arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji kivus: na účet české spořitelny a zrovna tahle instituce nemá zadarmo nic

I u ČS se dá vyjednat účet zdarma. Ať se partner zkusí ozvat, sami ho totiž nenabídnou. Mě ho nabízeli zdarma, když jsem se rozhodla odejít jinam. Moji rodiče ho u ČS mají stále. Vadilo mi, že jim účtují vysoké poplatky.. Napsala jsem jim tedy za maminu přes internetbanking zprávu, že se mi zdá 250 Kč měsíčně dost. Hned druhý den jí volali a teď platí jen 30 Kč (má hodně potvrzovacích SMS při placení přes internet).

Já si život bez účtu nedovedu představit. Nedovedu si představit, že u sebe třeba nosím větší obnos peněz, třeba kvůli nákupu. Také si myslím, že pokud je plateb více, zbytečně se ty složenky prodraží.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: Účet je sice pohodlná věc, ale na druhou stranu lehce zneužitelný. Jednoho dne můžeme být v takovém technickém pokroku, že když bude někdo chtít, tak vás dokáže totálně zlikvidovat a to právě tím, že jsou peníze využívány právě virtuálně. Nedávno jsem viděla takový super dokument, kde je vlastně vysvětleno úplně vše ohledně peněz a bank a jak lehce se dají peníze vytvořit, tak lehce se dají zničit. Ne třeba teď, ale v budoucnu.

Ano, přesně takto to vidím taky. Vlastně jsou vaše peníze v držení banky a kdo ví, co se budoucnu může stát, situace se nevyvíjí nijak skvěle.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Doudou: A s výplatou v hotovosti mám opačnou zkušenost z práce. Kolegyně důchodkyně účet nemá a vyplácím ji každý měsíc mzdu. A je to tedy opruz

Chápu to dobře tak, že jsi účetní a vadí ti, že musíš někomu vydávat mzdu na ruku? Nezlob se, ale v tom případě je to snad tvoje práce, ne?

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A má tu tedy někdo zkušenost s delším pobytem v zahraničí bez účtu? Asi ne, že? Zřejmě mám úplně naivní dotazy

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mau-mau: ano z dob kdy ještě karty nebyly. ne dělám si srandu...

Jzdím i jak do hodně daleké ciziny tak Evropa. Většinou je to tak že máme peníze které budeme potřebovat takové to kdy máš vypočítaé kolik utratíš za vstupy asi jídlo takže takový ten průměr na den a do toho se snažíme vejít. Takže pokud to vezmu kolem a kolem tak jsou dovolené kam jedu i tak že bych vlastně ani účet nepotřebovala.

Daleká cizina - To že u sebe nosíš peníze neustále a máš je schované ať už v nejaké tajne kapsičce v tašce kterou střežiš jako oko v hlavě nebo na té prsní tašce. je samozřejmé, ženikdy nevíš kdo ti ukradne zavazadlo atd. Ale pak se může stát to že se ti zničí kufr,boty, cokoli a taková suma je prostě uz mimo rozpočet a to ti jisti ta karta. Plus samozřejmě peníze na suvenýry, protože ty se katou platit v takových zemích většinou nedají.

Evropa - většinou máme peníze jako na předchozí dovolenou, ale třeba ubytováni platíme kartou, protože jsou to velké částky a pokud se nejedna o země kde je € tak je pak i horší měnit peníze ( dansko, švédsko) pokud vím, že tam třeba už nepojede. Tak mi to proste přídě zbytečné. Jinak v těchto zemích Evropa tak je normální placeni v obchodech kartou. Takže pokud se mi třeba něco líbí tak si to mohu koupit, protože vím, že peníze budu mít

Jinak dovolené jsou od týdne po měsíc. Pokud bych byla v cizině třeba půl roku tak to si nedovedu představit jak to řešit bez účtu.

Mám platební kartu nikoli kreditní, takže vím kolik mohu utratit pro mě je karta jistota, že se třeba neocitnu někde v cizině bez peněz nebo i v obchodě když se rozhodnu, že pri cestě domů nakoupím, nebo pokud so půjdu koupit třeba počítač nebo telefon tak jdu do obchodu a zaplatím. Navíc já hodne jezdím mimo vlastní město takže spousta nákupů atd je hodně operativní. Já účet potrebuji, a bez úctu bych byt nemohla.

Ale chápu, že jsou lidé co ji prostě nevyužijí nebo nepotřebuji.

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji mau-mau: Chápu to dobře tak, že jsi účetní a vadí ti, že musíš někomu vydávat mzdu na ruku? Nezlob se, ale v tom případě je to snad tvoje práce, ne?

Tak účetní teda nejsem .
Mám přístup k i-bankovnictví a rozesílám platby co mi účetní pošle. A kolegyně nemá účet, tak té to dávám v hotovosti. A jsou s tím prostě větší problémy než s odesláním na účet. Ona navíc furt něco pindá (že to je pozdě nebo že je to moc v drobných apod.).

arrow
profile_image
Mikejla13
od 14. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kivus: účet české spořitelny a zrovna tahle instituce nemá zadarmo nic

Ať manžel zkusí zajít na pobočku a říct, že chce účet zrušit a přejít ke konkurenci, že mají moc vysoké poplatky a bla a bla...oni mu ty poplatky moc rádi zruší Takhle to udělala známá

arrow
profile_image
Mikejla13
od 14. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Doudou: Ona navíc furt něco pindá

TAk možná proto je to takový opruz, ne jen to, že nemá účet
Nic ve zlém

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Mikejla13: no to taky.
Ale jde o to, že jí ty peníze samozřejmě musím dát oproti podpisu. Což kdybych jí posílala na účet nemusím a můžu jí to poslat kdykoliv.
No je to prostě komplikovanější.

Já bych bez účtu měla problém už při koupi jízdenky/letenky

Ale jinak záleží na spoustě věcí - budeš po tu dobu platit něco v čr, nebo máš nějakého sponzora, který ti v případě nouze pošle peníze - na to by se čeký účet hodil. Pak záleží, kam pojedeš, protože třeba stejnak budeš potřebovat místní účet kvůli výplatě nebo placení bydlení - v tom případě pak český bude zbytečný.

A pak záleží, jak moc bude potřeba něco platit/rezervovat přes net, ale v některých zemích vydává Visa předplacenou kartu bez toho, aniž bys měla účet (taková elektronická peněženka).

Uf uf... Tak jako nikdo Vás nenutí mít účet, ale v dnešní době se bez účtu funguje docela špatně. Hlavně když si berete nějaký úvěr. Myslela jsem, že tohle je jen doména starších, ale koukám, že je to i mezi mladými. Myslím, že je pohodlnější platit vše přes internet, než chodit na poštu a tam často stát dlouhé fronty (alespoň u nás tomu tak je). Ze zákona sice není povinnost mít účet, ale zaměstnavatelé často s výplatou v hotovosti dělají problémy.
Někdo se tu oháněl, že nechce být dohledatelný... Kartou vás nikdo platit nenutí. Můžete klidně platit hotově, pokud vám to vyhovuje víc. Počítejte s tím, že po vás často někde budou chtít číslo účtu. A myslím, že většinu (možná dokonce všechny) úvěrů vám nedají bez bankovního účtu.

Jinak bych to přirovnala tak trochu k mobilům. Nikdo vás nenutí mít mobilní telefon, najdou se i odpůrci. Ale je v dnešní době vůbec možné bez něj existovat? Při objednávání z internetu v 95% případů po vás tel. číslo chtějí. A pevnou linku má dnes doma málokdo. A to nemluvím o případech, kdy potřebujete zavolat pomoc (sanitku, policii...). Stejně tak je běžné mít svoji emailovou adresu... A že jsem si ve svém okolí vyslechla (zejména od lidí 45 a výš), že se bez emailu obejdou... No a pak chtěli dotyční něco objednat přes internet a nešlo to. Museli si email založit.

Opravdu vám vyhovuje nosit sebou větší obnos peněz a chodit vše platit na poštu? Myslím si, že to není ani moc bezpečné co se týče krádeží.

Jinak uvedu extrémní případ ze svého okolí. Dotyčný (podnikatel) sice bankovní účet má, ale... Platby za jeho vystavené faktury mu chodí na účet. On má sice internetové bankovnictví založené, ale všechny přjaté faktury platí hotově. A že to nejsou jen malé částky. Takže jde do banky, vybere třeba 200 tisíc a jede uhradit fakturu. Trvalo mi hodně dlouho, než jsem dotyčnému vysvětlila, že platit faktury přes internet je o mnoho lepší.

Někomu se zdá, že je od svých peněz v bance odřízlý... No představte si situaci, kdy si nesete celou výplatu domů a někdo vás okrade. Nebo situaci, kdy budete mít peníze doma, vykradou vás, vyhoříte... Sice jsou to ojedinělé případy, ale stejně. Myslím, že v bance jsou peníze víc v bezpečí. Navíc pokud máte právě to internetové bankovnictví, tak bych řekla, že "odříznutí" od vlastních peněz je minimální.

A jak tu někdo zmiňoval poplatky za složenky, tak co vím, ty jsou pořád. Navíc dneska často některé společnosti účtují poplatky za papírovou podobu např. vyúčtování. Vím, že to tak má třeba Vodafone. Můžete si sice vyúčtování i se složenkou vytisknout, ale ne všichny mají tu možnost, takže tu papírovou podobu zvolí. Když si pak všechny ty poplatky posčítáte, tak vás kolikrát vyjde levněji i účet, který není úplně zdarma.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Erinka: Hlavně když si berete nějaký úvěr.

Cituji Erinka: A myslím, že většinu (možná dokonce všechny) úvěrů vám nedají bez bankovního účtu.

V životě jsem nikdy žádný úvěr neměla ani mít nehodlám

Cituji Erinka: Opravdu vám vyhovuje nosit sebou větší obnos peněz a chodit vše platit na poštu?

Úplně v pohodě

Cituji Erinka: Vím, že to tak má třeba Vodafone. Můžete si sice vyúčtování i se složenkou vytisknout, ale ne všichny mají tu možnost, takže tu papírovou podobu zvolí.

Chodí mi složenka a tu zaplatím na poště.

Účet mám,ale proto,že na něj chodí peníze,jinak bych ho nepotřebovala neb kartu použiju minimálně.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak já bez účtu nežiju, když nemusím, tak hotově neplatím - nerada s sebou nosím větší obnos peněz. Navíc lítat s každou věcí na poštu (a že bych tam musela asi fakt často) a stát tam třeba hodinu (což se u nás fakt stává) - ne, děkuji. Mít účet je pro mě pohodlnější a rychlejší a vůbec obecně to má mnoho výhod.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené