arrow
Neprodává v Bazaru

Ahojky, nemáte někdo recept jak snížit citlivost a bolestivost zubních krčků. Vyzkoušela jsem už kde co, zubařka mi řekla, že už to lepší nebude, ale já chci, aby to bylo lepší, i bez ní.Kdo to znáte, tak víte jak je to nepříjemné.Díky Máca.

Zubní pasta Elmex sensitive (zelená) a jednou týdně zubní želé Elmex (oranžové, koupí se v lékárně). To mi poradil můj zubař a zabralo to skvěle. Akorát bacha, jestli jsi alergická na fluor - ten v té pastě je a já si patrně tím (předtím jsem používala pasty bez fluoru) rozjela periorální dermatitidu. Tak to teď střídám podle tho, co je zrovna horší - jestli krčky, nebo periorálka

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, já na citlivé krčky už léta používám ústní vodu, která je přímo na to, teď momentálně také Elmex. Pořádně vyčistím a opravdu pár minut nechám neředěnou vodu v puse a pomáhá mi to....musím přiznat, že lépe než to želé....ale každý to máme jinak, na každého funguje něco jiného....ale zkusit se má všechno, že..!

Bona
Jo, máš pravdu, na vodu jsem zapomněla - já teď zrovna víc bojuju s tou periorálkou, takže zas přišly ke cti pasty bez fluoru, a o pomerančích a grepech si můžu nechat leda tak zdát

arrow
profile_image
Hankaa
od 19. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo souhlasim s elmexem, nebo take Tooth Mousse od GC - dostanete to asi jen v nekterych ordinacich a je to drahsi, ale ucinne - cena kolem 500Kc...a flour tam neni - je to ted docela hit v minimalne intervencni stomatologii.

Máca1
Já jedině Lacalut activ. Je to pasta, která stáhne dásně, takže ty krčky nejsou potom tak obnažené. Ale z lacalutu jedině tento tip.
Jinak všechny zubní krčky mám citlivé, obnažené. Takže teď chodím k zubaři a plombuje. Bohužel. Nechám si to tedy umrtvit, já bych si bez injekce na zuby nedala ani sáhnout. Už mi takto spravil 4 krčky.
No mám ještě asi 10 návštěv.

máca1
A ještě jsem kdysi před lety na obnažené krčky dostala od zubaře takovou vodu jako kloktadlo. chutnalo to jako ocet a dásně jsem po tom měla úplně zatažené. Stálo to pár korun. Ale nevím jestli to ještě je někde k dispozici.

arrow
profile_image
Taranti
od 17. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj evčo1960, ty odhalený krčky jdou plombováním odstranit-už to zůstane v klidu, nic se neodhaluje? Já s tím mám také problém, hl. na spodních předních a špičácích, rozhodně doktor-zubař mě nikdy nic takového nedoporučil... jednou mi na jeden zub, na kt. mám krček doteď nejvíc odhalen, dal ňákou bílou pastu či že by to byla ta plomba? Zrovna ale zítra jdu k zubaři, že bych se ho mohla zeptat...jenže mi přijde, že ne každy zubař je dobrý, ten můj je sice odborník, ale nevím jesi není línej...

arrow
Neprodává v Bazaru

Holky díky za rady,
já tedy používám jenom pasty senzitiv, protože jinou bych nesnesla, od zubařky jsem dostala vzorek nějakého nového elmexu, ale taky nic moc, možná toho bylo málo, několikrát jsem měla Grün Or, to je takový dvousložkový gel a taky žádná sláva. Nejhorší je, že navíc potřebuju, aby to bylo trochu bělící.Někde na netu jsem četla o nějakém gelu, kterým se čistí zuby večer a nevyplachuje se, ale nejsem si jistá jestli to byl elmex, už jsem to nenašla, neznáte to některá?

arrow
profile_image
Hankaa
od 19. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no to by mohl byt ten tooth mousse - zuby jsou po nem krasne leskle, neni to ale gel, ale krem - krasne chutna a po aplikaci se jen vyplivne prebytek a zbytek se necha...

arrow
profile_image
Taranti
od 17. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

NO tak jsem dnes byla u zubaře, naštěstí žádný kaz, i když nechápu, proč mám některý zuby tak citlivé - trnoucí...doufám, že zubař dobře koukal. Na krčky mi řekl, že to není ještě tak strašný a nějak se mu do nějaké akce na vylepšení nechtělo. Doporučil mi na čištění mezizubních prostor nit a ukázal mi na mých zubech jak na to, ptala sem se ho, zda to nějak nemůže poškodit dásně a pak třeba narušit ty krčky, řekl že ne. Doteď mě ale bolí dásně, no spíš takový pocit neustálýho tlaku na ně, takže nevím, zda má cenu si nit koupit, je pravda že vyčistí to, co kartáček nezmůže, mezizubní kartáčky já nemůžu - zuby moc natěsno, tak babo raď. Koupila jsem si Elmex ústní vodu, třeba to bude taky nějak stagovat dásně.

taranti
moc se omlouvám, že odpovídám pozdě. Ale ty krčky se vybrousí a zaplombují bílou plombou, takže nejsou citlivé. při tomto zákroku - já si to nechala umrtvit, jinak bych zešílela - ti vlastně odhrne od krčku kůži a zaplombuje ti to i pod tou kůží, pak to přetáhne.
No ale říkal, se ještě podívá do nějaké své moudré knihy co se s tím dá všechno dělat, je fakt že to bude provádět na skoro všech zubech.
Odkud jsi ? Já mám vyhlášeného zubaře, ve Zlíně patří ke špičce, napiš mi do schránky odkud jsi a já se ho zeptám jestli v tvém okolí nezná někoho dobrého. Třeba na rovnátka jsme s dcerou jezdily do Kroměříže, protože řekl že ve Zlíně za nikoho ruku do ohně nedá. A musím říct, že mu teda ve všem věřím.

arrow
profile_image
Hankaa
od 19. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

zubni nit urcite!

holky opravdu zkuste lacalut activ, používám ho už několik let, a můžu říct, když ho zapomeneme koupit a musím se vrátit k normální pastě na 2-3 dny, tak mám krčky opět citlivé. Je sice drahý, ale v Makru je za slušnou cenu.

arrow
profile_image
Taranti
od 17. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

myslíš jo, já ji nikdy nepoužívala, ale jak mi zuby s ní čistil, bylo vidět kolik na ní ulpělo povlaku... asi do začátku nějakou tenčí, aby to neponičilo v případě mýho nezkušenýho tahání dásně... koukala jsem na netu na výběr, ale nikde není poznat jak jsou silné. nemáš potuchu hankoooo?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené