arrow
profile_image
015Lucka
od 21. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky, už od víkendu mě bolel zub (6-stolička vlevo dole),který mám už tak rok ulomený a občas mě pobolíval, i když zubařka mi tvrdila, že to není možné, že je mrtvý,navíc jsem tam měla časté záněty,ale vždy ta bolest sama odezněla a při zánětu pomohl kysličník. Jenže tentokrát nic nepomáhalo, tak jsem si zašla v pondělí k zubaři a ten mi ten zub vytrhl. Jenže bolest byla furt stejná tak jsem šla ve středu k zubařce znovu dala mi tam dren, vůbec to nepomohlo,dnes jsem byla na vyndání drenu a zubařka říkala, že to na zánět nevypadá a že to takhle po vytržení může bolet třeba deset dní a mám si vzít prášek,ale já už jsem na práškách proti bolesti skoro týden od tý doby ,co mě ten zub začal bolet a po vytržení je ta bolest furt stejná jako před vytržením.Ta bolest je vážně strašná bolí mě celá levá tvář i kost,ale nateklé to mám jen minimálně. Už začínám mít panickou hrůzu z toho, že to nepřejde.....neměl jste někdo něco podobného? a jak dlouho vás tak zhruba zub po vytržení bolel? Díky moc za odpovědi.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mně trhali šestku nahoře. 14 dní jsem se dopovala lékama. Týden jsem jedla jen přesnídávky, víc jsem zkrátka nespolkla. Teď to bude zhruba měsíc a když zatlačím jazykem na patro, ještě malinko pobolívá. Dren jsem měla jeden, zabral asi jen na 10 minut. Uááááá. Byla to děsná bolest. Zub ze mne rval 35 minut, možná déle.
Věř, že to vážně může bolet takhle dlouho. Přestane to, až když se ti začne zatahovat ta díra. To mi to polevilo. Pokud jsi citlivá stejně jako já, tak vím o čem mluvíš. Poáhal mi celkem Saridon, ne na moc dlouho, ale nedráždil mi žaludek. Bylo to děsný. Pak se mi to ještě obsypalo aftama a jelikož jsem ten zub měla rozdrcený, tak mi ještě včera sám vylezl malinkatý úlomek. To už ale nebolí. Moc moc ti držím palce, aby tě to co nejdříve přešlo!

arrow
profile_image
rosička
od 21. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Lucko, zkus si dát přímo do rány po zubu kousek Acylpyrinu a tvář si nahřívej, rozhodně ale stojí za prozkoumání, jestli ta bolest není ještě od jiného zubu. Je divné, že se po vytržení nezměnil charakter té bolesti.

Taky jsem si zažila trápení se šestkou vlevo dole. Až jsem se z toho předávkovala. Pak mi doktorka napsala prášky proti bolesti a to se mi ulevilo. Ale po vytržení mě to taky ještě docela dlouho bolelo. Zkus se zeptat svý zubařky, jestli ti nenapíše něco na bolest. Přece jen léky na předpis jsou účinnější než volně prodejné.

arrow
profile_image
eleneben
od 9. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, asi nemáš rtg snímek že? Mrtvý zub může taky bolet, resp. jeho oblast, když se zánětlivé pochody rozšíří dál za zub až do kosti (mohou pak postupovat ještě mnohem dál). Příčiny postextrakčních bolesti je více. V zubních lůžku probíhají intenzivní reparační pochody, což je u některých lidí bolestivé více nebo méně. Je na místě, aby ti tvoje zubařka předepsala analgetika účinnější než jsou ty na volný prodej. (často se předepisuje Aulin, není to sice tak silné analgetikum, ale hodně lidem dobře zabírá.)
Horší by bylo, pokud by se lůžko zanítilo (=alveolitida). Uvádí se, že je častější u žen a v dolní čelisti. Může mít suchou a hnisavou formu, dle charakteru krevní sraženiny v extrakční ráně. Léčí se jemným výplachem a drénem, případně lokálními čepy/pastami atd. - dle zubaře. Je nutno drén denně vyměňovat. Postupně by se měla rána hojit.
Zánět ještě může progredovat dále do kolemčelistních prostor, ale to asi nebude tvůj případ, protože o tom bys už věděla.

Tohle je jenom tak obecně, nevím, jak to vypadá konkrétně u tebe, nicméně bolest po extrakci je relativně běžná a při kontrole u doktora a lepších analgetikách, příp. drenáži by měla do několika dnů odeznít. Přeji brzké uzdravení (:

arrow
profile_image
miraclee
od 7. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Co se týká prášků, tak mě po vytržení zubu mě nepomohl žádný z volně prodejných léků, ale vím jaká to byla bolest..zavolala jsem doktorovi s tím, že mi na to nic nepomáhá a tak mi napsal recept na nějaké prášky proti bolesti (které ale byly k dostání jen na lékařský předpis) a ty pomohly během pár hodin.
Jinak, co mi ještě zubař doporučil bylo to, abych si tvář chladila něčím z mrazáku, třeba sáčkem se zeleninou..ale to pomohlo jen chvilkově, stejně jako výplachy z heřmánku.
Přeji brzké uzdravení.

arrow
profile_image
mišunda
od 9. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Lucko,zrovna nedávno mi zubařka vytrhla 2 stoličky najednou a ze svojí zkušenosti vím,že mě prášky proti bolesti pomohly jen na chvíli a zhruba po čtyřech hodinách byla bolest zpátky(už asi před rokem mi tahala 2 zuby a ted´ znova),takže na tyhle poslední vytažený jsem si koupila propolisové kapky,nejdřív jsem vyplachovala a pak jsem na vatovou tyčinku nakapala a namazala to dokola i dovnitř a bylo to.Sice to trošku štípe,ale já jsem za 5 minut měla po bolesti.Je třeba to opakovat,když tě to začne zase bolet,ale lepší,než do sebe rvát prášky.

arrow
profile_image
mišunda
od 9. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hlavně to nenahřívat,na otevřený rány se dává studený,ne teplý.

Ahojky,já mám podobný problém jako 015Lucka..akorát né ten že mě bolí zub po vytrhnutí..ale kvůli tomu že tam mám velký zánět..doktorka mi řekla že si mám dojít na rengen a pak mi ho vytrhne..jenže jak tedka čtu že vás to bolí(po tom vythrnutí) tak tak mám strach že mě to bude bolet víc po tom vytrhnutí než před vytrhnutím..tak jak tedy?

arrow
profile_image
mišunda
od 9. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

KIsSGirl-já sem si to nechala vytrhat,než abych trpěla(a věř mi,že já sem trpěla).Vytrženej zub bolí jen pár dní,než se to zahojí,pak máš pokoj.Pokud teda se nedá zachránit,tak ven s ním.

Děkuji mišpundo za radu...zítra jdu na trhání..ted jsem se objednala....moc thank..

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,
jsem na tom stejně je to čvrtý den po vytrhnutí dolní šestky a umíram nic mi na to nezabíra.. před vytrhnutím mě bolela jenom kost a měla jsem tam hnis...a ted mazec ale je to lepší než si to nechat vražet do kosti to by bylo ještě horší. Takže to musím nějak protrpět..i když jsem se vzbudila na otevřenou pusu a slintání ze spaní co normalně nedělam no extrem ...:.-(

Ahoj, momentálně mám podobný problém jako 015Lucka - od vytrženého zubu mě bolí celá čelist. Četla jsem, že k urychlení hojení pomáhá Wobenzym - máte někdo zkušenost?

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj všem tak už jsem zjistila proč mě to nepřestávalo bolet..měla jsem zánět lůžka..všem které bolí zub dyl než dva dni po vytrhnutí a nepřestáva radím zajděte si z zubaři. Ted jsem se tyden léčila na antibiotikach a čistili mi to každý den..

arrow
Neprodává v Bazaru

Mě trhali v jednom roce 8zubů (4 a kvůli rovnátkům. A můžu říct,že mě zabíral klasický brufen (na bolest,když tam nebyl zánět) Do jednoho se mi dostal zánět,takže jsem chodila na dreny (ale tím se prý ta díra nehojí) Takže jsem začala babičkovskou metodou, proplachovat vodkou nebo slivovicí a věřte, nevěřte, do týdne jsem měla pokoj... ( a taky důležité bylo ledovat - polštářky,které jsem dávala do mrazáku!, hlavně nic teplého...)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené