arrow
profile_image
slune
od 12. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky,
za týden si dovezu domů štěně ( leonbergera) a hodně zvažuju způsob krmení. Po hodinách strávených u netu, kde jsem zkoumala různé granule a krmení syrovou stravou. Barf u mně jednoznačně vyhrává. Chci se zeptat, zda jste někdo krmili barfem už od štěněte a v jakých poměrech. Jak se Vám štěňátko vyvíjelo? Někde jsem se dokonce dočetla ( doporučoval to veterinář) že se psovi má dát jen 1/3 masa a 2/3 příloh.. Co vy na to? Jaké ovoce a zelenina se smějí pejsanovi podávat a co naopak nesmí? Budu ráda za každou radu a vaši zkušenost

arrow
profile_image
terinecka
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

My barfujeme od 10 týdne,když jsme si naši kočenku přivezli domů,měla 8 týdnů,trvalo 2 týdny,než postupně přešla z granulek na vařené.Dáváme od začátku poměr 1:1,postupně začalo velmi lehce převažovat maso na hlavní krmení asi v poměru 3:2,ale přes den,kdy občas zblajne tu kousek papriky,tu nějaké ovoce,se to ustálí na celodenní příjem 1:1.Ale je pravda,že máme jorka a dva jezevčíky.

arrow
profile_image
Samarka
od 27. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, Barf sice nepoužíváme, ale máme doma leonbergera, tak co si vzpomenu, když byla štěňátko. Od chovatelky byla dost zvyklá na vařenou stravu a myslím, že těm štěňátkům to i víc zezačátku vyhovuje...na granulky jsme přecházeli postupně. Takže měla ráno tvaroh a v tom rozmačkaný banán a večer rýži s kuřecím masem nebo krky a tak...postupně jsme nahrazovali tvaroh s banánem granulema, které měla k dispozici přes den, ale večer měla ještě dlouho rýži s masem, protože granulí moc nesnědla...no a teď má jídlo jednou denně-granule občas zalité vývarem-to jí moc chutná. Jinak poměry granulí jsme vždy četli na obalech. Jo a ještě náš pes nikdy nevydržel u jedné značky granulí...po čase jí přestaly chutnat a nechtěla je jíst, takže značky střídáme-samozřejmě stále se pohybujeme mezi těmi kvalitními. Co se týká ovoce a zeleniny, tak náš pes je zbožňuje (ale je to vyloženě individuální-znám psa, co to do tlamy nevezme)-dostává banán, papriku, rajče, meloun, jahody (ty málo), ohryzky z jablek, hrášek-z toho slupky i slupky od okurek...že by něco vyloženě nemohla, asi citrusy...to bych neriskovala.

arrow
profile_image
Samarka
od 27. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ehm...tak jsem si pořádně přečetla co je to vlastně to barfování, tak s tím bohužel nepomůžu neznám nikoho, kdo tímto způsobem krmí, ale zdá se mi to zajímavé asi to nastuduju...jen si neodpustím upozornění na to kuřecí maso-momentálně totiž máme s největší pravděpodobností campylobaktera-způsobuje průjmy a drůběží maso je docela promořený-campylobakter se zničí jen tepelnou úpravou...tak jen bacha-je to přenosný i na člověka

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak já myslím, že když si přečteš stránky manwe, tak ti to dost pomůže. Navíc autorka má taky velkýho psa. A máš tam i návod, jak krmit štěně, případně i vzorový jídelníček. A nedávno vydali dokonce knížku.

Jinak teda přílohy 2/3 dávky se mi zdá jako blbost, pes je masožravec, tak proč bys do něj cpala přílohy? A přílohama myslíš ovoce a zeleninu, nebo těstoviny a rejžu? To druhý bych nedávala vůbec. To už bys mu rovnou mohla dávat granule

Co nedávat - pro psa jsou prý toxické hrozny, tak bych se jim vyhnula. Dále bych asi nedávala zeleninu, co pálí - cibule, česnek, pórek... Ale takovou tu klasiku, co si sníš syrový i sama, tak to v pohodě. Hlavně ho na všechno navykni už od malička, aby ti to potom jedl

arrow
profile_image
slune
od 12. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Misy, ty stránky jsem si pročítala už několikrát..a nejen ty Pročetla jsem si už spousty debat a článků o tomto krmení.
Jinak jak jsem psala, že veterinářka doporučuje 2/3 příloh (nevím co tím měla konkrétně na mysli) a 1/3 masa mi přišlo taky zcestné... Pes je masožravec, takže cpát do něj rýži a nějaký šrot je asi blbost..Hlavně mně překvapuje, že spíše odvolávají na krmení granulemi než masem.

Samarko, jaké granule dáváš leonce a kolika kilový pytel ji kupuješ na měsíc? Jaké jsou průměrné přírůstky u štěňátka na váze? A co podáváš na klouby, jestli něco dáváš?

arrow
profile_image
Ivettkaa
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám teď dvouletou fenku kavalíra. Mám ji od ukončeného 8.týdne a krmená byla hned barfováním. Snídala obvykle tvaroh s ovocem nebo smetánek, obědvala syrové maso s olivovým olejem a zeleninou a večeřela třeba kuřecí křídlo s rýží nebo něčím dochucené granule od chovatelky. Jenže takového psa Vám příbuzní ani kamarádi nepohlídají, takže nám to vydrželo necelé tři měsíce, potom jsme přes vařenou stravu a luxusní konzervy (Shiny dog) přešli na granule Arden grange. Na barfování prospívala skvěle, dokonce nám trošku přerostla (papírová). Akorát začala nenávidět banány, asi se jich přejedla. Dodneška jí ale chutná ovoce (užrala by se mandarinek) a některá zelenina. Myslím, že barfování dá zabrat (stále plánovat, aby měl pejsek všechno, něco se nejí každý den, ale třeba jednou týdně). Stydím se, že jsem přešla na kvalitní granule, a tak jí občas jídelníček vylepším něčím hodnotnějším.

arrow
profile_image
Sejkr
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na slune: My leonku krmíme granulema. Kupujeme Arden Grange, na klouby nepřidáváme nic a 20kg pytel má tak na 1,5 měsíce (má teď rok). Pořád krmíme štěněčíma a bude to tak do těch 18 měsíců. Je extrémně vitální a živá, na leona bych řekla, že až přespříliš (ti čtyři před ní byli teda v tomdle věku úplně jak beránci). A nedokážu si představit, že by pro tuhle krásku někdo chystal doma barf Ona luxuje jak vzteklá, vypadá jako kříženec dostihového koně a chrta (má i něco z klokana!) a je neustále v pohybu. Navíc bych nekoupila psovi maso, které bych sama nejedla. A s dostupností kvalitních surovin je to právě horší.

Pokud do BARFu půjdeš a vydržíte u toho, tak informuj Jsem zvědavá! My občas psům to krmení zpestříme podle barfu a milujou to. Dostanou místo granulí misku čerstvého a to je vidět, že jim to šmakuje. Jinak nám psi žerou i citrusy, ředkvičky, kaki, saláty nebo pekingské zelí, občas odmítnou kyselejší rajčata.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji slune: t..Hlavně mně překvapuje, že spíše odvolávají na krmení granulemi než masem.

To vůbec překvapující není, když si uvědomíš, že z prodeje granulí mají provize . Z prodeje masa nic...

Náš pes nikdy nic jiného než barf nepoznal, protože ho tak krmil už uvědomělý chovatel od narození, stejně jako všechny své psy.

Stránky Manwe ale doporučit nemůžu a jsem dost naštvaná za to, co tam paní píše. Její jídelníčky neobsahují dost kostí a tudíž dost vápníku a v mém okolí už jsem se setkala s tím, že štěňě z toho mělo spadlé uši a prošláplé tlapy. V první řadě si spočítej potřebu vápníku u štěnda. Na netu kolují tabulky, orientačně štěně potřebuje cca 200 mg. Ca, v době přezubování až 500 mg. na kilo hmotnosti. Když štěně zvážíš, můžeš tudíž zjistit, kolik potřebuje vápníku. Ve 100gr masité kuřecí kosti je ho zhruba 1 gr. Ale opět pozor....vstřebatelnost vápníku z kostí rozhodně není 100%, ale zhruba 50%. Tj. kostí budeš muset dávat zhruba dvakrát tolik, abys zajistila dávku vápníku.

V době přezubování jsme ještě raději přikrmovali mletým korálem, kvůli vápníku. Také jsem si počítala poměr vápníku a fosforu (má být cca 1,5-2:1) Obsah fosforu v mase najdeš snadno na netu a z kostí se dá dopočítat (fosforu tam bude zhruba dvakrát méně jak vápníku)

Jinak to vychází zhruba tak, že KAŽDÝ den psovi dáš masité kuřecí kosti (křídla, krky) plus 10% žrádla (u štěněte klidně víc) dělá zelenina či ovoce a zhuba 10-15% dělají vnitřnosti. Pokud bude pes mít potřebu žrát ještě víc, dáš čistou svalovinu,ale ta je jaksi navíc.

Příloha = zelenina, rozhodně není barfování cpát do psa 60% rýže denně. Samozřejmě všechno to žrádlo rozdělíš na 5 dávek podle věku štěnda.

Je to trochu počtů do začátku, nicméně se to rozhodně vyplatí. Navíc až si to vypočítáš, už jedeš podle toho a máš klídek. A za chvíli nebudeš jídlo ani vážit a budeš ho mít v oku.

Plus doporučuji dávat štěněti od třetího měsíce kloubní výživu (nám se osvědčil alavis BEZ msm), můžeš dát lososový olej, bylinky apod.

arrow
profile_image
slune
od 12. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Liso,
Tobě jsem psala SZ ohledně barf a myslím, že jsi mi tam napsala spoustu užitečných věcí... chci se tě zeptat, zda by jsi byla ochotná, pomoci mi při sestavování jídelníčku pro pejsana, teda spíše mi řekla, jestli mám propočítané správně dávky masa a masitých kostí + ovoce a zelenina...... Přece jen máš to už trochu v oku Po neděli bych si k tomu sedla a pokusila bych se něco vytvořit, ale byla bych ráda, kdyby jsi mi řekla, jestli je to dobře nebo ne. Přece jen jsem uplnej začátečník, tak bych nechtěla něco pokazit, aby pesan neměl problémy...
Ještě dotaz ke kloubní výživě.. někdo zde psal, že se dá užívat Ortoprim pro lidi. Jaké je tam dávkování a můžou to vážně i psy, když je to určené lidem ? Ten alavis je dost drahý... díky

Reaguji na slune: Ahoj, jasně, ráda ti jídelák klidně i sestavím sama.

Jinak podívej se po Alavis Dual, je to pro koně, ale bez problémů i pro psy či lidi (ty látky jsou furt stejné). Balení ti vydrží určitě na půl roku a přitom stojí i jen 700 Kč.
Ortoprim se určitě taky dá použít, dávkování přepočítej normálně na váhu psa. Pokud není dávkování stanovené podle váhy, dávej dávkování pro dítě (btw předávkovta se tím prakticky nedá, to se neboj)

Nedoporučuji ale výrobky s MSM, je to v podstatě jen tlumič bolesti. Není vhodný pro prevenci a někdy, když je pes skutečně nemocný, mu bolest nezabrání dělat pohyb ve zvýšené míře a pes si tak odrovnává ještě víc klouby

arrow
profile_image
Samarka
od 27. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na slune:
Jak říkám granule střídáme, momentálně je to Eukanuba...měla ji tuším i jako šťěňátko.
Máme 15kg tak na měsíc. Na klouby jsme dávali Calciletten-na doporučení od chovatelky. Dávali jsme jej i když jsme potom sami měli štěňátka a celkově spokojenost...s klouby problém nemáme.Doporučuju pročíst stará čísla zpravodaje na téhle stránce http://www.leonberger.cz/ je tam dost zajímavých a důležitých informací.

arrow
profile_image
slune
od 12. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Liso, to bys byla mochodná,. kdyby jsi mi to i sestavila,ale určo je to dost počítání a přemýšlení a to snad ani nemůžu chtít... mimo to budu brát maso asi od vetamixu, převážně kuřecí plus ty vnitřnosti, takže by to muselo být sestaveno dle jejich výrobků.

Samoarko, ty stránky znám a myslím, že celkem dobře, ale ještě si je probrouzdám... určitě je tam ještě něco, co by mi mhlo pomoct
Mimochodem 15 kg eukanuby mi přijde málo... když jsem se dívala na dávky při 50 kg, tak to vycházelo něco k 18 kg měsíčně.. To tvé leonce stačí tak málo?

Reaguji na slune: Kuře je kuře od vetamixu i z masny Jinak mi to fakt potíže nedělá, já jsem moc ráda,že se někdo tak zodpovědně stará o pejska jako ty

Napiš mi věk a váhu štěnda....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené