Ahojte všichni, v listopadu jsem marodila s ledvinou, údajně na zánět, ale pak se zjistilo, že to zánět nebyl, že mám nějakou vývojou vadu na povrchu ledviny, CT dopadlo dobře, ale od té doby mám vysoký obsah bílkovin v moči a nikdo neví proč. Teď mě doktor chce poslat na nefrologii, něco málo mi o tom vyšetření řekl, ale raději bych, kdyby mi k tomu napsal někdo s vlastními zkušenostmi, jak to probíhá, co se po mně chce, případně jestli lze nějak bílkoviny v moči snížit nějakými babskými radami...

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

lucinkaf
Vývojová vada bude asi nějaká cysta, nebo něco takového. To by přímo s bílkovinou v moči souvislost nemělo. Nevíš, kolik té bílkoviny v moči máš? Třeba na takovém tom papírku je to na křížky- jeden až čtyři. Záleži na funkci ledvin- hladině urey a kreatininu. Určitě jsi měla moč vyšetřovanou již dříve- při preventivních prohlídkách- a dá se tedy zjistit, jestli je to u Tebe něco nového. Nefrolog prohlédne Tvé výsledky a navrhne další speciální laboratorní testy, eventuálně biopsii ledvin- to je píchnutí do ledviny kvůli vzorku- ale to se dělá až při závažnějším nálezu. Máš v té moči i třeba červené krvinky?
Bílkovina na jeden křížek je opravdu pozitivní hlavně u infekce.
Snížit bílkovinu babskými radami- snad hodně pít na ledviny nezaškodí.
M.

Maria
Prý když jsem byla malá, prodělala jsem těžký zánět močových cest, od té doby bez problému. Pak mě jednou začali pobolívat ledviny a když se objevila v moči krev, dojela jsem na pohotovost. Řekli mi, že je to zánět. Druhý den jsem šla k urologovi, který mi naměřil tři křížky bílkovin. Nasadil antibiotika a zánět odešel. jenže bílkoviny v moči zůstaly, pořád ty tři křížky, tak mě poslal na CT, kde mi řekli, že na povrchu ledviny jsou nějaké výrůstky. Doporučil mi dietu, která by bílkoviny měla snížit, ale nepomohlo to, tak mi doporučil tu nefrologii, ale bojím se toho, když mi vyprávěl, co by mě čekalo...Je pravda, že od té doby se snažím víc pít, ale cokoliv vypiju, tak mnou spíš jen proteče...Je to skoro půl roku a nebaví mě to...

A jak se to u tebe vyvíjí dál?
Mojí dceři zjistili po prodělaném zánětu ledvin vývojovou vadu-má zdvojenou ledvinu. Byli jsme na nefrologii, tam jí dělali sono, ale to neukáže, jestli ta ledvina pracuje jak má,jen jak je velká. Takže musí na vyšetření na nukleární medicínu, vstříknou jí do žíly kontrastní látku a tu pak v těle sledujou, vidí se jak ta ledvina pracuje. Nic to neni, mě to dělali se srdcem, jen z tý radiace nejsem nadšená.. Když má ledvina sníženou funkci, moč se vrací jakoby do těla a dělá se tam zánět, proto ty bílkoviny-laicky řečeno. Většinou ledvina, která má nějakou anomálii je náchylná k zánětům, takhle nám na to přišli-horečka, bolest v boku, vysoký CRP (přes 140).

arrow
profile_image
pehot
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji saluska: , takhle nám na to přišli-horečka, bolest v boku, vysoký CRP (přes 140).

naše malá měla to samé - vyklubal se z toho zánět ledvin,pak RTG s kontrastní látkou a má oboustanný reflux III.stupně. Už jsme 4 měsíce na antibiotikách,na nefrologii jdem až za měsíc a úplně se děsim,co nám tam řeknou "pěknýho"

Je to hrozný s těma prckama, vid, jak maroděj, člověka v tu ránu nic netěší. Na jaře s náma ležela v nemocnici paní s holčičkou, který musej ledviny vyplachovat spodem, přes moč.měchýř, prý už jí to dělaj tak často, že je holčička v nemocnici jak doma, viděla jsem je když šly z toho zákroku, vezla jí na pokoj na vozíčku protože pak nemohla ani chodit a byla bílá jak stěna.. Teď v létě jsme se potkaly na kontrole a řikala, že taky berou celou dobu antibiotika a každých 14dní nosí moč na rozbor těch bílkovin. Pokaždý,když malá řekne, že jí bolí bok, jsem uplně na nervy, co jí budou dělat, v nejhoršim se to prý operuje.
A dneska jsem přišla ze školky pěkně vytočená, dopoledne pršelo a učitelky je pak vzaly na školní zahradu kde dětičky nechaly jezdit po mokrý klouzačce a naše frajerka měla džíny mokrý tak, že jsem myslela, že se počůrala. Hlavně že jim řikam, že nesmí od spodu nastydnout! Mam pocit, že hodinový pobyt v mokrých kalhotách nás pošle zpět na nefrol..
Nevim jak to máš ty, ale mě je celá školka akorát pro zlost, v zimě mi ji daly ven bez punčocháčů a s vylezlym podolkem- to se pak nedivim, že má zánět ledvin.
(pardon za ten román)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené