arrow
profile_image
lilith3
od 22. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky, s přítelem sme se rozhodli pro pořízení pejska, zvažujeme dlouhosrstou fenku BŠO. Chceme ji sice až v léte nebo na pozim příštiho roku,ale ráda bych začala vybírat CHS a matku dříve. Mám skušenosti s nemeckým ovčákem a kríženci. Chtely by chom ji do menšího bytu k malé jezevčici. Já sem s ní kdysi chodila na cvičák, moc nás to bavilo a ráda by sem s novým pejskem pokračovala- hl. poslušnost a ráda bych skusila i obrany, agility a canisterapii. Jinak vystavy moc nežerem, takže nám jde o zdravý a povahu. Přítel by chtel v pejskovi parťáka na turistiku a případne kolo. Myslíte, že je pro nás BŠO vhodný? Umíte nám poradit pár dobrých chovných stanic kde by sme se mohly poohlédnout? Sme z Brna takze Morava, západ SR a stred ČR by byl ideál. Moc děkujeme

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, rodiče si před asi 2 roky pořídili pejska BŠO. Je to supr parťák, ve chvílích, kdy rodiče jsou v práci tak obšťastňuje babičku (ta ho rozmazluje a dělá nám díry v poslušnosti), potom tátovi pomáhá s pracemi kolem domu, večer mamku vytáhne na hodinovou procházku, jakmile dojedu já, učím ho blbosti a on je v 7. nebi, když povel pochopí správně. Je to aktivní kamarád, který vyžaduje hodně kontaktu s rodinou - miluje, když si jen tak lehne v obýváku a po očku sleduje, co se děje kolem.
Pro nás je to rodinný, hlídací pes a funkci plní perfektně. Konkrétně náš jedinec má trochu zanedbanou socializaci - brali jsme si ho až ve 4. měsících, bydlí na vesnici, kdy má pouze negativní zkušenosti s ostatními pejsky.
BŠO rozhodně doporučuju! Jen bych upozornila na tu socializaci - je opravdu hodně důležitá, a my ji nějak nezvládli. Taky je potřeba počítat s tím, že to jsou hodně domýšliví, citliví pejsci. Řekla bych, že všechno jim déle trvá, ale pak jsou neskutečně šťastní, že už to konečně zvládají.

arrow
profile_image
kuti
od 27. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, taky mám BŠO - pejska - 5 let. Je to parádní společník, skvělej do rodiny, je hrozně dobrosrdečnej, hravej, k dětem ohleduplnej... Dá se i snadno ovládat a cvičit, avšak bez důslednosti taky umí obcházet povinnosti...
K cizím lidem si zachovává odstup, přesně tak jak se všude píše - až je to komický - doslova je ignoruje, když oni se můžou zbláznit a dělaj opičky a chtěj ho zaujmout. To se mi líbí.
Na tu socializaci pozor, když jsem si ho přivezla, tak mi ho vystrašil soused, když na něj šel moc hrr a pak jsem min. 2 roky řešila jak ho zbavit strachu z chlapů s hlubokým hlasem. Ale už je to dobrý. Po téhle zkušenosti bych i s obranama byla opatrná a šla na to pomalu a šetrně, aby se potom zbytečně nebál, maj takovou křehkou povahu a jsou to citlivky. Celkově si myslím, že jeho výchova by měla být citlivější.
Já bych vám ho přála, protože je to úžasná povaha! a když mu dáte dostatek pohybu, tak si myslim, že to v bytě bude jenom o zvyku. Spíš bude jemnější - poněvadž ten můj hromotluk, kterej je zvyklej venku, nám pak všechno doma shazuje..
S dobrou CHS bohužel neporadím.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené