arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jaké máte zkušenosti či nápady s nákupem bio potravin. V poslení době nakupuju hodně bio vajíčka,kozí sýr a oříšky-mandle,vlašské,lískové a para. Bio kuře si nekupuju často je dost drahé.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já taky nakupuji bio potraviny ,ale jen pro sebe nikdo jiný tomu u nás neholduje , maso nejím takže to ne . Kupuji muesli, bio pahanku, dokonce i bio vlákninu , jogurty , sýr, různý semínka jestli je to ale opravdu z biofarmy můžeme ,ale jen domýšlet . Ale hlavně , že tomu věříme a o tom to je

arrow
profile_image
hurvajsek
od 9. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

je pravdou, že bio potraviny jsou dražší, ale taky je nakupuji...dokonce se i častro stravuji v bio restauraci...není to o tom, že bych nesnědla nic jiného, ale mám-li volbu dám přednost...i když zase jak čemu...kupuji hlavně kaše (pohankové, jáhlové, celozrnné, rýžové), bio těstoviny a tak...ale ještě jsem nekupovala bio ovoce nebo zeleninu...i když právě v tomto bych očekávala méně chemie než v čemkoliv jiném...musím to zdokonalit

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Pytrio: 3) je bio opravdu bio ?

to neví nikdo , ale když tomu člověk věří......proč ne. Když si to myslím já , že je to zdravé tak si to myslí i mé tělo a proto mu to dělá dobře O čem si přesvědčen stává se pravdou

arrow
profile_image
grani
od 26. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pytrio
1) na trh by se dodávaly kvalitní potraviny, kdyby lidi nechtěli jen nízkou cenu a vyžadovali také kvalitu
2) na nebio potravinách jsou navíc i ty další chemikálie právě z hnojení...
3) bio je opravdu bio, jsou přece přísně kontrolovány (vždycky ale může být výjimka)

Potraviny jako jsou mlíko, maso, kečup, cukr, mouka, semínka, banány, červená řepa... kupuju jen bio a doopravdy jsou lepší než nebio.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Grani
Máš zcela pravdu, taky se snažím co nejvíc vyloučit chemii,jelikož nás všude obklopuje-vzduch,voda,potraviny. No a u těch potravin to také můžeš ovlivnit, takže co si nevypěstuju na zahrádce samozřejmě bez chemie tak to si nakoupím v bioprodejně. Když je možnost tak jedu na chatu a tam si dávám vodu ze studně proložím to snítkou máty,meduňky či šalvěje.
A vzduch - ráda cestuji, takže v létě na vodě a v zimě na horách.

arrow
profile_image
manolla
od 20. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Žiji v zahraničí a nevím jestli bio potraviny jsou trend v české republice,protože mám dítě,které za chvíli začne jíst i příkrmy,takže bych chtěla, aby nebyly plné chemie.Bohužel jsem zde nikde bio potraviny neviděla

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

V době chřipek, ale i jen tak, je výborné toto zelí, sním ho minimálně 2 x denně a dávám si ho skoro ke všemu. Je zdravé a móóóc dobré.

Zelí - moc dobré ( toto je poloviční dávka, když nechci dělat podle receptu dole)
-----------------------
1,54 kg zelí
10,4 dkg křenu
1 malá cibul
13,2 dkg pískového cukru
1,5 dcl octa
0,5 dcl oleje
0,5 sáčku DEKA
_____________________________________________

2,5 kg zelí
2 dcl nastrouhaného křenu
1 velikou cibuli nadrobno nakrájet
30 dkg písk.cukru
3 dcl octa
1 dcl oleje
3/4 sáčku DEKA (na nakl.okurek)

Zelí nastrouháme, křen i cibuli vše smícháme. Necháme odstát, zelí pustí po čase šťávu a po té plníme (nacpeme ) do připravených sklenic zelí. Uložíme do chladna. Můžeme konzumovat hned.

arrow
profile_image
petrucha
od 20. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já se zatím naučila kupovat automaticky už jen v bio kvalitě vejce a mléko. Všeobecně u mléčných výrobků se snažím o bio produkty. Maso jsem ještě nekoupila, jen salám. Taky u potravinových dochucovadel se snažím o bio kvalitu ( kečup, ocet, olej... )

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Kupuji si BIO ořechy, balsamikový ocet, luštěniny, těsoviny, ale také třeba paštiky, atd. Poslední dobou se snažím kupovat i bio zeleninu a ovoce. Na BIO mrkev třeba nemám vůbec alergii a je mnohem více chutná. Stejně jako červená řepa. Po mrkvi nebio mám často alrgické reakce. Docela jsem si oblíbila bedýnkovací systém. Menší zahrádkáři, ale i větší zakládajívcí si na BIO jako třeba pan Tachecí, dováží na objednávku jednou za čas bio ovoce a zeleninu. Za cenu cca 300 za bedýnku, máte 8 kilo čísté přírodní zeleniny a ovoce bez chemie. Pan Tacheí je dosti známý. Ostatní pěstitelé, tam to bude asi o důvěře. Ale BIO zahrada bere jen od ověených dodavatelů.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Souhlasím s Shaki ovocea zelenina v bio kvalitě je je bezva, já docela dost kupuji citrusové plody tam je záruka, že kůra není ošetřena chemicky.
Jen nedávno jsem četla, že některé bio ovoce při kontrole ČOI bylo zřejmě česané u slnice-bylo dost kontaminované.
V Bio prodejně ovoce a zelenina třeba nevypadá tak dobře jako z dovozu, ale to jen proto, že je to jen všechno na přírodě.
Proto jsem zapálená zahrádkářka, protože si to všechno co můžu vypěstuju sama.
Obdivuju, ale bio pěstitelé, protože je to nesmírná dřina.

arrow
profile_image
Lesii
od 17. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Domnívám se, že bio zelenina a ovoce , maso, vejce a mléčné výrobky jsou určitě zdravější. Jíst vejce či maso od zvířat, která nebyla týrána je mi mnohem milejší. Jen škoda, že takové zásady nejsou běžné i pro normální chovy!
Bio celozrnné výrobky bych si tedy nekoupila, kvůli množství plísní, které tam, podle mne, musí být. No, ale stříkané obilí chemií také nic moc..
A pojmu bio ořechy nerozumím.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Shaki
Koukla jsem na netu na stránky pana Tachecího, děkuji za typ moc mne to zaujalo, má zajímavou nabídku-do něčeho určitě půjdu.Vúbec jsem něvěděla o bedýnkovém prodeji.
Máš ještě nějaké zajímavé vychytávky ?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Kupujete vajíčka od chovatele ? Kupuju s bio vajíčka, ale domácí je asi lepší, nevíte o někom ?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené