arrow
profile_image
Zukky
od 25. 6. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím,

už mám rozhodnuto, že mě příští prázdniny čeká bimaxillární korekce + genioplastika. Ať zadám do googlu bimaxillární korekci, operaci, tak mi tam skoro nic nevyjíždí. Byl tam snad náznak toho, že by se mělo jednat o ortognátní operaci, ale je to snad ono? Kdo ví. Chtěl bych se zeptat, zda má někdo s tímto zkušenosti? Změnili se vám hodně úhly čelisti? Prý dojde i ke změne rtů a nosu. Musím podotknout, že tuto operaci podstupuji hlavně z estetického důvodu.

Tato operace mi byla nabízena v roce 2014 ještě před nasazením rovnátek. Ihned jsem jí odmítl a vůbec jsem nad tím nepřemýšlel. Lámat si čelisti v žádném případě a hlavně mi bylo řečeno, že se čeká 2-3 roky a na tuto operaci budu čekat 6-8 měsíců. Rovnátka mám dole, zuby srovnané a až teď chci na ní jít.

Budu rád za jakékoliv zkušenosti.

arrow
profile_image
Suldasis
od 26. 6. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj :) Jsem skoro 3 měsíce po bimaxilární operaci. A ano, je to jedna z ortognátních operací. Konkrétně jde o posun horní i dolní čelisti a tobě k tomu udělají i genioplastiku = úprava brady. Genioplastiku mi nedělali, tu jsem nepotřebovala. Posouvali mi horní čelist dopředu a dolní dozadu. Změna to je podle ostatních veliká a samozřejmě největší z profilu. Jinak jak píšeš rty i nos mi to změnilo, to je pravda - rty jsou plnější a nos vypadá dokonce menší. Úsměv se vůbec nedá srovnat před a po - teď mám po 21 letech konečně úsměv, jaký jsem si přála. Dokonce mi hodně lidí tvrdí, že mám jiný hlas. Taky jsem si to první rozmyslela, že na op nechci, ale nakonec do toho šla a nelituji. Teď 3m po op jsem už bez omezení co se jídla, mluvení, cvičení a všeho týče. Gumičky k fixaci vážu už jen na noc, takže pohoda:) Otoky mám ještě trochu na tvářích, ale opravdu jen trochu, okolí to ani nevnímá, spíš já sama. No a zatím necítím moc polovinu dolního rtu, ale postupně se to lepší. Rovnátka by mi měli sundat začátkem září.

arrow
profile_image
Titia
od 13. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky jsem byla, na konci října. Je to nepříjemné, otoky jsou velké, ale výsledek stojí za to. Měla jsem opravdu hodně výrazný podkus, z profilu mi brada (dolní čelist) vyčnívala. Špatně se mi ukusovalo, jak se spodní a horní řezáky a špičáky vůbec nedotýkaly. Ukusovala jsem pomocí stoliček, byla hned jako vepřík a styděla se jíst před lidmi. Posouvali mi horní dobředu a dolní dozadu. K tomu mi ještě operovali oba čelistní klouby, takže jsem měla složitější rekonvalescenci, pořád ještě pusu neotevřu tak, jako dřív. Když ji otevřu víc, lehce to bolí, ale to je detail.
Nos se mi změnil, na rtech změnu nepozoruji, na hlase taky ne. Rozhodně bych do toho šla znovu. Už se neděsím toho, že mě někdo vyfotí z profilu a můžu jíst cokoli na veřejnosti bez pomoci příborů.

arrow
profile_image
Zukky
od 25. 6. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,

děkuji za příspěvek. Slečna nad tebou mi vše vysvětlila a popsala své zkušenosti a všichni se shodneme, že to bude stát za to.

Strašně se těším, ale jakmile budu odpočítávat dny, tak se to změní .

Měj se hezky

arrow
profile_image
Krocánek
od 19. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Toto jsem tedy taky nikdy v životě neslyšel a zní to teda docela hc , ale jestli to pomůže k životu, tak proč ne.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené