arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zdravím všechny,

možná je to trošku zvláštní otázka, ale občas se tu objeví téma, zda investovat do rtěnky/řasenky/makeupu.

Já nákup kosmetiky, ať už jakékoli jako investici prostě neberu. Beru kosmetiku jako spotřební zboží nehledě na cenu daného výrobku. Protože rtěnka se mi sama zpětně nikdy nezaplatí, ano mám z ní nějaký užitek, ale neberu to jako něco, co je návratné.

Pod pojmem investice si představím třeba nákup nemovitosti, pozemku, uměleckého díla, investičního stříbra/zlata/diamantů. Něčeho co může nabývat na hodnotě.

Také rozumím tomu, když někdo řekne, že jsou investice nový nos nebo prsa, protože pokud měla žena komplex a nebyla se sebou spokojená, tak se její život stane kvalitnější.

Možná se může zdát, že řeším kraviny, ale ráda si přečtu názory ostatních.

Jak to máte vy? Berete nákup kosmetiky jako investici?

arrow
profile_image
Pyren
od 6. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jako investici beru pouze nákup pěstící kosmetiky, dekorativní beru jako spotřební zboží.

arrow
profile_image
Cherish
od 22. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Cindova: Já nákup kosmetiky, ať už jakékoli jako investici prostě neberu. Beru kosmetiku jako spotřební zboží nehledě na cenu daného výrobku.

Mám to stejně A mám to tak i třeba u kabelek, nechápu jak to někdo může nazvat investicí.

Když bys věděla, že řasenka za 1000,- ti vydrží půl roku a bude to to nejdokonalejší, co jsi kdy na řasy nanesla, prostě ti bude řasy dělat přesně takové po jakých toužíš, nebrala bys to jako dobrý kup (rozuměj - dobrou investici peněz)?
Furt lepší než koupit různých pět za dvoustovku a každá bude na nic (žmolky, vysychání, žádné natočení, moc barvy apod.) To jsi tím pádem vyhodila peníze z okna (rozuměj - peníze jsi neinvestovala dobře-nedosáhala jsi s pomocí těch řasenek toho, čeho jsi chtěla).

arrow
profile_image
Cansu
od 20. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky to nechápu.
Kosmetiku beru jako spotřební zboží. Co se týče oblečení nebo konkrétně luxusních kabelek, tak dobře, pokud je to nějaká limitka, která bude za pár let těžko sehnatelná, je poté možný prodej za cenu vyšší, než byla cena nákupní. Nicméně investice je pro mě něco naprosto jiného. Přijde mi to úsměvné, když někdo mluví např. o rtěnce jako o investici.

arrow
profile_image
Cansu
od 20. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji 92jaja: Když bys věděla, že řasenka za 1000,- ti vydrží půl roku a bude to to nejdokonalejší, co jsi kdy na řasy nanesla, prostě ti bude řasy dělat přesně takové po jakých toužíš, nebrala bys to jako dobrý kup (rozuměj - dobrou investici peněz)?

Dobrý kup by to určitě byl, nicméně ne investice.

arrow
profile_image
noye
od 2. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

opravdu se na to jako investici nedívám...chápu, že je někdo ochotný i za tohle dát tisíce,ale prostě já v té fázi ještě nejsem a asi ani nikdy nebudu, protože stejně ať mi nikdo nevykládá, že to má úžasnou nejlepší kvalitu, která se o tolik liší od levnějších značek. jde tady spíš o značku a marketing. já chci za své peníze co nejlepší výkon a produkty s vyšší cenou mi prostě ten výkon úměrný přemrštěně vysoké ceně nedávají. Samozřejmě opravdu nekupuju tu nejlevnější kosmetiku,ale holt za řasenku bych nedala nikdy víc jak 400 a za stíny víc jak 300...toť můj názor

arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

investice → ekonomická aktivita spočívající v současném uložení finančních prostředků nebo koupi něčeho a očekávání budoucího zisku

jestli je člověk například prostitutka a pomocí této investice naláká zákazníka na orální sex, následně jí ho on zaplatí. pak to investice je.koupí rtěnku za 1000,- a tahle investice se jí vrátí nejspíš po 5-ti obchodech pak ještě zvládne dalších 100 chlapů, než jí vypotřebuje a to je dobrááá investice

jinej náhled jako na investici neznám, pro nás ostatní je to prostě jen spotřební zboží

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Cansu: Cituji 92jaja: Když bys věděla, že řasenka za 1000,- ti vydrží půl roku a bude to to nejdokonalejší, co jsi kdy na řasy nanesla, prostě ti bude řasy dělat přesně takové po jakých toužíš, nebrala bys to jako dobrý kup (rozuměj - dobrou investici peněz)?

Dobrý kup by to určitě byl, nicméně ne investice.

Přesně tak, také se s názorem 92jaja neztotožňuji.

Cituji noye: že to má úžasnou nejlepší kvalitu, která se o tolik liší od levnějších značek. jde tady spíš o značku a marketing.

Tak to už je trošku na jiné téma A nákup je otázkou priorit, za co chceme své peníze utratit. Rozhodně nesoudím lidi, kteří utrácí hodně peněz, ať už za cokoli.

Reaguji na Cansu:
Investice do sebevědomí ? Do krásných řas? ...Nevim, jen píšu co si myslim, jen hádám. Nikdy jsem slovní spojeni investice-kosmetika sama nepoužila.

Reaguji na 92jaja: No jo, já ti rozumim, jak to myslíš, ale to je právě to, že dneska se pojem investice běžně používá jako slovo pro "stojí to hodně peněz, to už není zaplacení, ale investování", ale investice je prostě něco, co by se ti mělo zhodnotit a vrátit.

Cituji kivus: investice → ekonomická aktivita spočívající v současném uložení finančních prostředků nebo koupi něčeho a očekávání budoucího zisku

Holky tady když řeknou "investuju do rtěnky", tak myslí "zaplatim za to nehoráznou sumu peněz, a proto to nazývám investici". Nemyslí to ve smyslu "a za 5 let se mi to vrátí s brutálníma úrokama".

Investice by to byla v případě, kdyby slečna věděla, že na rty napatlané tou předraženou rtěnkou nabalí milionáře, ptze ten tuhle značku a barvu řasenky zbožňuje Nebo ne ?

Cituji 92jaja: Investice by to byla v případě, kdyby slečna věděla, že na rty napatlané tou předraženou rtěnkou nabalí milionáře, ptze ten tuhle značku a barvu řasenky zbožňuje Nebo ne

Tak dejme tomu, no

arrow
profile_image
Enelya
od 8. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já také nepoužívám slovo investice, když mluvím o kosmetice, protože to je pro mě prostě spotřební zboží, ale když se to tak vezme: nová prsa jsou investicí - žena se cítí špatně, zaplati peníze za nová - cítí se krásnější, žádoucnější, zlepší se jí v mnoha rovinách život atd. Žena objeví novou, drahou řasenku - nalíčí si oči, cítí se hned krásnější, žádoucnější, má v sobě dostatek sebevědomí ty řasy aktivně používat - třeba koketně zamrkat na přítele atd (s nenalíčenými řasami by to neudělala, protože by byly nevýrazné, krátké atd). Není to tedy stejné? Akorát že cena řasenky a prsou je někde jinde?

arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na AlmaSinger: ono třebas jak tu někdo zmínil investici do kabelek, tak to asi jo, když si někdo koupí LV a udržuje ji v dobrém stavu, tak je velká šance, že když jí za pár let prodá,tak se mu ty peníze alespoň vrátí . . . ale kosmetika? nikdo nedá tolik, aby se ti peníze vrátily . . . cena klesá spotřebovaným materiálem a co vím, tak kosmetika má nějakou dobu spotřeby

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené