a pokutách a spřátelená advokátní kancelář,která to pro ně vymáhá, na nákladech řízení. Většina těch dlužníků pak nezaplatí stejně ani po proběhlém soudním řízení (jehož návrh na zahájení zaplatí mimochodem věřitel, což máš napsáno v podmínkách), takže to přejde na exekuci, kde na tom pro změnu vydělá exekutor, takže než se ti vrátí peníze, které do toho vrazíš, tak to může trvat od sesplatnění třeba i pět let. A to ještě nemáš jistotu, že to celé nebude zastaveno pro nemajetnost... to nevím jak mají pro tento případ ošetřeno, aby investor nepřišel zkrátka.
Takže za mě, rozhodně ne....

arrow
profile_image
kellys
od 26. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na PaniXY:
Děkuju moc za informace! V podstatě s tebou souhlasím, jen bych doplnila, že si od dlužníka můžeš dopředu vyžádat nejrůznější dokumenty (mezi nimi i zmiňovaný výpis z registru dlužníků SOLUS) nebo požadovat další ručení (ručitelem, nemovitostí...), takže tím se riziko trochu eliminuje.

arrow
profile_image
svacinka
od 29. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

dobrý den, manžel u bankeratu dostal nabídku od investora a teď váháme jestli ji příjmout,ale podle všeho asi do toho půjdeme.
Máte pravdu,co píšete,ale zase na druhou stranu oni opravdu ti investoři si určují co chtějí dodat za dokumenty a podklady pokud jim nestačí směnka žádají ručitele,nemovitost,automobil....atd.,takže proto nabídku příjmeme a poté dám vědět jak vše dopadlo.

Jinak co se týče té pozice investora, tak je to ošetřené podle mého názoru bezpečné. Je samozřejmě nutné se s celým systémem detailně seznámit, aby člověk neočekával něco třeba trochu jiného.

Na Pujckoradce.cz jsme teď udělali rozhovor s jedním z investorů z Bankerat.cz. Tam jsou informace přímo z první ruky. Nalézt ho můžete zde: Rozhovor

arrow
profile_image
robin
od 26. 1. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

S Bankeratem mám jen špatné zkušenosti, neprofesionalita zaměstnanců, nedostatečně prověřují dlužníky, doporučí vám ke schválení kde koho,jedná se jím jen o vlastní zisk, na čem by jinak udělali roční čistý zisk 4,5 milionu. Na tom, že oberou dlužníky i věřitele.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené