arrow
profile_image
Navyy_
od 30. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím, tento dotaz je spíše směřován pro blonýnky. Já jsem přírodně blond, spíše do špinava a asi 2-3 týdny zpátky jsem si vlasy mírně zesvětlila Palettkou (intensive color creme, odstín A10), ale budu barvit ještě jednou, protože výsledek vypadá spíše jako takový melír a pořád to není světlá, resp. platinová, jak bych si představovala. V tuto chvíli už jdou vidět malinké odrosty zbarvené do takové myší šedi. Nicméně chtěla bych se zeptat, jak dobarvujete odrosty? Je lepší dobarvovat barvou z drogerie, nebo prášek + peroxid popřípadě jak míchat, jaký prášek použít atd.? Děkuji za jakoukoli odpověď

arrow
profile_image
Coccolone
od 15. 10. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, ja kdyz chtěla platinové vlasy, tak jsem si zasla ke kadeřnici a pak odrosty dobarvovala barvou na melir. Ale vydržela jsem to tak rok, po roce jsem se musela te platiny zbavit, protože jak je ta barva agresivní, tak mi dost upálila vlasy. Některé prameny jsem mela opravdu kratoucke a taky mi dost vypadaly vlasy. Takže je asi lepší si připlatit si za kadeřnici, nez přijít o vlasy :(

arrow
profile_image
pajulee
od 4. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mám vyzkoušené od palette blond barvy snad všechny, kromě pískových odstínů a žádná nechytla nikdy pěkně, vždy to byla právě taková ta zlata do piskova blond, která nešla vymyt do pěkné blond ani silverem. Pak jsem zkoušela syoss a ten byl to samé, až na zesvětlovač 12ctka. Ten mě to zesvětlil fest a po dvou umytích silverem nádherná barva, kdy se mě aj ptali čím barvím. Akorát je to teda hooodně agresivní barva a upadali mě konce, takže už nikdy víc. Přešla jsem zpět na hustý tenky platinový melír profesionálním schwarzkopfem a v koncích je to jak barva. Odrosty vypadají přirozeněj a neničí to pokožku hlavy. Na vlasech to s profesionální péči není ani znát, nehledě na to že ho mam udělaný jen 3% oxidantem. Svoje vlasy mám světle hnědá myší Takže pokud máš ráda své vlasy a chceš pěknou blond, doporučuji se obrátit na kadeřnictví, kde ti udělají pěkný odstín podle tvých představ. Je dobré vzít sebou foto, na vše se kadeřnice ptej, čím barví, číslo atd. a poté můžeš nakoupit barvy na internetu a dělavat si to doma.

Taky jsem používala syoss 12, ale mám tmavší vlasy (středně hnědé), takže odrosy jsem měla trochu tmavší. K tomu jsem používala silver a ty odrostlejší části už byly bílé. Ale je pravda, že ten syoss už je dryák, takže pokud máš jemné vlasy, tak pozor.

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já pořád nedokážu pochopit, proč dělá sám doma vlasové úkony, o jejichž účincích a následcích nic neví. Byla bych velmi ráda, kdybyste mě tu neukamenovali jako jinde za to, že vám jako kadeřnice poradím pravdivě jako jinde Palette = nejhorší možné barvy, nad jejich účinky někdy zůstává rozum stát. Sama je používám, ale mně je to už tak nějak jedno, důsledky si domyslet umím a nenosím s sebou po kapsách výuční list, aby mi prodali barvu ve velkoskladu. Zesvětlení není barvení, ale odbarvování. Je tam zapotřebí selnější koncentrace peroxidu vodíku, tedy 9 a 12%, což je nejvyšší povolená koncentrace, která se v žádném případě nesmí dostat na pokožku, protože ji silně podráždí, poleptá, poraní a tak se může pod pokožku hlavy dostat všechno možné, co by opravdu nemělo. Toto se může stát i se slabší koncentrací, ale ne v takovém rozsahu. Co se týče nějaké barvy z drogerie, ta málokdy chytne tak jako na obrázku. Co se týče druhého způsobu odbarvení, je zde možnost peroxidu vodíku, smíchaného s odbarvovacím práškem. Tobě jiný než ten z Teta drogerie neprodají. Co se týče peroxidu, tam je to horší. V drogeriích jsou k dostání jen velmi nekvalitní, které vlas spíše zničí než zesvětlí, má špatnou konzistenci. Ještě chci dodat, že všechny koncentrace peroxidu chytají do žluta, vyjma 6%, který ti s platinovou blond moc nepomohou...Tyto složky se smíchají v poměru, který je na návodu, můžeš udělat tekutější nebo hustší, jak ti vyhovuje. Ale pozor. Když máš vlasy už jednou zesvětlené, měla bys nejprve použít úplně stejnou barvu na odrosty, abys vlasy barevně sjednotila, pár dní počkat a pak zesvětlit celé znovu. Samozřejmě pokud to uděláš doma, bude to s tím rizikem, že ti vlasy odpadají, je více než jasné, že budou velmi zničené, budou vysušené, lámavé, šupinky vnější vrstvy kutikuly budou zřejmě i otevřené a některé budou chybět (jako u šišky). Odbarvení vlasů je totiž hned po trvalé ondulaci nejhorší zásah do stavby vlasu, jako všechny chemické úkony je to samozřejmě nevratné, pokud budeš chtít zpět svou přírodní barvu a zdravé vlasy, jediná možnost je, nechat je celé odrůst a blond konce odstřihnout. Také není na škodu brát tohle v potaz a nevěřit těm laickým nesmyslům a reklamním trikům, že jednou zničený vlas je možné zase "uzdravit." Být tebou, postarám se o odrosty a za dva tři dny půjdu do kadeřnictví. Ty volně prodejné hrůzy a neprofesionální přístup by mohly vlasům dost uškodit.

arrow
profile_image
Starry_girl
od 18. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Doma si udělat platinovou barvu je zázrak (nebo za to zaplatíš tvrdou daň a vlasy ti časem ulítnou), spíš budeš vypadat jako kuře. Pokud půjdeš do nekvalitního kadeřnictví k nějaké huse, tak ti ty vlasy může upálit také, mě se to bohužel stalo potom, co do mě doma pořád hučeli, že jsem úplný blázen, že dávám tolik peněz za kadeřnici, že mi to takhle odbarví každá a za třetinu ceny ... no holt byla jsem blázen, že jsem je poslechla, ach to mladická nerozvážnost. Teď už vím, že platinová barva není pro někoho, kdo si koupí barvu za stovku v drogerii a napatlá si ji sám na hlavu a k tomu si koupí kondicionér za 80 korun, jedině že bys měla opravdu krátké vlasy. Možná to vyzní ošklivě, ale je to pravda a říkám ti to proto, abys nedopadla stejně jako já před lety. Už mi vlasy dorostly do pasu, ale neumíš si představit ten pocit, když si myješ vlasy a spolu s vodou ti stékají prameny vlasů ... to bych fakt nikomu nepřála. Diskuzí o tom komu všemu po odbravení ulítaly vlasy najdeš na omlazení více než dost.

Takže si najdi kadeřnictví, kde se specializují na blondýny, nejlépe na doporučení nebo se na to vykašli. Další možnost je najít si kadeřnici, která získala dlouhou praxi v jednom z nejlepších kadeřnictví a teď dělá na sebe, pak budeš mít kvalitu a za lepší cenu. Já jsem se vrátila ke svojí kadeřnici z mládí a dává mi dohromady vlasy od září, když jsem k ní přišla, měla jsem ve vlasech čtyři barvy ... Ona je ale perfektní a precizní kadeřnice, nikam nespěchá, na všem si dává záležet a když mi vlasy odbarvovala ona, tak na kvalitě vlasů nebylo odbarvení skoro poznat. Takových kadeřnic je opravdu minimum. Jelikož mám opravdu husté a dlouhé vlasy, tak u ní strávím 4 hodiny na barvě, věnuje se jenom mě a nebarví mezitím dalších x lidí. V úterý mi bude dělat Balayage a to tam budu ještě déle. Jsou kadeřnice, které mě nabarví rychleji, ale to jsem vypadala jako strakapoud (měla jsem ve vlasech 4 různé barvy). Krásné, dlouhé a zdravé blond vlasy jsou prostě velká investice nejen do odbarvení, ale i do následné péče.

Pokud nespolechneš dobře míněnou radu a až si vlasy totálně zničíš nebo upálíš, tak další jediná rada je ostříhat.

arrow
profile_image
Navyy_
od 30. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Icy Rose: Děkuji moc za odpověď, dlouho jsem zvažovala, zda si nabarvit vlasy doma za pár korun, nebo zainvestovat a jít do kadeřnictví. Problém spíše je, že bydlím na vesnici a o nějakém opravdu kvalitním kadeřnictví, kde bych místo platiny na hlavě neměla žloutek, nevím, nicméně poptám se a nechám to raději na odbornících.

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Navyy_: Není za co. Sama jsem kadeřnice, která by do kadeřnictví nešla, ale když jsi ten obor nedělala, je to opravdu lepší. Nemusíš tam utratit tisíce, jen stačí jít někam, kde dělají i něco jiného než stříhají starší dámy

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené